Yardım Akıl sağlığımı kaybetmeden önce yeniden Windows 10 kurmama yardımcı olun lütfen.

Bu konuyu okuyanlar

PenT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet gerçekten akıl sağlığım tehlike altında; 3 gün kadar önce bilgisayarıma Manjaro KDE Plasma kurdum. Fakat sonra kaldırmak istedim çünkü oyunları çalıştıramadım. Velhasıl ne yaptıysam Windows 10 ile usb'den boot edemiyorum bilgisayarı. Belki 10 tane ISO dosyası denedim, usb'ye Windows'u türlü türlü yöntemlerle kurdum ama olmadı olmadı.

NTFS olarak iso dosyası oluşturdum olmadı.
Fat 32 olarak denedim olmadı.
Açılışta boot seçmeyi denedim ama Flash'ı görmedi.
Bios ayarlarını olabilecek tüm yöntemlerle denedim yine olmadı.

Lütfen bilen biri bana yardımcı olabilir mi; bolca hayır duamı alırsınız...

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Evet gerçekten akıl sağlığım tehlike altında; 3 gün kadar önce bilgisayarıma Manjaro KDE Plasma kurdum. Fakat sonra kaldırmak istedim çünkü oyunları çalıştıramadım. Velhasıl ne yaptıysam Windows 10 ile usb'den boot edemiyorum bilgisayarı. Belki 10 tane ISO dosyası denedim, usb'ye Windows'u türlü türlü yöntemlerle kurdum ama olmadı olmadı.

NTFS olarak iso dosyası oluşturdum olmadı.
Fat 32 olarak denedim olmadı.
Açılışta boot seçmeyi denedim ama Flash'ı görmedi.
Bios ayarlarını olabilecek tüm yöntemlerle denedim yine olmadı.

Lütfen bilen biri bana yardımcı olabilir mi; bolca hayır duamı alırsınız...
Yapman gereken aşırı basit. Ventoy adlı programı indiriyorsun ve bu videoda gösterilenleri yapıyorsun. Normal koşullar ile Linux üzerinde Windows iso dosyası oluşturamazsınız. Ayrıca Linux üzerinde Proton, Lutris gibi windows oyunlarını çalıştırmaya yaran araçlarda var.

PenT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi deniyorum hocam çok teşekkür ederim vakit ayırdığın için.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
WoeUSB ile hazırlarsan Format USB'sini sorun olmaz. Rufus gibi sadece iso dosyasını ve flash belleği seçip yazdıracaksın ekstra bir şeye gerek yok.

Kurulumu

sudo pacman -Syy

sudo pamac build woeusb-ng

Son mesajlar