Windows windows 10'dan windows 7'ye geçme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

HornWood

Üyecik
Merhabalar
İşletim sistemim aslen win7 idi 1.5-2 ay önce win 10 a yükselttim. Bir süre kullandıktan sonra bilgisayarı yorduğunu ve win7 de açılan bazı oyunların win10da açılmadığını fark ettim ve win 10u kaldırmak istedim. Kaldırmaya çalıştığımda da 2 haftalık süreyi aştığınız için win7 ye geri dönemezsiniz diyordu
Win7 ye dönmenin başka yolu yok mu?
Herhangi bi format diskinde sahip değilim.

Drift King

Profesör
Merhabalar
İşletim sistemin aslen win7 idi 1.5-2 ay önce win 10 a yükselttim. Bir süre kullandıktan sonra bilgisayarı yorduğunu ve win7 de açılan bazı oyunların win10da açılmadığını fark ettim ve win 10u kaldırmak istedim. Kaldırmaya çalıştığımda da 2 haftalık süreyiaştığımız içim win7 ye geri dönemezsiniz diyordu
Win7 ye dönmenin başka yolu yok mu?
Herhangi bi format diskinde sahip değilim.
Windows 7 indirin USB nize yazın UEFI olarak. PC nizin özellikleri nedir?

okurbaba

Profesör
Yoksa neden içinde .EFI dosyası dolu? Ayrıca neden diskin GPT olduğunu biliyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben nasıl kullanıyorum ve ayrıca son Windows Longhorn nasıl UEFI kurulabiliyor peki?
Tamam tamam, işlemcinin çıkış tarihini kontrol edince anakarttaki UEFI desteğinin oluşunu farkettim, ben BIOS Legacy diye düşünerek hareket ettim.

Drift King

Profesör
Tamam tamam, işlemcinin çıkış tarihini kontrol edince anakarttaki UEFI desteğinin oluşunu farkettim, ben BIOS Legacy diye düşünerek hareket ettim.
LGA 775 lerde de var UEFI. EFI 1.10 EFI 1.0 gibi ilk sürümler. EFI adı taşıyan sürümler.

Türkçe'si olmayan o güzel sürüm :)
Onda GTA V çalıştırmak mümkün :)
Değil. 64 bit açamazsın(x64 yani). DX9 yoksada öyle OpenGL de. Windows la uyumlu değildir bence.

okurbaba

Profesör
LGA 775 lerde de var UEFI. EFI 1.10 EFI 1.0 gibi ilk sürümler. EFI adı taşıyan sürümler.
EFI teknolojisine çok hakim olmadığım için yorum yapamayacağım, bildiğim kadarıyla EFI uyumluluğu Windows'a ilk Longhorn ile geldi.
Değil. 64 bit açamazsın(x64 yani). DX9 yoksada öyle OpenGL de. Windows la uyumlu değildir bence.
[/QUOTE]
Ben denediğim için biliyorum (kafa ağrıtıyor fakat yapabildim).

Drift King

Profesör
EFI teknolojisine çok hakim olmadığım için yorum yapamayacağım, bildiğim kadarıyla EFI uyumluluğu Windows'a ilk Longhorn ile geldi.
Ben denediğim için biliyorum (kafa ağrıtıyor fakat yapabildim).
[/QUOTE]
XP IA-64 de geldi.

Bu videoyu izleyen topluluğa geçmiş olsun hepsi UEFI den Legacy e düşürdüler.

stat counter