Öneri Windows 11'e Geçmeyin !

Bu konuyu okuyanlar

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
hocam ben bu konuyu artık eskisinden daha fazla farklı donanım kombinasyonları ve daha fazla windows cihazı olmasına bağlıyorum optimazsyon sıkıntıları çekmesi normal bence herkesın bu kadar sorun yaşamasıda normal olabilir windows 11 in tam oturmasına 2 sene vardır bence win 10 gayet güzell

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
hocam ben bu konuyu artık eskisinden daha fazla farklı donanım kombinasyonları ve daha fazla windows cihazı olmasına bağlıyorum optimazsyon sıkıntıları çekmesi normal bence herkesın bu kadar sorun yaşamasıda normal olabilir windows 11 in tam oturmasına 2 sene vardır bence win 10 gayet güzell
10 u da bozmaya başladılar kasıtlı olarak yapıldığını düşünmeye başladım.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
10 u da bozmaya başladılar kasıtlı olarak yapıldığını düşünmeye başladım.
olabilir hocam zaman zaman bende sinir bozusu hatalar alıyorum windwosun yapabileceği bir şey yeni bir şeye zorla adağte etmeleri gerek sizinde doğruluk payınız yüksek

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
olabilir hocam zaman zaman bende sinir bozusu hatalar alıyorum windwosun yapabileceği bir şey yeni bir şeye zorla adağte etmeleri gerek sizinde doğruluk payınız yüksek
Onu demekten kastım şu benim laptop işlemcisi 4800h haliyle entegre grafik AMD. Windows update önceden sorunsuz sürücüyü kuruyordu. Sonradan gelen güncelleme saydamlığı bozuyor başlat çubuğu ve oturum açma ekranı sanki driver yokmuş gibi açılıyor. Sonrasında Microsoft ile iletişime geçtim telefon ettim çok çözüm olmadı. Community yazdım geliştirici biri bir program verdi onunla bozuk güncellemeyi saklayabiliyorsun süper bir şeydi. Bu sayede AMD nin esas sitesindeki driver kurdum zaten o sıkıntısız çalışıyordu. Yakın zamanda da Windows yeni AMD grafik sürücüsü attı otomatik onu da kurup denedim ama sonuç gene aynıydı. Sonra tekrar o program ile sakladım. Bunlar hepsi 10 da oldu. 11 kurunca o sorun yok oluyor. Arkasından 10 da aygıt yöneticisinde Nvidia driver biri hatalı gözüküyordu. Artık dayanamadım tekrar 11 geçtim zorunlu olarak. Yani kasıtlı bozuyorlar gibi birşey.

VintageAraba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bende aynı sorunları yaşıyorum. Pil yüzdesi garip bir şekilde kayboldu ve ne yaptıysam geri getiremedim. Neden olduğunu bilen yada nasıl düzelteceğimi bilen var mı?