Windows 7 32-bit için 64 GB a kadar RAM Desteği

Bu konuyu okuyanlar

nr6630

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu tür yamalar sadece bilgisayarın özelliklerinde 3 . küsür gb üstü görünmesini sağlıyor ama kullanamıyorsunuz işlemlerde 3. küsürden yukarı çıkmıyor ram kullanımı :) kısacası görüntü var işlev yok

ozaman ben sana resmini çekip koyayımmı 6 gb ram dan nekadar kullnadığımı 32 bitte:glare:

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>İşlemciyide 32 bit değilde, 64 bit gibi çalıştırabiliyorlarmı.!!!
>>Bence imkansız...(kur win-7 64biti bak keyfine...

Uploaded with ImageShack.us
>>Sadece ramin kısıtlamasını kaldırmak yetmez...
>>1. seviyede hızı işlemci belirler..
>>2. seviyede ram belirler.

>>Şimdi şu bi gerçekki bu resmi okuyabilen orta sınıf bir bilgisayar kullanıcısı bile 64 bit işletim sisteminin 32bit kullanandan her şekilde daha hızlı olduğunu anlayabilir.Kanıtıda yukardaki resimdedir...(4gb rami olanlara tavsiyem hemen 64bite geçsin...)

nr6630

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
resmi yeniden koyarmısınız açılmıyorda bakıcaktım merak ettim

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

yaw şimdi ddr3 6 gb ram taktım buseferde maximum 2 gb kullanıalabilir diyor win 7 ultimate 32 bit kafayı yedi 3.25 bile görmüyor :)))

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Benim laptop ın RAM i 4 GB ancak 2008 yılında üretilen 3 yıllık bir PC ve 64 bit Win7 kurduğum zaman kamera olsun blu-ray sürücüsü olsun sorun çıkartıyor maalesef. Bende o yüzden madem 4 GB RAM var kullanmazsak ayıp olur diyerekten rusların yapmış olduğu bir programı denedim ve gerçekten işe yarıyor (göstermelik değil sonuna kadar kullanabiliyorum) "4 GB RAM on X86 PC" diye aratın Google'da ;) Yalnız Bilgisayarınız yeni ise denemeyin bile direkt 64 bit yükleyin büyük ihtimal sorun çıkarmayacaktır. Nereden biliyorum? Birkaç ay önce Asus laptop olan arkadaşım 64 biti sevmediğini 32 ye geçmek istediğini söyledi bende formatladım ancak ne kamerayı çalıştırabildik ne de RAM'in 2.7'den fazlasını görmesini sağlayabildik (yani rusların programı yeni PC'lerde yemiyor anlayacağınız) Sözün özü PC'yi aldığınızda içindeki sistem kaç bit ise o doğrultuda ilerleyin çünkü en uyumlusu o oluyor :)
Tabi bu söylediğim Windows için. Linux kullanacaksanız destekleyen sistemlerde 64 bit kurmak daha iyi sonuç verecektir ;)

nr6630

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim pc şöyle ----> 6gb kingston value ddr3 1333 ram, 1gb n430gt 128bit direct 11 nvidia ekran kartı, anakart asus fsb 1333 p5g41t-mlx 16 gb ram destekli.. işlemcim ise pentium dual core e6700 3.20 1066 fsb (1333 oc) çift çekirdek 500 gb hdd daha alalı 2 ay oldu..64 bit kurulabilirmi bence kurulur ama driver ve oyun exe lerinde sıkıntı çekerim diye korkuyorum mesela bir winamp ve nero yu kurabilirmiyim 64 bitte.. ?????

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar benim pc şöyle ----> 6gb kingston value ddr3 1333 ram, 1gb n430gt 128bit direct 11 nvidia ekran kartı, anakart asus fsb 1333 p5g41t-mlx 16 gb ram destekli.. işlemcim ise pentium dual core e6700 3.20 1066 fsb (1333 oc) çift çekirdek 500 gb hdd daha alalı 2 ay oldu..64 bit kurulabilirmi bence kurulur ama driver ve oyun exe lerinde sıkıntı çekerim diye korkuyorum mesela bir winamp ve nero yu kurabilirmiyim 64 bitte.. ?????

