Windows 10 Ana Konu

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Hafızam yetersizdi 2 tane usb kullanarak halletim ki şu an 20GB boş var 28GB'dan güzel oldu sevindim bu duruma. Lisans da aktif durumda artık orjinal windows 10 sahibiyim. Yağ gibi akıyor resmen ince ayarları yaptıktan sonra. Fakat tek ve çözemediğim problemim var. Acer'ın sitesinden windows 10 driver'larını indirim tamamını kurmama rağmen Aygıt yöneticisinde 5 tane bilinmeyen aygıt var ve ne yaptıysan touchpad'i çalıştıramadım. Geriye dönük uyumluluk bakımından win8'e göre de yükledim olmadı. Ne yapacam bilmiyorum USB mause kaldık.

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hafızam yetersizdi 2 tane usb kullanarak halletim ki şu an 20GB boş var 28GB'dan güzel oldu sevindim bu duruma. Lisans da aktif durumda artık orjinal windows 10 sahibiyim. Yağ gibi akıyor resmen ince ayarları yaptıktan sonra. Fakat tek ve çözemediğim problemim var. Acer'ın sitesinden windows 10 driver'larını indirim tamamını kurmama rağmen Aygıt yöneticisinde 5 tane bilinmeyen aygıt var ve ne yaptıysan touchpad'i çalıştıramadım. Geriye dönük uyumluluk bakımından win8'e göre de yükledim olmadı. Ne yapacam bilmiyorum USB mause kaldık.

Kendim de bir acer kullanıcısı olduğumdan driver konusundaki tembelliklerinden haberdarım. Sorunlu aygıtlarınızın donanım kimliklerini devid.info üzerinden aratarak varsa güncel sürücülerini başka firmalarca yayınlanmış olsa dahi bulabilirsiniz.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Benim de bilgisayar Acer fakat hiçbir sıkıntı çıkmadı.Ayrıca güncelleme yi çok beğendim.Yağ gibi akmasa da en azından görsel yönünden bilgisayar level atladı.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Kendim de bir acer kullanıcısı olduğumdan driver konusundaki tembelliklerinden haberdarım. Sorunlu aygıtlarınızın donanım kimliklerini devid.info üzerinden aratarak varsa güncel sürücülerini başka firmalarca yayınlanmış olsa dahi bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Akşama deneyeceğim. İnşaallah olur. Diğer aygıtlar sıkıntı değil de TouchPad çalışmaması kötü.

Reaksiyon puanı
2,146
beyler GodMode oluşturduğunuzda klasörün ismini değiştirebiliyor musunuz? bi godmode oluştursanıza sonundaki kuyruk gidecek mi sizde GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
[MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] Klasör adını değiştirdiğinde normal klasöre dönüşüyor ancak klasörü bir yere kopyalayıp masaüstüne kısayol atarsan değiştirebiliyorsun.

Reaksiyon puanı
2,146
@__kadıköyRAP__ Klasör adını değiştirdiğinde normal klasöre dönüşüyor ancak klasörü bir yere kopyalayıp masaüstüne kısayol atarsan değiştirebiliyorsun.

hocam kısayol olarak da hoş olmuyor kenarında kısayol oku olunca, başka yerlerde bakıyorum ismini değiştirebiliyorlar da bende mi sorun var acaba dedim

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
hocam kısayol olarak da hoş olmuyor kenarında kısayol oku olunca, başka yerlerde bakıyorum ismini değiştirebiliyorlar da bende mi sorun var acaba dedim

Sağ Tık>Yeni>Kısayol seç ve aşağıdaki komutu yapıştır ardından dosya ismini keyfince düzenle.
Kod:
explorer.exe shell:::{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Daha fazlası için:
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ee330741(v=vs.85).aspx#ActionCenter

"explorer.exe shell:::" sabit kalacak listedeki ayarların GUID numarasını yazarak kısayolları oluşturabilirsin.

