Win 10 Anniversary Güncellemesi Soru ?

Max2Life

Asistan
31 Ağustos 2011
487
0
16
Windows 10 da yeni gelen Yıldönümü (anniversary) güncellemesi ile ilgili bir sorum var:
Bir sitede bu güncellemenin sunduğu yenilikler bahsedilirken bu aşağıda resim olarak koyduğum paragraf dikkatimi çekti:
211os2f.jpg

- Bu güncellemeyi kuranlar aşağıdaki resimde anlatıldığı gibi "Aktivasyon Sorun Giderici Aracı" diye bir şey gördüler mi?
- Bu şekilde lisans hesabını microsoft hesabına bağlayabilen oldu mu?

Bana henüz güncelleme gelmedi ama merak ediyorum bu konuda bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.

14samet

Asistan
15 Ağustos 2008
112
2
18
"Daha fazlasını öğren"i tıkladığımda bu sayfa açıldı.
"Windows 10 (Version 1607 veya daha üstü)'da Microsoft hesabınızı, cihazınızdaki dijital lisansa bağlayabilirsiniz. Bu özellik, anakart gibi önemli donanım değişikliği yaparsanız, etkinleştirme sorun gidericisini kullanarak Windows'u yeniden etkinleştirmenize yardımcı olur."
Detayları okuyabilirsin.
https://support.microsoft.com/en-us/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

Ekli dosyalar

• Etkinleştirme.jpg
    Etkinleştirme.jpg
    148.9 KB · Görüntüleme: 625

Max2Life

Asistan
31 Ağustos 2011
487
0
16
"Daha fazlasını öğren"i tıkladığımda bu sayfa açıldı.
"Windows 10 (Version 1607 veya daha üstü)'da Microsoft hesabınızı, cihazınızdaki dijital lisansa bağlayabilirsiniz. Bu özellik, anakart gibi önemli donanım değişikliği yaparsanız, etkinleştirme sorun gidericisini kullanarak Windows'u yeniden etkinleştirmenize yardımcı olur."
Detayları okuyabilirsin.
https://support.microsoft.com/en-us/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

@14samet
Bilgi için teşekkür ederim.

Verdiğiniz link ingilizce bende türkçe sayfasını paylaşarak okumak isteyenlere sunayım:

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

Henüz bana anniversary güncellemesi gelmediği için deneyemiyorum. Verdiğiniz resimdeki seçenek bende yok. Bu işlem için Anniversary güncellemesi ile 1607 nolu versiyona yükselmek gerekiyormuş.

henryerdem

Öğrenci
11 Ekim 2010
64
2
8
Linkten güncellemeyiyapmaya çalışıyorum. Güncelleme inip yuklenmeye geciyor. Pc bi kac kez yeniden baslicak diyo. Ilk iki yenden baslamada ssıkıntıyok ancak 3. kez yeniden basltamaya çalıştığında açılmıyor pc. Bi kac kez denedim hep ayni sorun. Bende mecburen eski sürüme dönduruyorum. Sıkıntı nerde olabilir

Max2Life

Asistan
31 Ağustos 2011
487
0
16
Linkten güncellemeyiyapmaya çalışıyorum. Güncelleme inip yuklenmeye geciyor. Pc bi kac kez yeniden baslicak diyo. Ilk iki yenden baslamada ssıkıntıyok ancak 3. kez yeniden basltamaya çalıştığında açılmıyor pc. Bi kac kez denedim hep ayni sorun. Bende mecburen eski sürüme dönduruyorum. Sıkıntı nerde olabilir

ben verdiğim linkten yüklettim sıkıntı olmadı sorunsuz yükselttim ama indirmesi kurması 1,5 saati buldu. En son aşamada bir süre siyah ekranda kaldı ama sonra sizin için hazırlıyoruz mesajı göründü. İzinler konusunda ekran geldi sonrası tamam. Bir sorun yaşamadım.
Bilgisayarın açılışında kullanıcı adı şifre istiyorsa onu kaldırın şifresiz olsun.

Son düzenleme:

emrhncnr

Öğrenci
7 Eylül 2016
1
0
1
26
Selamun Aleykum benim 2 3 tane sıkıntım var güncellemeyle ilgili
1-Mesela tarayıcıya giriyorum yazılar bulanık bulanık gözüküyor. önceden böyle bir sıkıntı yoktu
2-örneğin CS:GO oynuyorum güncellemeden önce hiçbir sıkıntı yokken şimdi fps ve ping sorunu olmamasına rağmen kasıyor
benim düşüncem güncellemenin ekran kartına zarar verdiği şimdiden teşekkürler.