32 bit programların çoğu 64 bitte de çalışır birkaç istisna hariç :)
Nero olur mu bilmem ama olmasa da ücretsiz ve aynı işi yapan güzel alternatifleri var, CDBurnerXP, ImgBurn, InfraRecorder gayet güzel yazılımlar her istediğini yaparsın ;)

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bi kaç eski oyun ve program dışında hepsi çalışır, işin içinde kernel olunca dikkat etmek lazım sakata gelmeyelim

ESES35

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gerçekten güzelmiş denedim ve 5.6 olan windows aero için masa üstü performansım 5.9 a çıktı :)

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bi kaç eski oyun ve program dışında hepsi çalışır, işin içinde kernel olunca dikkat etmek lazım sakata gelmeyelim

http://forum.shiftdelete.net/windows-7/197042-windows-7-32-bit-icin-64-gb-a-kadar-ram-destegi-4.html#post1838050 burada yazmıştım ben kullanıyorum hatta EasyBCD ile orjinalini kaldırdım sadece bu var :) Yaklaşık 1 senedir böyle kullanıyorum (aslında bu 2. bu şekil kullanışım, arada 64 bit deneyimim oldu bir süre ama umduğumu bulamadım uyumsuzluklar nedeni ile 32bite geri döndüm) ve bu kadar zamandır kullanmama rağmen hiçbir sorunum olmadı ne bir hack olayı ne de çökme vs. herhangi bir hata :)

ESES35

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bu mümkünmü pc yi kapatıp tekrar açtım derecelendirmeyi yeniden çalıştırdım 5.6 dan 5.9 çıkan auro derecesi ve 3b oyun performansı 6.5 e çıktı bu program gerçekten güzelmiş:)

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar bu mümkünmü pc yi kapatıp tekrar açtım derecelendirmeyi yeniden çalıştırdım 5.6 dan 5.9 çıkan auro derecesi ve 3b oyun performansı 6.5 e çıktı bu program gerçekten güzelmiş:)

Sistem özelliklerin neler biraz bahsedebilir misin?

yalnız ben verilen siteyi açamadım çünkü link ölmüş sen hangi programı kullandın ? :D

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
resmi yeniden koyarmısınız açılmıyorda bakıcaktım merak ettim

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

yaw şimdi ddr3 6 gb ram taktım buseferde maximum 2 gb kullanıalabilir diyor win 7 ultimate 32 bit kafayı yedi 3.25 bile görmüyor :)))

>>Resmi koydum...

>>Yukardada belirtildiği gibi 64bit mimarisine 32bitle ulaşılamaz.Sadece ramle olacak iş değil...
>>Hızı ayarlayan 1.faktör herkesin bildiği gibi işlemcidir.yukardaki resimden de anlaşılacağı gibi işlemcinin 64 bit işletim sisteminde daha çok bilgiyi kısa sürede işleyebildiği ortadır....

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Düzelttim zaten....
>>Küçük resim koymak istemedim...

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
">>" ve "......." alışkanlık olsa gerek ? :)

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Alışkanlıktan ziyade ofislerde kullanılan bir yöntemdir.
>>İsmine kısaca madde işaretleri denir.
>>Neyse, konuya dönmek gerekirse fotoğrafı isteyen arkadaşa bilgi vermek gerekti.
>>Ayrıca sordum.com sitesinden alıntı yapılmış(konuyu açan arkadaş) o sitede bu durumu başaran yok zaten...

ESES35

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sistem özelliklerin neler biraz bahsedebilir misin?

yalnız ben verilen siteyi açamadım çünkü link ölmüş sen hangi programı kullandın ? :D
acer 5930g kullanıyorum programı çalıştırdım sonra benim ps sanki zincirlerini koparmış kısrak gibi coştu mütiş çalışıyor:)derecelendirme adeta uçtu rampatch kulandım

nr6630

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
>>Alışkanlıktan ziyade ofislerde kullanılan bir yöntemdir.
>>İsmine kısaca madde işaretleri denir.
>>Neyse, konuya dönmek gerekirse fotoğrafı isteyen arkadaşa bilgi vermek gerekti.
>>Ayrıca sordum.com sitesinden alıntı yapılmış(konuyu açan arkadaş) o sitede bu durumu başaran yok zaten...