Kısayol okları için aşağıdaki programı kullanabilirsin.
http://winaero.com/comment.php?comment.news.156

Reaksiyon puanı
2,146
Sağ Tık>Yeni>Kısayol seç ve aşağıdaki komutu yapıştır ardından dosya ismini keyfince düzenle.
Kod:
explorer.exe shell:::{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Daha fazlası için:
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ee330741(v=vs.85).aspx#ActionCenter

"explorer.exe shell:::" sabit kalacak listedeki ayarların GUID numarasını yazarak kısayolları oluşturabilirsin.

Kısayol okları için aşağıdaki programı kullanabilirsin.
Windows Shortcut Arrow Editor

o zaman tüm kısayollar okları kalkar :D sorun yok ben benimki mi bozuk sadece acaba diye düşünmüştüm teşekkürler

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar Windows 10 ile ekran kartım Mic. Tem. Gör. Bağd. oldu ve sürücü tarihi ile sürümü bu; 21.06.2006 ve 10.0.10240.16384 sizinkide böyle mi?

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Yeni güncelleme gelmiş bugün

Ekran_Al_nt_s.png

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/3081436

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Gelmez olaydı ya benim makinada yüklenirken ne olduysa şuan açılmıyor  güvenli modda yapamıyorum öyle kaldım

Sistem onarım diskiyle onarma şansınız varsa bir deneyin isterseniz. ISO dosyası varsa onda da başlangıç onarma seçeneği olması lazım.

Reaksiyon puanı
16,118
hdd yolcu olabilir demedi deme ibrahim...
ben bugün
5lA_m_5wkHDWm-7wxC-YAQjnpGiwG0N5GnqZA5bp9KM=w483-h643-no
başka hdd'ye kurdum etkinleşti yeni hdd ile dene.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Ben de ne olur ne olmaz sistem onarım diski oluşturdum hemen. (Denetim masası--->dosya geçmişi--->sistem görüntüsü yedekleme--->sistem onarım diski oluştur)

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Sistem onarım diskiyle onarma şansınız varsa bir deneyin isterseniz. ISO dosyası varsa onda da başlangıç onarma seçeneği olması lazım.

Elimde Win10 flash belleği var onunla başlangıç onarmayı denedim ama başarısız olmuştu ama farklı bir yöntem ile sorunu halletim. Şuan içerdeyim :D

Çözümüde yazayım benzer duruma düşen olursa belki yardımı olur.
Win10 USB belleği ile sistemi başlattım daha sonra menülerden komut istemi penceresi ile aşağıdaki komutu yazarak Başlangıç seçeneklerini aktif hale getirdim.

bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu yes

Sistemi tekrar başlatarak F8 tuşu ile güvenli moda girdim ve tamamlandı.

Başlangıç seçeneklerini tekrar kapatmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.

bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu no

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Microsoft, Windows 10 ve Office uygulamaları için yeni güncellemeler yayınladı. Yükleme işlemi biraz uzun sürdü.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Senin çaren Driver Pack Solutions

neyzenyaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar Arkadaşlar,
HP Pavilion g6-2212et için win 10 güncellerken ufi silinmeden yapılabiliyor mu? ben güncellemeyi iso üzerinden yapmak istiyorum bu yöntemde recovery silinmeden yapınca yarın yeniden recovery ile geri döndüğümde yeniden update yapıp mı yükselteceğim.

Erhan59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Öncelikle Radeon 7400m Ekran Kartım Var Windows 10 Geçtiğimden Beri Windows Pc Açınca Windows Simgesi Geliyor Ondan Sonra Belirli Bir Süre Siyah Ekran kalıyor Sitem Ondan Sonra Açılıyor. Bü Yüzden Sistem Normalinden Geç Açılıyor. Kendi Kanatımca Bunun Ekran Kartı Sürücüsünün Yol Açtığını Düşündüm Ve Sürücüyü Kaldırdım Sistemimi O Şekilde Açarak Denedim Gayet Hızlı Ve Windows Simgesinden Sonra Siyah Ekranda Kalmıyordu Sizce Bunun Sebebi Nedir Anlamadım Bu Arada En Güncel Sürücüyü Kullanıyorum 15.7.1 Sorunumu Çözerseniz Memnum Olurum İyi Günler.