Soru Windows 10 Update Sonrası Siyah Ekran

Bu konuyu okuyanlar

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Merhabalar. Sorunum şu:
Windows 10 isteğe bağlı Update (sanırsam AMD ile ilgili) indiriyordu, bir anda siyah ekran oldu. Monitörün kendisini açıp kapadım düzeldi (Monitörün kendi kapama düğmesinden).
Ondan sonra yeniden başlatmak için sol alttan Windows tuşuna bastığımda açılmadı, onun için sağ tıklayıp yeniden başlattım. Windows tuşuna basında orası da düzeldi. Sizce hatalı bir sürüm olabilir mi?

Bir de ayarlardan Uptade'yi indirirken internet gitti, onunla alakalı olabilir mi? Bir şey yapmam gerekiyor mu yoksa böyle kullanmalı mıyım? Yeniden başlattıktan sonra şu ana kadar bir sorun farketmedim.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Yüklü uygulamalardan veya denetim masasındaki programlardan ve güncelleştirme geçmişinden en son nelerin yüklendiğini görebilirsin.
İlerleyen zamanlarda sorun yaşarsan bu konudan devam edebilirsin.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Merhabalar. Sorunum şu:
Windows 10 isteğe bağlı Update (sanırsam AMD ile ilgili) indiriyordu, bir anda siyah ekran oldu. Monitörün kendisini açıp kapadım düzeldi (Monitörün kendi kapama düğmesinden).
Ondan sonra yeniden başlatmak için sol alttan Windows tuşuna bastığımda açılmadı, onun için sağ tıklayıp yeniden başlattım. Windows tuşuna basında orası da düzeldi. Sizce hatalı bir sürüm olabilir mi?

Bir de ayarlardan Uptade'yi indirirken internet gitti, onunla alakalı olabilir mi? Bir şey yapmam gerekiyor mu yoksa böyle kullanmalı mıyım? Yeniden başlattıktan sonra şu ana kadar bir sorun farketmedim.
Anlık bir sorun yaşanmış olabilir. Tekrarlanmıyorsa bir sorun olmaz.

Ayrıca Update büyük bir ihtimalle bir aygıt için sürücü indirmiş olabilir. Sürücü güncelleştirmelerini kapatıp kendi sitesinden en güncel sürümü indirmenizi tavsiye ediyorum.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Merhabalar. Sorunum şu:

Eğer sürücü güncellediyse explorer.exe'de bu tür sorunlar olabiliyor, yeniden başlatınca çözülüyor ama.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Eğer sürücü güncellediyse explorer.exe'de bu tür sorunlar olabiliyor, yeniden başlatınca çözülüyor ama.
Sanırsam sürücü güncellemesi.
Sürücü: Advanced Micro Devices Display 27.20.7336.3 diye bir şey. Sizce yeniden yüklemeli miyim?
Anlık bir sorun yaşanmış olabilir. Tekrarlanmıyorsa bir sorun olmaz.

Ayrıca Update büyük bir ihtimalle bir aygıt için sürücü indirmiş olabilir. Sürücü güncelleştirmelerini kapatıp kendi sitesinden en güncel sürümü indirmenizi tavsiye ediyorum.
Sürücü: Advanced Micro Devices Display 27.20.7336.3 diye bir şey. Yeniden yüklememe gerek var mı?
Yüklü uygulamalardan veya denetim masasındaki programlardan ve güncelleştirme geçmişinden en son nelerin yüklendiğini görebilirsin.
İlerleyen zamanlarda sorun yaşarsan bu konudan devam edebilirsin.
Teşekkürler. :)

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Sanırsam sürücü güncellemesi.
Sürücü: Advanced Micro Devices Display 24.94.1.7336 diye bir şey. Sizce yeniden yüklemeli miyim?

Sürücü: Advanced Micro Devices Display 24.94.1.7336 diye bir şey. Yeniden yüklememe gerek var mı?

Teşekkürler. :)
Evet, grafik birimi sürücüsünü yüklemiş. Anlık bir çökme sorun yaratmaz, yeniden başladıktan sonra düzeldiyse sıkıntı yoktur.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Evet, grafik birimi sürücüsünü yüklemiş. Anlık bir çökme sorun yaratmaz, yeniden başladıktan sonra düzeldiyse sıkıntı yoktur.
Orada yanlış sürücü yazmışım. Yardımınız için teşekkürler. :)
Sürücü: 27.20.7336.3 (karıştırmışım :)).

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Orada yanlış sürücü yazmışım. Yardımınız için teşekkürler. :)
Sürücü: 27.20.7336.3 (karıştırmışım :)).
Rica ederim.

Ayrıca Update'in sürücüleri güncelleştirmesini kapatmanızı tavsiye ediyorum. Güncel sürücüyü her zaman elle kurmanızda fayda var.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Rica ederim.

Ayrıca Update'in sürücüleri güncelleştirmesini kapatmanızı tavsiye ediyorum. Güncel sürücüyü her zaman elle kurmanızda fayda var.
Biliyorum çok fazla soru soruyorum ama ?.
Advanced Micro Devices Display en son sürümü hangisiyse bir daha indirmem gerekli mi peki?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Windowsa basılmama sorunu aylardır bende de var. Versiyonda hata var sanırım.
Evet ya, arada bende de oluyor.

2004, 20H1, 20H2, 21H1, 21H2...

Bu sürümlerin hepsinde başlat tuşunda sorun olabiliyor. Arada takılı kalıyor. Hepsinde de bizzat kendim sorun yaşadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biliyorum çok fazla soru soruyorum ama ?.
Advanced Micro Devices Display en son sürümü hangisiyse bir daha indirmem gerekli mi peki?
Sorun değil. :)

DDU ile sürücüyü sildikten sonra yeni sürümü elle kurabilirsiniz. Daha sağlıklı olur. Eğer performansta sorun yoksa ve uğraşmak istemiyorsanız kalabilir.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Evet ya, arada bende de oluyor.

2004, 20H1, 20H2, 21H1, 21H2...

Bu sürümlerin hepsinde başlat tuşunda sorun olabiliyor. Arada takılı kalıyor. Hepsinde de bizzat kendim sorun yaşadım.

Sorun değil. :)

DDU ile sürücüyü sildikten sonra yeni sürümü elle kurabilirsiniz. Daha sağlıklı olur. Eğer performansta sorun yoksa ve uğraşmak istemiyorsanız kalabilir.
Apu sistemde sürücüyü DDU ile silmek sıkıntı çıkar mı? Bir videoda "AMD driver kaldırırken sıkıntı çıkartır" tarzı bir şey demişti.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Apu sistemde sürücüyü DDU ile silmek sıkıntı çıkar mı? Bir videoda "AMD driver kaldırırken sıkıntı çıkartır" tarzı bir şey demişti.
Bir sorun olmaz. Ben de APU kullanıyorum ve bir sorun çıkmıyor.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Son düzenleme:

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Yardımınız için teşekkürler. ?

Bir de DDU için önerebileceğin güvenilir bir site var mı?

Kendi resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Son mesajlar