ffgul çook teşkkür ederim gerçekten merakım iyice sarmıştı ogünde resme ulaşamayınca dahada meraklandım ve ellerine sağlık açıklamayla beraber koymuşsun çok sağol işime yaradı 64 bit e devam diyoruz ozaman.. bu arda 3 günlük 64 bit win7 ultimate kullanıyorum ve uymayan program yok hatta taaa eski prolarım bile çalıştı ve tabiki en güzeli 6 gb ramı direk kullanmam :))

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
google da windows 7 32 bit 4 gb ram patch diye ararsanızda bulursunuz her hangi bir sorun yaratmıyor sadece başlangıçta 2 tane win 7 varmış dual boot olarak görüntü veriyor bendeki patch 128 gb ram e kadar destek veriyor tabi öyle bir anakart ve foktan para kazanırsam niye olmasın ((=

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
ffgul çook teşkkür ederim gerçekten merakım iyice sarmıştı ogünde resme ulaşamayınca dahada meraklandım ve ellerine sağlık açıklamayla beraber koymuşsun çok sağol işime yaradı 64 bit e devam diyoruz ozaman.. bu arda 3 günlük 64 bit win7 ultimate kullanıyorum ve uymayan program yok hatta taaa eski prolarım bile çalıştı ve tabiki en güzeli 6 gb ramı direk kullanmam :))

>>Estafurullah yararlı olabildiysem ne mutlu bana.
>>Win7 64 bit ultimate yi beta aşamasından beri kullanıyorum...
>>Bugüne kadar hiç problem çıkardığını görmedim.İşlemci uygunsa ve en az 4gb rami olan herkesin kullanabileceği bir işletim sistemi...
>>O nedenle bu tip bi proğramla uğraşmak anlamsız çünkü bunu kullananlar işlemcinin gücünden yaralanamıyorlar.Bir nevi kendi kendilerine rami artttırınca hızlanacaklarını düşünüyorlar ama bu çok anlamsız.Yukarıda ki resimde herşey ortada...
>>Kafamızı kuma gömmeye gerek yok...64 bite devam..
>>İlerki teknoloji de 128 bite doğru gidecek buna alışmamız lazım...

yunus_66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm sana çok katılıyorum ve program ressssmen işe yarıyor 32 bit imde 6 gb ram aslannn gibi hemde tümünü.. bazı cahiller neden indirip yerine boşş boşş . danalar.. isteyene istediği resmi koyarım buraya benim asus 16 gb ram ve 8 yapıcam ben o 6 yı onun bile resmini koyarım buraya

64 bitlik apışıp kalırsın....

2 yıla kadar 32 bit işletim sistemi kalmayacak...

nr6630

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
64 bitlik apışıp kalırsın....

2 yıla kadar 32 bit işletim sistemi kalmayacak...

şimdi ortak tam olarak ne imaa ettiğini anlamadım ama :)) senin program tabiki işe yarıyor bu arada burdan tekrara söylüyorum program 32 bitte işe yaradı fakat ben 64 bit e geçtim ve hiçbir uyuşmazlıkla karşılaşmadığımdan tabiki ram leride doğal olarak kullandığımdan neden 32 bitle olsunki dedim 64varken ok :))

nr6630

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada 8 gb ram taktım ve hepsini tam olarak gördü anımsadı arkadaşlar bu program ile. evet resmen kullanılıyo ram in hepsini win 7 32 bit de............ bilginize

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ben bu işlemi yaptıktan sonra laptop çok ısınmaya başladı kernel ekranından da sildim eski 3,5 gb sınırı olanı.. 6gb ramin tamamını görüyor fakat ne alaka ise işlemci fazla ısınıyor 65-70 derecelerde geziniyor sadece chrome açıkken, boştayken 60 derece. Eski haline nasıl getirebilirim bu kerneli format atmadan ?

nr6630

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu işlemi yaptıktan sonra laptop çok ısınmaya başladı kernel ekranından da sildim eski 3,5 gb sınırı olanı.. 6gb ramin tamamını görüyor fakat ne alaka ise işlemci fazla ısınıyor 65-70 derecelerde geziniyor sadece chrome açıkken, boştayken 60 derece. Eski haline nasıl getirebilirim bu kerneli format atmadan ?
slm açılıştaki boot seçeneğinden eski windowsunu seç açmayı bilmiyosan bilgisayara sağ tık yap özellikler de gelişmiş seçenekler tıkla ve en alttaki ayarlara tıkla ordanda işletim sistemin yazar ve kaç saniye olucağınıda belirleyebilirsin işletim sistemini seçerken.. o sütuna tıkla ve windows 7 olanı seç 128 gb ram yazanı seçme ok eski haline dönücektirr.. bu arada win 7 kullanıyosun inşallah

