Haber TP-Link’ten Wi-Fi 6 Teknolojili Menzil Genişletici - RE600X

Bu konuyu okuyanlar

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Katılım
26 Mart 2013
Mesajlar
451
Reaksiyon puanı
101
Puanları
43
TP-Link, WiFi 6 teknolojili yeni bir menzil genişleticiyi daha satışa sundu. Her marka/model modemlerle uyumlu olan RE600X model menzil genişletici, aynı zamanda Gigabit Ethernet girişine de sahip.​

2 Mayıs 2023 – Kullanıcılara ağ çözümlerinde geniş seçenek sunan TP-Link®, WiFi 6 teknolojili menzil genişletici ailesine yeni bir üye ekledi. RE600X model WiFi menzil genişletici, hem kablolu hem kablosuz bağlantıda yüksek hızlar sunuyor ve WiFi sinyallerinin kapsama alanını kolayca genişletiyor.

WiFi menzil genişleticiler, modemden aldıkları sinyalleri bulundukları yerde tekrarlayarak evin diğer tarafına aktaran cihazlar. Kurulumları son derece kolay olan bu ürün grubunda kullanıcılara çok geniş seçenek sunan TP-Link, RE600X modeliyle evlerinde WiFi 6 teknolojisini kullananları hedefliyor. Üzerindeki akıllı ışık göstergesiyle en doğru yere konumlanma konusunda kullanıcılara yol gösteren ürün, prize takılarak kullanılıyor. Modem/yönlendirici ile kolayca eşleştirilen ürün, evlerdeki WiFi sinyal sorunlarını yüksek bağlantı hızı, daha geniş kapsama alanı ve WiFi 6 teknolojisinin getirdiği diğer avantajlarla çözüyor; ev ağını çok daha güçlü hale getiriyor.

Gigabit bağlantı hızları…

RE600X, hem kablosuz hem kablolu bağlantıda Gigabit hızlar sunan bir menzil genişletici. Çift bantlı ürün 5GHz bandında 1200 Mbps (1.2 Gbps), 2.4 GHz bandında ise 574 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Üzerinde yer alan Gigabit Ethernet girişi sayesinde kablolu cihazların da Gigabit hızında ağa bağlanmasını sağlayan ürün, yüksek bağlantı hızı isteyen kullanıcıların beklentilerini rahatlıkla karşılıyor.

Evrensel uyumluluğu olan ürün, her marka ve model modem/yönlendiriciyle birlikte kullanılabiliyor. WiFi 6 teknolojili farklı marka modeme sahip bir kullanıcı, WiFi ağını genişletmek istediğinde rahatlıkla RE600X ile bunu yapabiliyor.

Üzerindeki Ethernet girişi sayesinde yerleşik bir erişim noktası (access point) modu olan ürün, menzil genişletici görevinin yanı sıra kablolu ağı kablosuza çeviren bir erişim noktası olarak da görev yapabiliyor.

TP-Link’in Tether uygulamasıyla kurulumu ve yönetimi çok kolay olan RE600X’in kapsama alanını kullanıcılar seçebiliyor. Üç farklı kapsama alanı tipinden birini, ihtiyacına göre Tether’dan seçen kullanıcı çok daha verimli bir WiFi ağı oluşturuyor.

RE600X’in tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 1,639 TL olarak belirtiliyor.

Ayrıntılı bilgi için: AX1800 Wi-Fi 6 Menzil Genişletici
 

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Katılım
17 Mayıs 2016
Mesajlar
2,494
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
2,426
Puanları
113
Merhaba,
TP-Link RE600X menzil genişleticiyi kullanmayı düşünüyorum ve ürün hakkında bazı endişelerim var. Menzil genişleticilerle ilgili bazı şeyler duydum ve bu konuda size şunları sormak istiyorum.

İlk olarak, menzil genişleticilerin internet performans kaybına neden olabileceği ve orijinal Wi-Fi sinyallerinin yavaşlatılabileceği konusunda endişelerim var. Bu doğru mu ve ürününüzün bu konuda ne kadar etkili olduğunu bilmek istiyorum.

Ayrıca, menzil genişletici kurulumunun zor olabileceğini ve kullanıcı dostu olmadığını duymuştum. Yazıda kurulumun son derece kolay olduğunu belirmişsiniz, kurulum konusunda ne tür bir yardım veya rehberlik sunduğunuzu öğrenebilir miyim?

Son olarak, menzil genişletici kullanımında sinyal karışıklığı, kapsama alanı sınırlaması ve bağlantı istikrarsızlığı gibi sorunlar olabileceğini biliyorum. Ürününüzün bu sorunları minimize etmek için neler yapabileceği konusunda bilgi almak isterim.

Şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla.
 

Son mesajlar

Üst