Windows 10 a yükseltmeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Gürsel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Benim intel core i5 m460 2.53 ghz 4gb ram nvidia gt 320 optimuslu bir laptopum var oyun oynuyorum ve windows 7 yüklü windows 10 a yükseltirsem fps düşermi yada artarmı

Yardımcı Olursanız Sevinirim

- Ahmet Gürsel

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Merhaba Benim intel core i5 m460 2.53 ghz 4gb ram nvidia gt 320 optimuslu bir laptopum var oyun oynuyorum ve windows 7 yüklü windows 10 a yükseltirsem fps düşermi yada artarmı

- Ahmet Gürsel
Fps i boşver de 10 da arayüz olarak yeni olduğu için dosyaları acarken falan kasmalar olur kurma ben eskıden 4gb ramlı kullanıyodum win 10 da 8gb a yukseltmek zorunda kaldım

Ahmet Gürsel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ramimi 8 gb yapsam oyunlarda fps artarmı yada ramin ne gibi bir faydası olur?

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Artmaz temiz format atiniz rufus program ile usb.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
mesala ramimim 8 gb a yükseltsem oyunlarda fps im artarmı mesala cs go da
Max 4 fps artar etkilemez ama mesela chrome a giriyosun tak tak cok serı olur fps ı etkılemez eger fps ıstıyosan ekran kartı al ayrıca anakartın ne kadar destekledıgı onemlı sıtesımde yazar

Ahmet Gürsel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Artmaz temiz format atiniz rufus program ile usb.
yok zaten sistemi temiz kullanıyorum daha windows 7 yi yükleyeli 3 hafta oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok Teşekürler 1 el cs attıktan sonra hemen windows 10 a yükseltiyorum :)

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Yükseltme taysıye etmiyoruz sorunlar çikiyor oyuzden.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
yok zaten sistemi temiz kullanıyorum daha windows 7 yi yükleyeli 3 hafta oldu

Çok Teşekürler 1 el cs attıktan sonra hemen windows 10 a yükseltiyorum :)
Pişman olabilirsin ben de 7 den 10 a gectim 4gb ram ile pişman oldum gittim 8gb ram aşdım

Ahmet Gürsel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tmm o zaman format atarım direk

Çok Kararsız Kaldım Kime Uysam diye

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105

Ahmet Gürsel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
mesala 4gb ram varken ne gibi yavaşlıklar oluyordu

ben sadece chrome da gezip oyun oynuyorum arada photoshopa giriyorum logo falan yapıyorum

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665

- Ahmet Gürsel
Kullandığınız sistem için windows 10 çok gereksiz olacaktır . Her zaman güncel sürümün yanında olsam dahi , 4gb bellekli bir sistem için asla windows 10 ağır gelir . Sadece sistem ve chrome açtığınızda raminizin %70 e yakını kullanılacaktır zaten , 4gb ram ekleme durumunda şöyle bir + yakalayabilirsin , oyunların kullandığı bellekten düşük bir belleğin var ise sistem rahatlayacak oyunlar da fps artışı olmasa dahi drop olaylarının önüne geçersin ayrıca single channel ram ile dual channel ramin farkını internetten araştırabilirsin . Olası farklar mevcut . Yinede o sisteme windows 7 pro kurup stabil bir şekilde kullanmanızı öneriyorum. Zaten işlemcinizden de anlayacağım üzere bir laptop sahinisiniz . Windows 10 un arka plan programları baya başınızı ağırtacaktır , ısrarcı olmayın windows 7 de kalın .
birde sağlıcakla kalın :)

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Kullandığınız sistem için windows 10 çok gereksiz olacaktır . Her zaman güncel sürümün yanında olsam dahi , 4gb bellekli bir sistem için asla windows 10 ağır gelir . Sadece sistem ve chrome açtığınızda raminizin %70 e yakını kullanılacaktır zaten , 4gb ram ekleme durumunda şöyle bir + yakalayabilirsin , oyunların kullandığı bellekten düşük bir belleğin var ise sistem rahatlayacak oyunlar da fps artışı olmasa dahi drop olaylarının önüne geçersin ayrıca single channel ram ile dual channel ramin farkını internetten araştırabilirsin . Olası farklar mevcut . Yinede o sisteme windows 7 pro kurup stabil bir şekilde kullanmanızı öneriyorum. Zaten işlemcinizden de anlayacağım üzere bir laptop sahinisiniz . Windows 10 un arka plan programları baya başınızı ağırtacaktır , ısrarcı olmayın windows 7 de kalın .
Katılıyorum 10 gereksiz 4gb için

Ahmet Gürsel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende Öyle düşünüyordum cok teşekürler
kararımı verdim windows 7 de kalıyorum :)

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Eğer illa ki işletim sistemi değiştirmek istiyorum derseniz, 8.1'e geçin derim. 7 ile yaklaşık aynı performansı ve hızı verecektir. Windows 10 gibi yavaşlatmıyor, tam tersine ilk yüklediğinizde hızlanmış gibi hissediyorsunuz. Tavsiye ederim.

Ahmet Gürsel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeni konu acıyorum windows 7 den 8.1 yükseltmeli miyim?