Win8 Wifi Otomatik Açılmıyor ?

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Windows 8 Yükledim.Ama Bilgisayarımı Her Açtıgımda Wifi Kapalı Oluyor.Kısayol Tusuyla Açmak Zorunda Kalıyorum.Acaba Otomatik Açılabilir Mi ?

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
wifi driver güncelle en güncellini yükle sonra aşağıda saat yanında bulunan wifi simgesine gir kendi aın üzerine gel bir kere tıkla orda kutucuk var onu işaretle yani wifi otomotik bağlansın işaretle olmazsa buraya yaz

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
wifi driver güncelle en güncellini yükle sonra aşağıda saat yanında bulunan wifi simgesine gir kendi aın üzerine gel bir kere tıkla orda kutucuk var onu işaretle yani wifi otomotik bağlansın işaretle olmazsa buraya yaz

Aslında Asıl Sorun Şu.Wifi Kapalı Oluyor Yani Fn+F2 Yaptıgım Zaman Açılıyor Sonra Zaten Otomatik Ağıma Bağlanıyor.Önemli Olan Wifinin Kapalı Olmaması.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Birde masaüstünde bilgisayarımın üzerine gel yönet de acılan pencere de Hizmetler ve uygulamalar sonra Hizmetler cıkan listede Kablosuz Yerel Ağ otomotik bak otomotikmi değilse üzerine cift tıkla cıkan pencerede Başlangıc türünü Otomotik yap uygula tamam dedikden sonra bilgisayarını yeniden başlat

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birde masaüstünde bilgisayarımın üzerine gel yönet de acılan pencere de Hizmetler ve uygulamalar sonra Hizmetler cıkan listede Kablosuz Yerel Ağ otomotik bak otomotikmi değilse üzerine cift tıkla cıkan pencerede Başlangıc türünü Otomotik yap uygula tamam dedikden sonra bilgisayarını yeniden başlat

Açtıgımda Otomatikti Ama Ben Yinede Pcyi Yeniden Başlatayım Bakalım.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Aslında Asıl Sorun Şu.Wifi Kapalı Oluyor Yani Fn+F2 Yaptıgım Zaman Açılıyor Sonra Zaten Otomatik Ağıma Bağlanıyor.Önemli Olan Wifinin Kapalı Olmaması.

bende o sorunu söylüyorum orda mutlaka bağlanırsın ben anladım sen bilgisayar acılır acılmaz wifi tuşna basmadan acılmasını istiyorsun onu biliyorum bu tür sorun driverde olur peki bilgisayarın ön tarafında sağında solunda başka tuş yokmu model ne bilgisayarın

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende o sorunu söylüyorum orda mutlaka bağlanırsın ben anladım sen bilgisayar acılır acılmaz wifi tuşna basmadan acılmasını istiyorsun onu biliyorum bu tür sorun driverde olur peki bilgisayarın ön tarafında sağında solunda başka tuş yokmu model ne bilgisayarın

Casper Nirvana Nb 15.6

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Casper Nirvana ana sorunu bu bir üst işletim sistemine gecince böyle yapıyor bunun ek bir prorgramı olması lazım wifi ile ilgili onu kuruyorsun orada işareti var kutucuğu otomotk yapınca sorun ordada kalkıyor casper ondan haric sağında solunda wifi ac kapa düğmesi olması lazım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bazende sebebi güç yönetim seçeneklerinde de olabilir tasaruf modun da olduğu zaman wifi otomotik başlamıyor

bilgisayarın altında model no var bir verebilirmisin birde şurda wifi driver ve wifi programını bul modeline göre

ftp://213.194.123.227/CASPER/Notebook/

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Casper Nirvana ana sorunu bu bir üst işletim sistemine gecince böyle yapıyor bunun ek bir prorgramı olması lazım wifi ile ilgili onu kuruyorsun orada işareti var kutucuğu otomotk yapınca sorun ordada kalkıyor casper ondan haric sağında solunda wifi ac kapa düğmesi olması lazım

bazende sebebi güç yönetim seçeneklerinde de olabilir tasaruf modun da olduğu zaman wifi otomotik başlamıyor

bilgisayarın altında model no var bir verebilirmisin birde şurda wifi driver ve wifi programını bul modeline göre

ftp://213.194.123.227/CASPER/Notebook/

Hmm O Programın İsmini Tam Olarak Verebilirmisiniz Acaba ?

Bilgisayar Şu An Yanımda Değil İsyerimdeyim Ben,Model Noyu Veremeyeceğim Onun İçin.

kardeş bi baksana bu bazı leptop modellerinde bios da wifi açık olma durumu fln var

Akşam Gidince Bakarım Kardeş Saolasın.

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Edit:Sorun Çözüldü Ama Nasıl Yapıldı Bilinmiyor :)

intycom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ts9sj.bmp
=> Masaüstünden buraya tıklayıp

ts9t9.jpg
Burdan ayarlayabilirsin uçak modunu kapalı yapmalısın

:tongue::tt2: :thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1:

ace2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef aynı sorun bende de var ve aynı bilgisayar aynı şekilde bende sonradan win 8 yükledim . ama bende elle açıyorum wifi mi sürücülerden atheros ar9285 güncellenmessi gerekiyor güncellemelimiyim ondan kaynaklanabilirmi ACİL YARDIM :)

hakanarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Casper bilgisayarımda aynı sorunu yaşıyordum Hot Key isimli şu programı kurdum bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeldi ;)