Yardım Win 10 yeniden başlatınca SSD görmüyor ?!

Bu konuyu okuyanlar

Mayfx105eld

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI GL62M 7RD bilgisayarıma desteklediği şekilde WD Blue SN570 ssd satın aldım. İçerisine Windows 10 yükledim, mevcutta olan HDD'yi çıkardım.
Bilgisayarım güç tuşuna bastıktan sonra bazen win10 şeklinde açılıyor, bazen direk BIOS menüsüne atıyor. BIOS menüsünde Depolama alanları kısmına baktığımda ise SSD'yi görmediğini farkettim.
İnternet üzerinde yaptığım araştırma sonucu çözüm yolu niyetine denediğim bazı şeyler:

-BIOS'u güncelledim.
- Anakart üzerinden sök-tak yaptım
-BIOS ayarlarında AHCI +UEFİ seçeneği seçili
-Msconfig ayarlarının ekran görüntüsünü ekleyeceğim.
-WD markasının SES diye donanım değişikliklerinde yükledikleri programları varmış, yükledim.
- Boot ayarlarından kaynaklı sorun olabilir diye sadece ssd takılı iken yeniden format attım.
-İntel driver & support asistanı yükledim. Chipset güncellemesinden kaynaklı olabilir diye.

Bilgisayarı kapatıp yeniden başlatmak istediğimde BIOS'a atıyor. SSD'yi sök-tak yapıp tekrardan güç tuşuna bastığımda %60-70 oranında windows çalışıyor.
SSD ile bir temassızlık problemi olduğunu düşünüyorum. Bunun çözümü olarak bilgisayarcıya götüreceğim. Denemem gereken başka bir çözüm yolu biliyorsanız ,yardımcı olabilir misiniz ?
1.png
2.png