Yardım Windows 10 (-1073740791) Hatası

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir uygulamayı yönetici olarak çalıştırırken evet veya hayır seçeneği gelmiyor ve aşşağıdaki dosyadaki gibi bir hata çıkıyor tamam diyorum ve başka türlü uygulamayı çalıştıramıyorum Format atmaya çalıştım bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu adlı bir hata meydana geliyor usbyle atmaya çalıştım usbyle atarkende rufusu kuramıyorum haliyle ne yapacağımı şaşırdım çözümü varsa aşşağıya yazabilecek varmıdır veya bir bilgisayarcı bu hatayı çözebilir / format atabilirmi.

Ekli dosyalar

• -1073740791.jpg
    -1073740791.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 78

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,615
Bir uygulamayı yönetici olarak çalıştırırken evet veya hayır seçeneği gelmiyor ve aşşağıdaki dosyadaki gibi bir hata çıkıyor tamam diyorum ve başka türlü uygulamayı çalıştıramıyorum Format atmaya çalıştım bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu adlı bir hata meydana geliyor usbyle atmaya çalıştım usbyle atarkende rufusu kuramıyorum haliyle ne yapacağımı şaşırdım çözümü varsa aşşağıya yazabilecek varmıdır veya bir bilgisayarcı bu hatayı çözebilir / format atabilirmi.
Dosya dropboxta olduğu içindir. Dosyayı tekrar indirmeyi deneyin. İndirilenlerde yoksa bakarız.

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dosya dropboxta olduğu içindir. Dosyayı tekrar indirmeyi deneyin. İndirilenlerde yoksa bakarız.
Tekrar indirmeyi denedim ve bilgisayarda dropbox yok varsa nasıl dosyayı dropboxtan kaldıracağım ayrıca dosya indirilenlerde.

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,615
Tekrar indirmeyi denedim ve bilgisayarda dropbox yok varsa nasıl dosyayı dropboxtan kaldıracağım ayrıca dosya indirilenlerde.
dosya indirilenlerde gözükmüyor ? attığınız ss'e göre dosya dropboxtan açılmaya çalışmış. Ss atabilirmisiniz indirilenleri? sonra sağ tık yapıp özellikleri açıp tekrar ss atın.

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dosya indirilenlerde gözükmüyor ? attığınız ss'e göre dosya dropboxtan açılmaya çalışmış. Ss atabilirmisiniz indirilenleri? sonra sağ tık yapıp özellikleri açıp tekrar ss atın.
League of Legendsi kurmaya çalıştım league of legend (lol diye kısaltacağım) dışındaki programlardada aynı hatayı veriyor ss atayım bekleyin ve özellikleri.

Ekli dosyalar

• Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    58.4 KB · Görüntüleme: 58
  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    98.3 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    103.2 KB · Görüntüleme: 66

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,615
League of Legendsi kurmaya çalıştım league of legend (lol diye kısaltacağım) dışındaki programlardada aynı hatayı veriyor ss atayım bekleyin ve özellikleri.
özellikler kısmında fark edeceksinizki \dropbox yazıyor. Sorun belli. Dosyanız dropboxta olduğundan böyle oluyor. Peki sağ alttaki oka basınca dropbox işareti çıkıyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca o indirilenler dosyasının tam ekran olarak atma şansınız var mı? ss'i.

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
özellikler kısmında fark edeceksinizki \dropbox yazıyor. Sorun belli. Dosyanız dropboxta olduğundan böyle oluyor. Peki sağ alttaki oka basınca dropbox işareti çıkıyor mu?

Peki dosyayı dropboxdan nasıl çıkaracağım.

Atayım hemen bir dakika.

Ekli dosyalar

• Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 67

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İndirdiğiniz dosyayı tarayıcıdan açmayı denediniz mi?
Derken anlamadım pek (Dosyayı tarayıcının url kısmına doğru sürükledim dosyayı tekrar indirdi açmayı denedim yine aynı hatayla karşılaştım.)

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,615
Derken anlamadım pek (Dosyayı tarayıcının url kısmına doğru sürükledim dosyayı tekrar indirdi açmayı denedim yine aynı hatayla karşılaştım.)
Hayır öyle değil. Dosyayı tarayıcıdan indirmediniz mi? tarayıcının indirilenlerinden açmayı deneyin.

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
D
İndirdiğiniz dosyayı tarayıcıdan açmayı denediniz mi?
Dosyayı başka bir diske attım yine aynı hatayı veriyor ve bu sefer dropbox yazısı yok.

Hayır öyle değil. Dosyayı tarayıcıdan indirmediniz mi? tarayıcının indirilenlerinden açmayı deneyin.
Haa bir dakika onu deniyeyim doğru söylüyorsunuz.

Yine aynı hata meydana geldi peki bu hatayı herhangi bir bilgisayarcı düzeltip pc ye format atabilirmi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_9.jpg
    Screenshot_9.jpg
    24.3 KB · Görüntüleme: 57

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
D

Dosyayı başka bir diske attım yine aynı hatayı veriyor ve bu sefer dropbox yazısı yok.

