Yardım Wi-Fi aginin gozukmemesi

Bu konuyu okuyanlar

MrOmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dostlar selam, Gecen hafta turknet'e gectik. modem wi-fi 6 destekli. Sorun şu evdeki tüm cihazlarda kullanılabilir wi-fi agları kısmında hem 2.4 GHz olan ağ hem 5GHz olan ağ gözüküyor istediğime bağlanabiliyorum. Fakat laptopa geçtiğimde ikiside gözükmüyor. Aygıt yöneticisinden sürücüyü güncellemeyi denedim hala yok. Modem arayüzüne girdim Kanalı değiştirdim hala yok. Yardımcı olabilecek var mı

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Laptop kaç senelik?

LordEnes_

Lord
Reaksiyon puanı
11
7 senelik ama sene ile alakasi oldugunu dusunmuyorum hadi diyelim 5GHz olani seneden dolayi kaybetti ama 2.4GHz olan agin gozukmesi lazim
Laptoplarda WiFi bağlamak için olan cihazda sorun olabilir bence. Windows sürümünü yükseltmenizide tavsiye ederim.

LordEnes_

Lord
Reaksiyon puanı
11
windows 10 cihaz 11 desteklemiyor diye biliyorum
İnternet operatörünüzle görüşün. durumu izah edin bilgisayar bilgilerinizide vermeyi unutmayın. interneti bilgisayarın desteğine göre ayarlarlar merak etmeyin max 10 dakika sürer ama eğer eve adam gönderirlerse bir sorun var demektir.

MrOmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
İnternet operatörünüzle görüşün. durumu izah edin bilgisayar bilgilerinizide vermeyi unutmayın. interneti bilgisayarın desteğine göre ayarlarlar merak etmeyin max 10 dakika sürer ama eğer eve adam gönderirlerse bir sorun var demektir.
Gorustuk, modemi resetlediler ama yine de olmadi. Asiri korumaci antivirus programi kuruluydu bilgisayarda. Birkac yil once fidye virusune yakalanmak gibi tatsiz bir durumla karsilasmistik. O antivirus programini sildik dedik belki o engelliyordur falan. Ama hala duzelmedi, son care format aticaz herhalde

LordEnes_

Lord
Reaksiyon puanı
11
Gorustuk, modemi resetlediler ama yine de olmadi. Asiri korumaci antivirus programi kuruluydu bilgisayarda. Birkac yil once fidye virusune yakalanmak gibi tatsiz bir durumla karsilasmistik. O antivirus programini sildik dedik belki o engelliyordur falan. Ama hala duzelmedi, son care format aticaz herhalde
AVG ise evet doğrudur, kalitesinden ödün vermemek adına biraz katı davranır iyi bir antivirüstür. eğer sorununuz çözülmediyse neden tekrar aramadınız sorunumuz çözülmedi diye ?

MrOmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
AVG ise evet doğrudur, kalitesinden ödün vermemek adına biraz katı davranır iyi bir antivirüstür. eğer sorununuz çözülmediyse neden tekrar aramadınız sorunumuz çözülmedi diye ?
Sorun onlardan veya modemden kaynaklanmadigi icin yapabilecekleri bir sey yoktu sorun bilgisayarda o yuzden uzatmadik

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
57
Aynı Modemde bende Xiaomi Mi TV Stick de sıkıntı yaşamıştım. 5GHz görmüyordu. Kanalı 36 yapınca hem görünür olmuştu, hem de bağlanmıştı. Sizinki de buna benzer olabilir.

MrOmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Sizinkinden başka ağ gözüküyo mu?