Yardım Windows 11 tema rengi değiştirirken bilgisayar donuyor

Bu konuyu okuyanlar

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar Windows 11 i beta sürümünden beri kullanıyorum nihai sürüme geçtikten sonra saçma sorunlar olmaya başladı. Netflix veya Prime video izlerken bilgisayar donuyor reset atmak zorunda kalıyorum tarayıcı üzerinden seyrederken herhangi bir sorun yaşamıyorum. Birde tema rengi değiştirirken renge tıkladığımda bilgisayar aşırı kasmaya başlıyor sürekli bip bip şeklinde ses geliyor 5 dakika sonra düzeliyor. İnternette herhangi bir çözüm bulamadım sizlere sormak istedim. Tüm sürücüler güncel.

Sistemim şu şekilde.
İşlemci: Ryzen 7 3700x
Anakart: Asus Rog X570F Gaming
Ekran Kartı: GTX 1660Ti
Ram: Gskill TridentZ 8+8 3600Mhz
Power: Corsair RM750
SSD: Adata SX6000PNP 512GB

Reaksiyon puanı
0
kardeşim şu tema olayı aynısı banada oluyodu betada kullanıyodm no sorun ama windows 11 e tam geçtim tam sürüme bu oldu ben bi 8.1 e geçtim pc baya eski sonra win 11 e tekrar geçtim düzeldi o bence format at

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
kardeşim şu tema olayı aynısı banada oluyodu betada kullanıyodm no sorun ama windows 11 e tam geçtim tam sürüme bu oldu ben bi 8.1 e geçtim pc baya eski sonra win 11 e tekrar geçtim düzeldi o bence format at
Betadan Nihai sürüme temiz kurulumla geçtim zaten yakın zamanda tekrar format çözüm olurmuki 1 ay oldu daha

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
yazılımsal bi sorundur yapacak pek birşey yok kullanımı etkilemiyorsa takılmayın çok.

Reaksiyon puanı
0
Betadan Nihai sürüme temiz kurulumla geçtim zaten yakın zamanda tekrar format çözüm olurmuki 1 ay oldu daha
Bendede aynısı oldu tam sürüme geçtim betadan bu oldu pc dondu o ses ve bi 10 15 dk sonra geldi pc kendine işlemci fazla ısınmaya başlamıştı win 8.1 e geçtim ama ondda ısı nerdeyse aynıydı win 11 e geri geçtim bu hata olmadı beyazdan siyaha geçerken hatta dur denyeem şimdi yok olmuyo

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Bendede aynısı oldu tam sürüme geçtim betadan bu oldu pc dondu o ses ve bi 10 15 dk sonra geldi pc kendine işlemci fazla ısınmaya başlamıştı win 8.1 e geçtim ama ondda ısı nerdeyse aynıydı win 11 e geri geçtim bu hata olmadı beyazdan siyaha geçerken hatta dur denyeem şimdi yok olmuyo
Çözüm bulamazsam son çare tekrar format maalesef. Birazdaha bekleyeyim belki bilen bir arkadaş çıkar format atmakta istemiyorum pek yedekleme işleri felan uğraştırıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yazılımsal bi sorundur yapacak pek birşey yok kullanımı etkilemiyorsa takılmayın çok.
Netflix ve prime video olayı bayağı can sıkıyor maalesef izlerken aniden donuyor reset atmak zorunda kalıyorum ve bu bir bölüm dizi izlerken 3 4 sefer oluyor

Emre091

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Windows 11'de bu sorun sık sık çoğu kişide yaşanıyor maalesef çözümü bulunmadı. En iyisi Windows 10' veya 10 pro'ya geçmen.

Yahya Furkan

Fortis Fortuna Adiuvat
Reaksiyon puanı
2,292
Windows 11'in kendi yazılımsal sıkıntısı. Bende olmuyor ama yaşayanlar var.

Son mesajlar