Yardım Windows 10 Bios Şifresi Sıfırlanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

StonReX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben biosdaki şifremi sıfırlamak istiyorum fakat bir türlü sıfırlayamadım program falan yükledim yine sıfırlanmadı anakartı falan herşeyi söktüm yarım saat beklettim yine sıfırlanmadı sanalaştırma teknolojisini açmak isitiyorum fakat şifre istiyor herşeyi denedim sıfırlanmadı kafamdan bazı şifreler sallıyorum giriyorum biosa atıyor fakat bir degişiklik yapamıyorum bios sürümünden sadece bu var onu yükledim denedim degişen hiç birşey olmadı işletim sistemini degiştirdim yine olmadı denediklerim windows 8 windows 8.1 windows 7

Ekli dosyalar

• 20221219_151254.jpg
    20221219_151254.jpg
    50.7 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    81.1 KB · Görüntüleme: 55

Archley

Elektrik & Elektronik
Reaksiyon puanı
20
PC'yi Shift basılı tutarak kapat. CMOS pinlerine tornavida anahtar gibi elektriği ileten bir şeyle kısa devre yaptırıp BIOS resetle. PC'yi açmadan BIOS pilini sök. PC'yi aç 5-10 dakika beklet. PC'yi kapat pili tekrar tak BIOS'a gir.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Merhaba ben biosdaki şifremi sıfırlamak istiyorum fakat bir türlü sıfırlayamadım program falan yükledim yine sıfırlanmadı anakartı falan herşeyi söktüm yarım saat beklettim yine sıfırlanmadı sanalaştırma teknolojisini açmak isitiyorum fakat şifre istiyor herşeyi denedim sıfırlanmadı kafamdan bazı şifreler sallıyorum giriyorum biosa atıyor fakat bir degişiklik yapamıyorum bios sürümünden sadece bu var onu yükledim denedim degişen hiç birşey olmadı işletim sistemini degiştirdim yine olmadı denediklerim windows 8 windows 8.1 windows 7
Şifreyi sıfırlamak için öncelikle PC'nin gücünü kapatın ve kablolarını söküp, yan kapağını açın. Sonra CMOS Pilini çıkarıp yaklaşık 10-20 dakika bekledikten sonra yerine takın. Tüm BIOS ayarlarını ve BIOS şifresini sıfırlar ve ayarları tekrar girmeniz gerekir.