Whispto sesli twitter

rafettas

Üyecik
İnternet ve oyun sektöründe Türk yapımcılar giderek yaygınlaşmaktadır. Whispto‘da bu örneklerden sadece birisi.Oğuzhan Urulu ve Ayhan Dorman isimli iki Türk geliştirici tarafından üretilen uygulama sosyal ağ ve mobil uygulamalar arasında oldukça iddialı bir profil sergilemekte.

Sosyal ağ konusunda bir çok yeni platform çıkmasına karşılık ne yazık ki üretilen bu projeler büyük sitelerin veya uygulamaların kopyasından öteye gidememektedir. Aralarında özgünlüğü yakalayan nadir uygulama ve siteler ise güçlenerek yoluna devam etmektedir. Whispto ise kendi özgü bir yol çizerek “sesli sosyal ağ” olma özeliğini taşımaktadır. Slogan olarak Hayata Ses Kat sloganı ile yola çıkan iki yapımcı bu uygulamayı şu an için sadeceAndroid ve iOS işletim sistemlerine uygun olarak oluşturmakta. Windows Phone kullanıcıları ise bu uygulamadan mahrum kalmakta.

60 saniye yani 1 dakikalık süre sınırı içerisinde takipçileriniz veya arkadaşlarınıza sesli mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz bu sesli mesajları diğer sosyal ağlar üzerinden yayınlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya takipçilerinizle özel mesaj özelliği ile konuşabilir, daha fazla sosyalleşmek için tavsiyeler ve trendler bölümüne göz atabilir ve kategori sistemi ile ilgi alanınıza göre ayrılmış Whisp‘leri takip edebilirsiniz. Şuan için her ne kadar hayata geçmiş bir proje olsa da eksik yanları ve aksayan yönleri yok değil. Örneğin diğer sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınızı davet edebilir fakat hali hazırda kaç arkadaşınızın kullandığı göremezsiniz.
 
Üst