Windows 10 yükledikten sonra klavye ve mouse görülmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Can_memo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şimdi ben bilgisayar aldım sonra Windows 10 yükledim sonra sıfırladım sıfırladıktan sonra bilgisayar 3 gündür klavye ve fareyi göstermiyor takılılar ışıkları yanıyor ama ekran hiç bişe yok fare filan gözükmüyor ekranında bir sorunu yok daha yeni aldım ne yapmam lazım denemediğim şey kalmadı

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Yeni Klavye mouse al bende aynı sorunu yaşadım win10 u eski mause ve klavyeler desteklemiyor

Son düzenleyen moderatör:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Sorunu tam olarak anlamış değilim aldığınız ürünleri başka yerlere takmayı deneyin yanlış yerlere takıyor olabilirsiniz

Can_memo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorunu tam olarak anlamış değilim aldığınız ürünleri başka yerlere takmayı deneyin yanlış yerlere takıyor olabilirsiniz
Dogru eminim ayrica farkli bir fare daha denedim oda olmadi ama hoporlor vs algiliyor oluyor

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Portların arızalı olmadığına emin misiniz?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Başka port'lara takmayı deneyin.Olmazsa aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırın daha sonra fareyi/klavyeyi tekrar takın otomatik olarak yeniden sürücüleri yüklenecektir.Eğer aygıt yöneticisinde donanımınızın yanında sarı bir levha içinde ünlem işareti görüyorsanız internetten driver bulmanız gerek veya donanımınızın anakartında,kablosunda sorun olabilir bir bakmanızda fayda var.Driver'ı ister marka ve model yazarak kendi sitesinden indirin ister aygıt yöneticisinin ayrıntılar kısmından donanım kimlikleri altında yer alan verilerin en üsttekini kopyalayıp Google'dan taratıp bulun ve yükleyin.
Ekran Alıntısı.JPG
Ekran Alıntısı2.JPG

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Şimdi ben bilgisayar aldım sonra Windows 10 yükledim sonra sıfırladım sıfırladıktan sonra bilgisayar 3 gündür klavye ve fareyi göstermiyor takılılar ışıkları yanıyor ama ekran hiç bişe yok fare filan gözükmüyor ekranında bir sorunu yok daha yeni aldım ne yapmam lazım denemediğim şey kalmadı
Aynı sorunu bende yaşadım. Ben bilgisayarı formatlamıştım sorun öyle düzeymişti. Bence sende yeniden formatla bilgisayarını. :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Aynı sorunu bende yaşadım. Ben bilgisayarı formatlamıştım sorun öyle düzeymişti. Bence sende yeniden formatla bilgisayarını. :)
Böyle problemler için bilgisayar formatlanmaz.Format atmak çözüm değil hatta sürekli yapılması zarar verir.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Böyle problemler için bilgisayar formatlanmaz.Format atmak çözüm değil hatta sürekli yapılması zarar verir.
Eğer donanımsal olarak klavye mause çalışmıyorsa format atmalısın. Aynı sorunu bende yaşadım. Ben formatla halletim.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Birincisi önce saygılı ol. İkncisi ben senden daha iyi format atmayı biliyorum. Format hangi koşullarda atılır bunu senden öğrenecek halim yok çünkü biliyorum. Ben arkadaşa aynı sıkıntıyı yaşadığımı ve onu formatla halletteğimi anlatıyorum.
Başka port'lara takmayı deneyin.Olmazsa aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırın daha sonra fareyi/klavyeyi tekrar takın otomatik olarak yeniden sürücüleri yüklenecektir.Eğer aygıt yöneticisinde donanımınızın yanında sarı bir levha içinde ünlem işareti görüyorsanız internetten driver bulmanız gerek veya donanımınızın anakartında,kablosunda sorun olabilir bir bakmanızda fayda var.Driver'ı ister marka ve model yazarak kendi sitesinden indirin ister aygıt yöneticisinin ayrıntılar kısmından donanım kimlikleri altında yer alan verilerin en üsttekini kopyalayıp Google'dan taratıp bulun ve yükleyin.Ekli dosyayı görüntüle 28164 Ekli dosyayı görüntüle 28165
Kardeşim klavye mause zaten çalışmıyor? :) Arkdaş nasıl yapsın. :) :D ;)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Ben artık sana cevap vermek istemiyorum. Benden daha iyi formatta atabiliyorsundur ki zaten genelde hemen hemen herkes aynı yöntemle atar neyse bu saçma muhabbete girmek istemiyorum. Şunu söylemek istiyorum hiç bir argo kelime, kışkırtıcı cümle vb. şeyler kullanmamama rağmen mesajım huzuru bozacak mesaj olarak algılanmış. Biz forumdan ayrılırken böyle değildi bu işler. Yine de sıkıntı değil yapacak bir şey yok tüm yetkili arkadaşlara başarılar diliyorum kolay gelsin.

