Fitness yerine vücut geliştirme yaptırıyorlar yardım edin lütfen

Bu konuyu okuyanlar

ghostmans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi günler.Ben apandist ameliyaımdan önce 1,1.5 sene kadar vücut geliştirmeyle uğraştım.Şu anda tekrar başlamak istiyorum fakat vücut geliştirmenin ne kadar zor ve yıpratıcı olduğunu siz de biliyorsunuz.Vücuda çok yüklenildiği için bir yorgunluk duyuyorsunuz ama benim böyle bir lüksüm yok.Vücut geliştirme hem bedenen hem ruhen insanı çok zorlayan bir spor olduğ için ve üniversitede hukuk gibi bir bölümde okuduğum için sürekli uyanık,enerjik kalmam lazım.Ama aynı zamanda vücudumun fit ve parçalı görünümlü kalmasını da istiyorum.Bu nedenle sağlıklı yaşam amacıyla yapılan fitness tan yapmak istedim.Hani öyle hacim kazanmak,ölçülerim alındığında ön kolum arka kolum göğüslerim filan böyle büyüsünler istemiyorm.Fit olayım vücudum parça parça gözüksün giydiğim şey üzerime yakışsın benim için kafidir.Bağcılarda oturuyorum hangi spor salonuna girdiysem iri yarı hocalar sanki fitnessı bir spor değilmiş de vücut geliştimenin daha hafif ağırlıklarla yapılmış biçimi olarak görüyorlar.Ben üstüne basa basa ben fitness yapmak istiyorum öyle kendimi harap etme lüksüm yok diyorum gel biz hallederiz diyorlar.Bir yere gittim benim ilk başladığım programa benzer bir program yazmış hareket sayıları fazla setler az versiyonu ama.Birde hafif ağırıkla yapacaksın diyor.Bu konda ne yapabilirim buralarda işini bilen,vücut geliştimeci olmayıp fitness ile ilgilenen bununla ilgili bilgi sahibi bir hoca var mı?Herkes parayı alayımda ben nasıl olsa bişeyler yazarım gibisinden vücut geliştimeden başka birşey bilmeyen insanlar biliyormuş gibi davranıyor.Sizce ne yapmam lazım parçalı bir vücut ve sağlıklı bir yaşam için.Çünkü bu spor salonlarına kendimi emanet edersem sonunda sınıfta kalıcam sağlıklı yaşam sevdasına.