Soru Windows 10'dan 7'ye

Bu konuyu okuyanlar

berkholmes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar benim bir laptopum var ben bu laptopu aldığımda win10 bir laptoptu ben daha sonradan kastığı için format atmak istedim daha sonra neden win 7 yüklemiyorum dedim iso olarak indirdim usb ye attım formatı attım ve mouse çalışmıyordu klavye çalışmıyordu aslında driver'ı olan her şey çalışmıyordu daha sonra düşündüm bu bilgisayarı aldığımda win 10 du kendi driverları win 10 uyumlu olduğu için yapıyor diye düşündüm sonra win 8 indirdim ve win 8 de sadece klavye mouse ve ekran driverı çalışıyordu wifi driverı bile çalışmıyordu ben tekrardan bu bilgisayara windows 7 yüklemek istiyorum bunun sorunu nedir (yazı biraz saçma olabilir)

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Merhabalar benim bir laptopum var ben bu laptopu aldığımda win10 bir laptoptu ben daha sonradan kastığı için format atmak istedim daha sonra neden win 7 yüklemiyorum dedim iso olarak indirdim usb ye attım formatı attım ve mouse çalışmıyordu klavye çalışmıyordu aslında driver'ı olan her şey çalışmıyordu daha sonra düşündüm bu bilgisayarı aldığımda win 10 du kendi driverları win 10 uyumlu olduğu için yapıyor diye düşündüm sonra win 8 indirdim ve win 8 de sadece klavye mouse ve ekran driverı çalışıyordu wifi driverı bile çalışmıyordu ben tekrardan bu bilgisayara windows 7 yüklemek istiyorum bunun sorunu nedir (yazı biraz saçma olabilir)
Sorunu yok. xHCI sürücüsü olmadığı için USB portları çalışmıyor. Ayrıca sisteminizin özelliklerini yazar mısınız?

berkholmes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
İntel Celeron N3060
İntel HD Grafik 400
256 GB SSD
2 GB DDR3 RAM (LAPTOP) ben çoğu driverın uyşmadığını düşünüyorum yardımcı olursa buda linki (R541SA - Support) yani windows 7 ye geçmek istiyorum nasıl geçebilirim
UEFI GPT olarak Rufus'tan yazdırın. USB 3.0 sürücüsünü indirip NTLite programı ile USB'ye entegre edin. Daha sonra ise BIOS'a girip CSM'i (Legacy) ve UEFI Boot'u aktif edin.

Son mesajlar