Can_memo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başka port'lara takmayı deneyin.Olmazsa aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırın daha sonra fareyi/klavyeyi tekrar takın otomatik olarak yeniden sürücüleri yüklenecektir.Eğer aygıt yöneticisinde donanımınızın yanında sarı bir levha içinde ünlem işareti görüyorsanız internetten driver bulmanız gerek veya donanımınızın anakartında,kablosunda sorun olabilir bir bakmanızda fayda var.Driver'ı ister marka ve model yazarak kendi sitesinden indirin ister aygıt yöneticisinin ayrıntılar kısmından donanım kimlikleri altında yer alan verilerin en üsttekini kopyalayıp Google'dan taratıp bulun ve yükleyin.Ekli dosyayı görüntüle 28164 Ekli dosyayı görüntüle 28165
Ama kardesim klavye ve fareyi kullanamiyorum nasil olacak

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
eğer biosta klavyeyi görüyorsa işletim sistemi ile alakalı sorun vardır demektir, yeniden format gerekebilir.

orda bile görmüyorsa daha büyük problemin vardır demektir

Can_memo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
eğer biosta klavyeyi görüyorsa işletim sistemi ile alakalı sorun vardır demektir, yeniden format gerekebilir.

orda bile görmüyorsa daha büyük problemin vardır demektir
Klavye maus gorulmuyor nasil format aticam

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Aygıt Yöneticisinden Driver güncellemesi dener misin?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Eğer klavyen biosta çalışıyorsa sıkıntı yoktur. Pcne format atman gerek ama biostada çalışmıyorsa sıkıntı portlarda olabilir. ;)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Ama kardesim klavye ve fareyi kullanamiyorum nasil olacak
Böyle işletim sisteminin donanımı tanımaması gibi durumlarda başka bir klavye/fare takmanız gerekir.Arkadaşlarında dediği gibi BIOS'ta deneyin.Büyük ihtimalle çalışacaktır çünkü klavyemin ışığı yanıyor dediniz.Portta ve donanımınızda sıkıntı çıkma olasılığı düşüyor böylece.Dediğim gibi bi arkadaşınızdan vs. ödünç klavye ve fare temin edin.Kolay gelsin,iyi forumlar :)

Can_memo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Böyle işletim sisteminin donanımı tanımaması gibi durumlarda başka bir klavye/fare takmanız gerekir.Arkadaşlarında dediği gibi BIOS'ta deneyin.Büyük ihtimalle çalışacaktır çünkü klavyemin ışığı yanıyor dediniz.Portta ve donanımınızda sıkıntı çıkma olasılığı düşüyor böylece.Dediğim gibi bi arkadaşınızdan vs. ödünç klavye ve fare temin edin.Kolay gelsin,iyi forumlar :)
Baska fare denedim yine olmadi hatta bu yuvarlak uclu farelerdende denedim olmuyor ekran isaretci yok yani

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Baska fare denedim yine olmadi hatta bu yuvarlak uclu farelerdende denedim olmuyor ekran isaretci yok yani
Bir Windows DVD'si veya Usb'si ile kurulum ekranına gelin orada fareniz ve klavyeniz çalışıyormu diye bakın. Eğer çalışıyorsa işletim sisteminiz hasar görmüş veya eksik paketleri olabilir . Pek rastlanılmayan bir olay ama olunca oluyor işte. Windows İSO'su indirip Usb'ye Rufus veya benzeri bir program ile yazın. Forumda bunu nasıl yapacağınız hakkında yazılar mevcut. İnternet kafede indirmesi ile birlikte tahminen 1 saatte yapabileceğiniz bir şey.Kolay gelsin iyi forumlar :)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
BIOS'tan devre dışı bırakmadığınıza emin misiniz? BIOS'a giriş yapıp F5'e basıp default ayarlara alın, ardından F10'a basarak kaydedin.

Son mesajlar