Yine aynı hata meydana geldi peki bu hatayı herhangi bir bilgisayarcı düzeltip pc ye format atabilirmi?
İlk önce çözümleri deneyelim, düzelmezse formatı da deneriz. :)
CMD'yi (Komut İstemi) yönetici olarak çalıştırın.
Ardından açılan pencereye: sfc /scannow yazın.
İşlem bitene kadar bekleyin. Sonucu buraya yazın. :D

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,615
Sorunun neyden olduğu bariz belli değil mi? Gerçi bir ihtimal işe yarayabilir ama ben pek düşünmüyorum öyle olabileceğini.

D

Dosyayı tekrar indirmeyi dendin değil mi? Dropboxu kapatmak veya silmek bu sorunu çözebilir belki. İstersen dene.

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Olmadı başka bir çözüm yolu varmıdır.

Sorunun neyden olduğu bariz belli değil mi? Gerçi bir ihtimal işe yarayabilir ama ben pek düşünmüyorum öyle olabileceğini.

Dosyayı tekrar indirmeyi dendin değil mi? Dropboxu kapatmak veya silmek bu sorunu çözebilir belki. İstersen dene.
Dropbox bilgisayarda yok ciddiyim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_10.jpg
    Screenshot_10.jpg
    17.1 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_11.jpg
    Screenshot_11.jpg
    362.3 KB · Görüntüleme: 67

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Dosyayı tekrar indirmeyide denedim.

cmd yi açmadan önce sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyin.
Hiçbir programı yönetici olarak çalıştıramıyorum işte sorunda orda.

Ekli dosyalar

• Screenshot_12.jpg
    Screenshot_12.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 71

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Olmadı başka bir çözüm yolu varmıdır.

Dropbox bilgisayarda yok ciddiyim.
"Bu Bilgisayar" a girin.
C:'ye sağ tıklayıp özellikler deyin.
Üstteki menülerden "Araçlar" a tıklayın.
Menüden Hata Denetimi gerçekleştirin. :)

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Dosyayı tekrar indirmeyide denedim.

Hiçbir programı yönetici olarak çalıştıramıyorum işte sorunda orda.
ALINTIDIR;

“Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

DISM'yi veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı kullanarak Windows bozulma hatalarını düzeltme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra deneyiniz.

Problem giderilmez ise sisteminizde yüklü olan Antivirüs programınız mevcut ise kaldırıp yeniden deneyiniz. Bundan da netice alamazsanız yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

Saygılarımla.”

Kaynak;

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ALINTIDIR;

“Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

DISM'yi veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı kullanarak Windows bozulma hatalarını düzeltme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra deneyiniz.

Problem giderilmez ise sisteminizde yüklü olan Antivirüs programınız mevcut ise kaldırıp yeniden deneyiniz. Bundan da netice alamazsanız yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

Saygılarımla.”

Kaynak;
Bu çözümlerinde hepsini denedim fakat dediğim gibi hiçbir aplikasyonu hiçbir uygulamayı yönetici olarak çalıştıramıyorum.

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"Bu Bilgisayar" a girin.
C:'ye sağ tıklayıp özellikler deyin.
Üstteki menülerden "Araçlar" a tıklayın.
Menüden Hata Denetimi gerçekleştirin. :)
Öncelikle windows diski taradı ve hatalar var dedi bende onara tıkladım onardı fakat sorun halen devam etmekte.

Ayrıca kullanıcı hesabıda oluşturamıyorum kullanıcı hesabı oluşturmak içinde birçok yol denedim.

Dediğim gibi silmeyi denediniz mi?
Dropbox yüklü değil.

Dediğim gibi silmeyi denediniz mi?
Dropbox yüklü değil.

Ayrıca aramaya dropboxda yazamıyorum arama yeri dahi çıkmıyor başlatada tıklayamıyorum format şart galiba fakat işin trajikomik kısmı formatta atamıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_11.jpg
    Screenshot_11.jpg
    362.3 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Öncelikle windows diski taradı ve hatalar var dedi bende onara tıkladım onardı fakat sorun halen devam etmekte.

Ayrıca kullanıcı hesabıda oluşturamıyorum kullanıcı hesabı oluşturmak içinde birçok yol denedim.

Dropbox yüklü değil.

Dropbox yüklü değil.

Ayrıca aramaya dropboxda yazamıyorum arama yeri dahi çıkmıyor başlatada tıklayamıyorum format şart galiba fakat işin trajikomik kısmı formatta atamıyorum.
Sistemi yeniden başlatıp deneyebilirsiniz.
Olmazsa güvenli modda başlatmayı deneyebilirsiniz bilgisayarı. :)

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,615

Dropbox yüklü değil.

Dropbox yüklü değil.

Peki sağ alttaki tuşa basınca dropbox ikonu çıkıyor mu?

Kruixl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Bence siz en iyisi format atın
Son olarak bilgisayarda Admin siz misiniz?