Soru Windows 10 lisanslı gelen dizüstü bilgisayara Wİndows 11 kurma

Bu konuyu okuyanlar

Isari

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar merhaba,
2018 model HP Envy dizüstü bilgisayarım lisansli Windows 10 ile geliyor. Windows 11'e yükseltme yaptım ama artık format atıp temiz bir Win 11 kurmak istiyorum. Ancak fabrika ayarlarına sıfırlama ile yine Win 10 kurulacak, Win 11'e yükseltme yapacağım. Bunu istemiyorum. Doğrudan Win 11 kurma imkanım yok mu?

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,656
Sanırım OEM KEY'i export edip temiz kurulum sonrası tekrar kullanabilirsiniz, ama emin değilim çünkü hiç böyle bir şey yapmadım daha önce. Bu linkteki video yardımcı olabilir ama tüm sorumluluk size aittir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu linkte Türkçe bir kaynak bulup baktım, maalesef OEM key başka Windows sürümüne aktarılamıyormuş. Ama videodaki işlem sonucu retail key kullandığınızı öğrenirseniz belki export edip Windows 11 kurabilirsiniz ama iyice soruşturun.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 11'den memnunsanız temiz kurulum yapabilirsiniz.

Herhangi bir işlem yapmadan önce komut istemini açın ve aşağıdaki komutu girin (kopyala yapıştır yapabilirsin).

wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

Ürün anahtarı XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX şeklinde ekrana gelecektir. Not edin.

Aslında ürün anahtarını öğrenmeye bile gerek yok ama olası bir sorunda kullanma gereği duyabilirsiniz.

Dip not: Bilgisayar üreticiniz tarafından yüklenmiş uygulamaların ve işletim sisteminin olduğu gizli bir kurtarma bölümü (Recovery Partition) disk üzerinde yer alıyor olabilir. Bu bölüme ihtiyaç duymuyorsanız Windows kurlumu sırasında silebilirsiniz. Aksi durumda geri dönüşü olmayabilir.

Görsel temsilidir.

windows kurulumu.jpg

Isari

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım.