Rehber Windows 11 Iso Indirme Linkleri Ortaya Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Windows 11'i olanlar steam'i indirip steam donanımına bakabilir mi?

Mellat36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
1623848486951.png

Reaksiyon puanı
5,172
Evet. Şahsi düşüncem şudur ki bu çok fazla cihaz olunca(tablet, telefon, pc) bu cihazların cpu ve gpu mimarisi farklı. Hepsine uygun bir işletim sistemi yapmak bence işletim sisteminde uyumsuzluğa ve optimizasyonun kötü olmasına neden oluyor. Ayrıca bakıyorsun pc telefon gibi olmuş veya telefon pc gibi olmuş. Bildirimdi oydu buydu bir sürü arka planda çalışan program oluyor. Gerek yok bence. Pc için ayrı mobil için ayrı işletim sistemi daha mantıklı. Aynı tarz olabilir fakat aynı işletim sistemini çoklu cihazlara kurup performans beklemek mantıksız. Sorun illa ki olacaktır.
Neden böyle düşünüyorsunuz? Linux tek başına , android ios macos ubuntu webos tizen hepsinin bir şekilde temelini oluşturuyor.:)

Donanım uyumlulukları problemleri bence gelecek 15 yıl içinde çözülecektir. Bir uygulamanın her cihaza ayrı ayrı geliştirilmesi için harcanan zamana, şimdiye bilgisayar teknolojilerinde 10 yıl öteye ışınlanabilirdik.

Birde bu açıdan bakmak gerek bence.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
Oha çok iyi lan, babamın laptopuna yükleyip deneyeceğim?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Bugün geniş bir test imkanım oldu. Tabii ki beta bir sürüm olduğu için bazı sorunlar var. Lakin günün sonunda çok daha hoş bir tema görüyorum ben. VALORANT'ta ortalamanın altında FPS değerleri aldım ama işletim sisteminin final sürümünde düzelir diye düşünüyorum.

O7G8Ty.png

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
Aktif olan bir ISO linki varmı, varsa atarmısnız?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Neden böyle düşünüyorsunuz? Linux tek başına , android ios macos ubuntu webos tizen hepsinin bir şekilde temelini oluşturuyor.:)

Donanım uyumlulukları problemleri bence gelecek 15 yıl içinde çözülecektir. Bir uygulamanın her cihaza ayrı ayrı geliştirilmesi için harcanan zamana, şimdiye bilgisayar teknolojilerinde 10 yıl öteye ışınlanabilirdik.

Birde bu açıdan bakmak gerek bence.
Temelini oluşturuyor fakat androidde kasma donma çökme, pc de driver ve program uyumsuzluğu sorunu var. Ayrıca linux konuşabilmek için bir sanal makine kullanıyordu. Sanal makine temelinde uygulamalar ve işlemci çalışıyor. Bu da enerji verimliliğini azaltıp ve kimi cihazda iyi kimi cihazda kötü performansa sahip olmasına neden oluyor. Apple ürünlerini bu konuda seviyorum fakat onlarda çok kapalı kutu. Kendisine bağımlı kılmaya çalışıyor. Apple intel işlemcileri kullanarak ve güzel bir yazılım ile aslında çok güzel işler yaptı. Huawei harmonyOs çıkardı o da aynı mantıkta fakat nasıl olur bilemem. İşlemci çekirdeği almanca yazılsın araya ingilizce sanal makine giriyor. Bir de senin kullandığın dil türkçe. Önce ingilizceye çevriliyor kodlar sonra almancaya. Tabi ki diskteki dosyaların diskte depolandıkça dağılma olayı da var. Bilmiyorum ya kullanıyoruz bu cihazları fakat tam ve net bir performans alabildiğimizi düşünmüyorum. Ayrıca intel x86 mimarisini kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. 80 lerden kalma mimari ne kadar daha gelişebilir merak ediyorum. Amd reyzen işlemcileri bu konuda çok beğenmiştim. Sektöre yeni bir soluk getirmişti. Şirketler belirli bir tasarım üzerinden geliştirmeye gider dersin ki bu markanın belli oluyor filan ama bir modeli çöpe atıp yerine yeni modeller de getirebilmeli tabi ki ekonomik olarak maliyeti nasıl olur bilemem ama sonuçta kullandığımız elektronik cihazların hepsinin temeli hesap makinesi. Basit bir hesap makinesinden bu günki teknoloji seviyesine geldik. Bence bu konuda da yeni temeller oluşturulmalı.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Bakın buraya peşin şekilde yazıyorum. Dediklerim 8 gün sonra çıkacak. Şimdi bu sızdırılan sürüm kesinlikle Microsoft tarafından kasıtlı sızdırıldı. Bu yapılan bir PR çalışması. Aslında Windows 10X olarak çıkacak işletim sistemini versiyon sorgulayınca,kurulum yapınca Windows 11 olarak gözükecek şekilde değiştirdiler. Herkes sanal bilgisayarlarda veya kendi bilgisayarlarında direkt deniyor. Ortalıkta büyük bir heyecan ve beklenti oluşturuldu. Fakat size işin can alıcı noktasını söyleyeceğim. Evet adamlar Windows 10X işletim sisteminden vazgeçtiler. Çift ekranlı tablet,katlanır ekranlı bilgisayarlar için ayrı bir işletim sistemi sunmaktan vazgeçip bunu Windows 10'a büyük bir güncelleme olarak sürmeyi seçtiler. Örnek olarak ise Lenovo Thinkpad X1 Fold Windows 10 Pro ile çalışıyor. Diyeceksiniz ki Windows 10X arm tabanını da destekliyordu. Evet yeni gelecek güncelleme ile Windows 10 arm desteğini de resmen kazanacak. Şimdi bu kanıya veya iddiaya nereden vardın derseniz halihazırda Windows 10 21H2 insider sürümündeki simgeler bu sızıntıda da aynı şekilde. Diğer yandan 21H2'nin İS Derleme numarası 21343tür. Sızıntının derleme numarası da 21966. Bu da demek oluyor ki ortada Windows 11 değil büyük bir Windows 10 güncellemesi olacak. Şimdi Windows 10 2025'te resmi desteği kesilecek diyenler içinde cevabımız mevcut. Evet destek 2025'te kesilecek ama belirlenmiş bir derleme numarası öncesi için geçerli olacak. Kısacası bu insanları heyecanlandırmak için yapılan bir PR çalışmasıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Unutmadan yeni bir ekleme yapayım. 24 Haziran geldiğinde sizlere arayüzü,simgeleri,animasyonları ve değişen diğer herşeyi ile yeni bir işletim sisteminin kolaylığı ve erişilebilirliğini Windows 10 üzerinde sunuyoruz diyecekler. Ve sızdırılan iso dosyasının sürümünün neden Windows 11 olduğunu ise şu şekilde açıklayacaklar. Evet gördüğünüz sürümdeki 11 rakamının ilk basamağı Windows 10'u diğer basamağı ise Windows 10X'i temsil ediyor. Yani iki farklı birer işletim sistemini artık bir araya getirerek tüm yeni özellikleri Windows 10'a entegre ediyoruz. Ve size yepyeni özellikleriyle tek bir işletim sistemi sunuyoruz. Üç aşağı beş yukarı buna benzer şeyler söylenecektir.

