Windows 10 Creators Güncelleme Değişikliği

Bu konuyu okuyanlar

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
İso dosyasını indirip o şekilde de mevcut sürümün üzerine kurarak güncelleyebilirsiniz ama tabi temiz kurulum her zaman daha iyidir.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
@f.krtl1 Oyun modu her oyunda aktif oluyor mu? Oyun modunu denediniz mi?
Evet oyun modunu denedim.Hitman Absolution'da denedim Fps'in daha sabit gibi geldi bana bir de disk kullanımım oyun oynarken daha az.Fakat bu modun geliştirilmesi gerek.Şuan da hiç yoktan iyidir gibi çalışıyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu akşam oyun modunun nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bir konu açabilirim :)

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iso dosyasını indirdim fakat çalıştırdığım zaman bazı dll hataları geliyo. neden ?

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Temiz kurulum yaparak güncelledim. Aslında ilk önce amacım bu güncellemeyi yapmak değildi. VirtualBox'ta yani sanal makinede çalıştırabilmek için Windows 10 iso dosyası indirmeyi düşündüm. Baktım ki final sürümü olarak çıkmış. Ben de iso dosyasını indirdim ve bu sabah temiz kurulum yaptım.
Güncelleştirmelerden de yapılıyordur ama ben temiz kurulum yapmayı tercih ettim.
Final sürüm derken Windows 10 serisi için son özellik sürümü mü? Yani yeni bir Windows mu gelicek? Son bir sorum daha; Updateden güncellemek ile temiz kurulumla güncellemenin arasında ki fark nedir, bilgisayara ne gibi yararı olur ve temiz kurulum yani iso ile kurulum yaptıktan sonra bilgisayarın garantisi bozulur mu?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yani yeni bir Windows mu gelicek?
Hayır. Bunu güncel Windows 10 olarak düşünebilirsin. Anlayacağın 2 yıl önceki Windows 10 ile şimdiki Windows 10 arasında sürüm ve bazı özellikler değişiklik gösterir.
bilgisayara ne gibi yararı olur ve temiz kurulum yani iso ile kurulum yaptıktan sonra bilgisayarın garantisi bozulur mu?
Temiz kurulum demek sıfırdan işletim sistemini kurmaktır. Yani tüm dosyalarınız silinebilir. Eğerki temiz kurulum yapacaksanız dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm. Bilgisayarınızın garantisi bozulabilir. Ama garantinin bozulup bozulmayacağından emin olmak için bilgisayarı aldığınız firmaya danışmanızı öneririm.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Ya aslında ben iso yu indircem sitesinden ama en güncel sürümmüdür ki acaba bilemiyok

Pursue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Gözlerimi rahatlattığını farkettiğim için 'Gece Işığı' modunu kullanayım dedim ama Tasarım yapmak istediğim sırada sarı renk gözlerimi yormaya başladı ve konsantre olamadım. Kapatmak istediğimde butonlar opak gri şekilde görünüyor hiçbir şekilde müdahele edemiyorum.
Bunun sebebi nedir acaba?
Tüm yetkilerim açık olduğu halde neden müdahele edemiyorum?

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
bana da gelmişti güncelleme sonra ssd aldığım için temiz kurulum yaptım şimdi bu güncelleme görünmüyor neden olabilir acaba ?
bana da gelmişti güncelleme sonra ssd aldığım için temiz kurulum yaptım şimdi bu güncelleme görünmüyor neden olabilir acaba ?
Haberler iyi! Windows 10 Creators Update yolda. İlk alanlardan biri olmak ister misiniz? bu yazıyor şu anda eskisi gibi

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Ben kapattim benim icin gereksiz birde su gozler icin ekran olayi var. Flux programi gibi ancak cok kastiriyor pcyi oturmamis ozellikle oyun,arda kasiyor

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Yeni File Explorer varmış gizli.

Açmak için çalıştırdan şunu giriyorsunuz
Kod:
explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App

Windows_10_File_Explorer_UWP_App.png

[Review] Hidden Secret “File Explorer” App in Windows 10 - AskVG

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ya ben güncellemeyi bir türlü yapamadım. güncelleme anında %32 de takılıp kalıyor. birkaç kez denememe rağmen hep aynı sorun. disk temizleme yaptım, güncelleme aracından indirdim gene aynı sorun. format da atmak istemiyorum pc ye. bu donmanın nedeni ne olabilir ??? yardımcı olursanız sevinirim...