Vücut geliştirme hakkında.

Bu konuyu okuyanlar

Zindex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar, iş işten geçmeden bu alanda kendimi geliştirmek istiyorum. Yaşım 16 - Boy 1,82 Kilo 84 Göğüs kısmında gelişmeler var, fakat baklava çıkartmak istiyorum. Düzenli olarak fitness'a yazılabilirim. Bu yaşa göre kalıplı diye bilirsiniz, bu kalıbı şekillendirme zamanı diye düşünüyorum. Göğüs var fakat, alt kısımda kendimi sıkınca serlik oluyor, fakat baklava yok. Çıkartmak için nasıl bir yol izlemeliyim.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle zamana ve bu zaman içerisinde düzenli beslenmeye yani karbonhidrat,sağlıklı yağlar ve protein dengesine dikkat etmelisin ve karın programını yavaş mekik sonra süper setler şeklinde yapmalısın ayrıca her karın çalışmasından sonra vücuda karını iyileştirmesi için bir gün ara vermelisin haftada 4 gün ve mix hareketler işini görür ama yaşın 16 olduğu için kemiklerin tam oturmamıştır tavsiyem press hareketlerden uzak durman ve az ağırlık çok tekrar ve kardiyo yapman bir sorun olursa cevaplayabilirim

Zindex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle zamana ve bu zaman içerisinde düzenli beslenmeye yani karbonhidrat,sağlıklı yağlar ve protein dengesine dikkat etmelisin ve karın programını yavaş mekik sonra süper setler şeklinde yapmalısın ayrıca her karın çalışmasından sonra vücuda karını iyileştirmesi için bir gün ara vermelisin haftada 4 gün ve mix hareketler işini görür ama yaşın 16 olduğu için kemiklerin tam oturmamıştır tavsiyem press hareketlerden uzak durman ve az ağırlık çok tekrar ve kardiyo yapman bir sorun olursa cevaplayabilirim

Press hareketleri konusunda, 80 kiloluk adamı kaldıra biliyorum, kavgada bir insanı sırtından yakalayıp yere nakavt edebiliyorum. Kol kaslarım yok gibi gözüksede iyi iş görmektedir. Bunları belirginleştirmek istiyorum, kick box ve kung-fu ile uğraştım 5 ay kadar.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hacim yapmak istiyorsan tavsiyem piramit şeklinde çalışmandır yani:4 set 12 10 8 6 tekrar sayısı düşerken her sette ağırlığı arttır ve hareketleri doğru yapmaya özen göster çünkü kol çok kolay belirginleşen bir kasdır ve dayanıklılıkla gücü birbirine karıştırmave uzatarak çalış ki biceps'i sıktığında dağ şeklini alsın ama net şeyler için vücudunu görmek lazım :)

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Aynı boydayız ama sen 2 kilo daha ağırsın, bence press yapa bilirsin artık, gelişmen iyi. Press için en güzel yolları youtubeda seyredebilirsin. Daha çabuk gelişme için spor salonuna yazılman şart

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Forumun cep telefonu tavsiyesinden gelen sonra açılan ikinci yaygın derdimiz :)

Kolay gelsin Çok çalış :)