Windows 10 pro masaüstü bilgisayarımda Bluetooth açma kapama tuşu yok

Reaksiyon puanı
2
Öncelikle merhaba, iyi akşamlar, bilgisayarım windows 10 pro ve bilgisayarımda Bluetooth bağlantısı ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Ara>bluetooth> yeni cihaz ekle dediğimde böyle bir hata alıyorum. Youtube’da izlemediğim bakmadığım video kalmadı, yardımcı olursanız çok sevinirim. Fotoğraf ekleyemediğim için foto koyamadım. Hatada “cihazda Bluetooth cihazı yok, Bluetooth bu cihazda kullanılamıyor. Lütfen bu bilgisayara Bluetooth özelliği eklemek için bir harici bağdaştırıcı kullanmayı deneyin.”Böyle yazıyor..

Son düzenleme:

BJKolik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,756
Tüm ayarlara girin arama butonuna Bluetooth yazın ve üstte çıkan
1589754059901.png

buradan deneyin.

Mert0

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Öncelikle merhaba, iyi akşamlar, bilgisayarım windows 10 pro ve bilgisayarımda Bluetooth bağlantısı ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Ara>bluetooth> yeni cihaz ekle dediğimde böyle bir hata alıyorum. Youtube’da izlemediğim bakmadığım video kalmadı, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hata nedir? Görsel atma imkanınız var mı?

Reaksiyon puanı
2
Hata nedir? Görsel atma imkanınız var mı?
Atmayı denedim ama malesef atamadım. Ama yazılı olarak tırnak içindeki yer hatada ne gördüysem yazdım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm ayarlara girin arama butonuna Bluetooth yazın ve üstte çıkan Ekli dosyayı görüntüle 99508
buradan deneyin.
Zaten ordan denemiştim bu + nın altında normalde Bluetooth aç kapat düğmesi oluyor. Ama benimkinde öyle bir şey yok

Mert0

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Atmayı denedim ama malesef atamadım. Ama yazılı olarak tırnak içindeki yer hatada ne gördüysem yazdım.

Zaten ordan denemiştim bu + nın altında normalde Bluetooth aç kapat düğmesi oluyor. Ama benimkinde öyle bir şey yok
Daha öncesinde bu sorun var mıydı? Laptopsa modeli, masaüstü ise anakartınızın modeli nedir?

Reaksiyon puanı
2
Daha öncesinde bu sorun var mıydı? Laptopsa modeli, masaüstü ise anakartınızın modeli nedir?
İ3 masaüstü fotoğraf atamadığım için gösteremiyorum ama

Ben ilk defa denedim Bluetooth açmayı, yeni bt kulaklık alıcaktım acaba bilgisayara olurmu diye deneyeyim dedim ama olmadı ?

Mert0

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

Ben ilk defa denedim Bluetooth açmayı, yeni bt kulaklık alıcaktım acaba bilgisayara olurmu diye deneyeyim dedim ama olmadı ?
İnan bu bilgiyle hiç yardım edemem. Yazabilsen özelliklerini süper olur.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,193

Anakartınız nedir? Masaüstü PC anakartlarının çoğunda Wİ-Fİ ve Bluetooth standart değildir. Büyük ihtimal sizde de çoğu kişideki gibi yok galiba.

Reaksiyon puanı
2
İnan bu bilgiyle hiç yardım edemem. Yazabilsen özelliklerini süper olur.
Aga seni de boşuna uğraştırdım ama sanırım bilgisayarın Bluetoothu yok, ben nasıl Bluetoothu yükleyebilirim? Yardım eder misin ? Teşekkür ederim her şey için çok saol ?

Anakartınız nedir? Masaüstü PC anakartlarının çoğunda Wİ-Fİ ve Bluetooth standart değildir. Büyük ihtimal sizde de çoğu kişideki gibi yok galiba.
Evet kesinlikle katılıyorum, kendi kendime düşündüm olmayan bir şeyi nasıl açmaya çalışıyorsun diye ?? hem wifi hem Bluetooth yok malesef yeni öğrendim teşekkür ederim..

The Commander

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yok ise şöyle bir aparat alacaksınız. Ben örnek olsun diye atıyorum, daha ucuzları var. Wifi için de internette aratırsanız buna benzer bir aparat ile bağlanabilirsiniz.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,193
Aga seni de boşuna uğraştırdım ama sanırım bilgisayarın Bluetoothu yok, ben nasıl Bluetoothu yükleyebilirim? Yardım eder misin ? Teşekkür ederim her şey için çok saol ?

Evet kesinlikle katılıyorum, kendi kendime düşündüm olmayan bir şeyi nasıl açmaya çalışıyorsun diye ?? hem wifi hem Bluetooth yok malesef yeni öğrendim teşekkür ederim..
Wİ-Fİ ve Bluetooth sadece üst seviye anakartlarda vardır orta ve giriş seviyesinde yoktur. Yani şuan ki anakartlarda Wİ-Fİ ve Bluetooth istiyorsanız en az 1200 TL'yi gözden çıkarmanız lazım.

Reaksiyon puanı
2
Yok ise şöyle bir aparat alacaksınız. Ben örnek olsun diye atıyorum, daha ucuzları var. Wifi için de internette aratırsanız buna benzer bir aparat ile bağlanabilirsiniz.

Peki kurulum falan uğraştırır mı yoksa direkt işimi halleder mi ? Birde bu adaptörün ucuz ya da pahalı olması bir şeyi değiştirir mi sonuçta sadece Bluetooth u açacak?

Wİ-Fİ ve Bluetooth sadece üst seviye anakartlarda vardır orta ve giriş seviyesinde yoktur. Yani şuan ki anakartlarda Wİ-Fİ ve Bluetooth istiyorsanız en az 1200 TL'yi gözden çıkarmanız lazım.
Bluetooth ve wifi için 1200 tl vermek yerine 30 40 tl ye adaptör alsam daha mantıklı gibi geldi bana ??

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,193
Peki kurulum falan uğraştırır mı yoksa direkt işimi halleder mi ? Birde bu adaptörün ucuz ya da pahalı olması bir şeyi değiştirir mi sonuçta sadece Bluetooth u açacak?

Bluetooth ve wifi için 1200 tl vermek yerine 30 40 tl ye adaptör alsam daha mantıklı gibi geldi bana ??
500 TL'lik anakart ile 1200 TL'lik anakartı kıyaslayamazsınız bir kere. Uçurumlar kadar fark var. Çipsetleri farklı, VRM soğutucu kalitesi farklı, port sayısı farklı vb.

Reaksiyon puanı
2