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

pardon sen o seçeneğidemi sildin yani benim anlattığım işe yaramicak pardon oxzaman

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
slm açılıştaki boot seçeneğinden eski windowsunu seç açmayı bilmiyosan bilgisayara sağ tık yap özellikler de gelişmiş seçenekler tıkla ve en alttaki ayarlara tıkla ordanda işletim sistemin yazar ve kaç saniye olucağınıda belirleyebilirsin işletim sistemini seçerken.. o sütuna tıkla ve windows 7 olanı seç 128 gb ram yazanı seçme ok eski haline dönücektirr.. bu arada win 7 kullanıyosun inşallah

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

pardon sen o seçeneğidemi sildin yani benim anlattığım işe yaramicak pardon oxzaman

format attim hem 32bit olarak hem 64 bit olarak, düzelmedi.. forumlarda araştırdığım kadar ile işlemciyi 36bite çevirdiğinden dolayı ısınıyormuş.. son olarak recovery dvdleri ile factory reset recovery yaptım sıcaklık değerleri şuanda normal düzeyde.. 64bit kurulu şuanda..

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
kulanın kulanın ama şunu unutmayın 1-kaç ay sonra ram ları patlayanlar gelsin burda yorum yazsın benden size söylemesi

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
linkte yabanci kaynagi da var , Linux a kimin ne koydugu ne beni nede original kaynagini ilgilendiriyor , RUS lar hodri meydan diyor , bir ara da xp pro daki 10 Pc engeli asilamaz server kullanin deniyordu , yine RUS lar kirmisti da bizdeki bircok internet cafeci bu yamayi kullanmisti , haa denersin olmaz buraya yazarsin ona lafim olmaz ama iskembeden yok söyleydi yok böyleydi yazilari bos laf o hardware siniri denileni herkes biliyor ama bunun asilabilecegini hickimse bilmiyordu ,taaki RUS lar herkese kanitlayana kadar olay budur , gerisi sallama , adamlar resimleri ile Micriosfos un engelini astiklarini kanitliyor , deneyen birkac kisi de bal gibi 8 GB ram i gördügünü söylüyor , simdi linux kerneline bile kisitlama koyan Microsoft mu hakli (ki bu yaziya böyle bir yorum sadece bizim milletten gelir , cünkü windowstaki 4 GB sinirini asan bir yama icin ama linux tada bu kisitlama var demek kadar Abes bir yorum olamaz) . Lütfen dayatma bilgilerle , denemeden , yorum yazmayiniz , olaylara sadece önyargimizla baktigimizdan Türkiyede ÜRETIM diye birsey olmuyor , baskalari yapar biz kullaniriz , baskalari 32 bit te 4 GB siniri var der biz inaniriz , elalemde cikar iste milleti böyle kandirmislar der bunu da ispatlar.

Birde sunu diyenler var
Eh be adam yukaridaki linkte sana Windows Server 2003 Datacenter Edition un resmi sayfasindaki 32 bit sürümün destekledigi RAM sinirini vermisim 64 GB (asagida birdaha vereyim)
http://msdn.microsoft.com/en-us/lib...px#physical_memory_limits_windows_server_2003

Hani bu PAE sorunluydu , Microsoft millete sorunlu ürünlü satiyor ozaman , kisacasi Microsoft millettin parasini almak icin cok güzel tribüne oynuyor ellerindeki teknolojinin  unu veriyorlar piyasaya ve milleti inek gibi sagiyorlar , mesele bundan ibaret.

adamım 32 bit windowsa 8 gb rami tanıttın diyelim (rusların yaptığı bu) fakat bu rami 4 gb dan fazlasını 32 bit sistemde kullanamazsın. çünkü 32 bit sistem o kadar adresleme yapamaz. matematiğe aykırı. istersen dene ..

---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

bu iş aynı çin malı çakma 32gb flaşh diskler gibi sisteme takıyorsun boş alan 32gb görünüyor ama 4 gb dan fazla veri yükleyemiyorsun :)