Yardım Windows 10 Format Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

`YusufD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, şuanda bilgisayarıma format atiyordum ve windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz yazdı. Diskimi seçtim ardından "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var" tarzında bir hata verdi. Ardından diskimi biçimlendirdim, yine aynı şekilde hata verdi. Programı kapattım ve bilgisayarımı yeniden başlattım otomatik onarıma girdi ve "Otomatik Onarim bilgisayarınızı onaramadı Günlük dosyası: E:\Recovery\WindowsRE\Winre.wim\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt" hatasını aldım bilgisayarımı sıfırlamaya çalıştığımda "kişisel bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorun oluştu" diyor. biraz uzun oldu ama şimdiden teşekkürler.❤️

Reaksiyon puanı
128
- Yükleme yapılacak disk'i ve bu disk ile ilgili ayrılmış bölüm varsa silin.
- Sildiğiniz disk'in yanında bulunan numarayı hafızanızda tutun, ya da unutma ihtimâliniz varsa bir kâğıda not alın.
- Shift+F 10 tuşuna basın.
- Çıkan komut istemcisi penceresine, "diskpart" yaz ve "enter"e bas.
- "List disk" yaz ve "enter"e bas
- "Select disk" yaz boşluk bırak ve not aldığın disk numarasını yazıp "enter"e bas.
- "Clean" yaz, "enter"e bas.
- "Convert gpt" yaz "enter"e bas.
-"exit" yaz, "enter"e bas.

`YusufD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
- Yükleme yapılacak disk'i ve bu disk ile ilgili ayrılmış bölüm varsa silin.
- Sildiğiniz disk'in yanında bulunan numarayı hafızanızda tutun, ya da unutma ihtimâliniz varsa bir kâğıda not alın.
- Shift+F 10 tuşuna basın.
- Çıkan komut istemcisi penceresine, "diskpart" yaz ve "enter"e bas.
- "List disk" yaz ve "enter"e bas
- "Select disk" yaz boşluk bırak ve not aldığın disk numarasını yazıp "enter"e bas.
- "Clean" yaz, "enter"e bas.
- "Convert gpt" yaz "enter"e bas.
-"exit" yaz, "enter"e bas.
Hallettim çok teşekkür ederim <3