Son düzenleme:

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Amannn yok 10'muş yok 11'miş bilmemneymiş. Windows 8.1'den devam. Hele o sekme açıp veya kapatınca çıkan animasyon Windows 21 bile çıksa yerini tutamaz. Optimizasyonun ve performansın tavan yaptığı OS'dur benim gözümde. Ayrıca en çok FPS aldığım Windows sürümü.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
11 dakikalık açılış sesi videosundan sonra açılış sesinin döneceği belliydi. Mükemmel bir açılış sesi var. Windows 7'nin modernize edilmiş hali olur inşallah.
Windows 10'dada Windows 7 açılış sesi hazır bir şekilde aktif edilebiliyor.

Amannn yok 10'muş yok 11'miş bilmemneymiş. Windows 8.1'den devam. Hele o sekme açıp veya kapatınca çıkan animasyon Windows 21 bile çıksa yerini tutamaz. Optimizasyonun ve performansın tavan yaptığı OS'dur benim gözümde. Ayrıca en çok FPS aldığım Windows sürümü.
?
7 ve XP ?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Windows 10'dada Windows 7 açılış sesi hazır bir şekilde aktif edilebiliyor.

?
7 ve XP ?
Windows 8.1 oyunlara göre daha optimize artık 7 diye birşey kalmadı daha UEFİ Class 1’de kalmış bir osdan ne bekliyorsun Windows 7 artık yok bunu anlayın yakında 8.1’inde işini bitirecek Microsoft bizde 10’a geçeceğiz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Windows 8.1 oyunlara göre daha optimize artık 7 diye birşey kalmadı daha UEFİ Class 1’de kalmış bir osdan ne bekliyorsun Windows 7 artık yok bunu anlayın yakında 8.1’inde işini bitirecek Microsoft bizde 10’a geçeceğiz.
Bunu anlayın derken ?
Siz yukarıda en iyi OS'un 8.1 olduğunu söylemişsiniz ??

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Tamam işte özellikle “Bana göre” diye belirttim şuan bence en iyi Windows 8.1 maalesef 2023’te onunda desteği kesilecek ve 10’a geçeceğiz :)
Hah "şuan" ?

Ama maalesef ki güncel sistemlerde Windows 10 daha iyi ?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Hala beklediğim daha kolay erişim sağlayacak masaüstü tasarımına geçememişler. Şu IOS ya da Samsung telefonlardaki gibi masaüstü içerisinde zoom ile açılabilecek klasör yapmak çok mu zor :D yine rainmeeter vb. ne kaldık gibi geliyor. Macosta ne güzel derli toplu durabilirken windowsta en toplu halim bile dağınık

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
VALORANT'ta ortalamanın altında FPS değerleri aldım ama işletim sisteminin final sürümünde düzelir diye düşünüyorum.
Ve Sanal Makineden de olabilir.

Windows 11'i olanlar steam'i indirip steam donanımına bakabilir mi?
Eklemişler mi diye?

Macos Bigsur kullanmıştım , pencere kenarları , windows logosunun açılma şekli çok benzer bir şekilde.

Son düzenleme:

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Şuraya göre evet:

Ekli dosyayı görüntüle 156053

Sanal makinada yükleme sonrası ilk resimlerini paylaşayım:
Buradaki sistem gereksinimleri çok saçma olmuş. Secure Boot ve TPM desteği hakkında hiç bir bilgilendirme yapmamışlar.

Son düzenleme: