Vücudun En Yararsız 10 Yeri

Bu konuyu okuyanlar

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Bedeninizin hiç kullanılmayan ya da kullanışsız olan bölümlerinin olduğunu biliyor musunuz? Peki nereleri ve neden kullanılamıyor? İşte en az kullanışsız olandan en çok olana doğru insanın yararsız bölümleri..

10. Plica semilunaris
Çocuğunuz bunu ilk defa duyuyor olabilirsiniz ancak üçüncü bir göz kapağına sahibiz. İki gözünüzü iyice açtığınızda göz yaşınızın geldiği bölüm ile göz beyazı arasında yer alır. Bu küçük göz kapağı kuşlar, kertenkele ve köpek balığı gibi hayvanlarda üçüncü göz kapağını oluşturan zardır. İnsanlarda konjonktivanın yarım ay şeklinde kıvrılmasıyla oluşmuştur.

9. Vücut kılları
Bizden önce yaşayanların daha tüylü oldukları kesin. Bu tüylerin giderek azalması insanların ısınmak için farklı şeyler denemelerinin sonucu olabilir mi?

8. Sinüsler
Doktorlar sinüslerin gerçekten ne işe yaradığını henüz bilmiyorlar ve bizde onlardan çok var. Gözlerimizi koruma, sesimizin tonunu ayarlama gibi görevleri olabilir.

7. Adenoidler / Bezeler
Adenoidler bakterileri toplar ama şiş ve enfeksiyona karşı dayanıksızdır. Adenoidler zamanla ve yaşla küçülürler ve kaybolurlar.

6. Bademcikler
Enfeksiyona dayanıksızdırlar ve şişerler. Eğer 30'larınızda hala bademcikleriniz varsa hastalıklara karşı dayanıklı ve başarılı sayılırsınız.

5. Kuyruk sokumu kemiği

Omurganın uzantısı kuyruk sokumu kemiği insan vücudunda omurga ile ilişkilidir ancak hala tam olarak işlevi anlaşılamamıştır.

4. Saçları diken diken eden Arrector pili kası
Arrector pili kası şimdilerde sadece saçların dik ve inatçı durmasını sağlıyor.

3. 20'lik dişleri
20'li yaşlara doğru çenenin en sonunda 20'lik dişleri çıkar. Çabuk çürür ve tedavi süreci çok ağrılıdır.

. Apandisit
Apandisit sindirime yardımcı bir organancak kolay sindirilebilir besinler yenilmeye başladığından beri önemi oldukça azaldı.

1. Erkek memesi
Yararsızdır çünkü.. Niçin bilmiyoruz?

Mynet

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
3. 20'lik dişleri
20'li yaşlara doğru çenenin en sonunda 20'lik dişleri çıkar. Çabuk çürür ve tedavi süreci çok ağrılıdır

Benim bütün 20'lik dişlerim ameliyatla alındı. Diş etinin üzerine çıkamamış zavallılar ve diş etinin altında gömülü kalmışlar ve bir süre sonra ağzımı açamayınca " bunun bir tek çaresi var "AMELİYAT" " dedi doktor.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Allah emiin olun ki hiç bir şeyi gereksiz yaratmamıştır.İnsan vücudunun işleyişi Allah'ın varlığına inanmak için eşsiz sebeplerden yalnızca bir tanesidir.

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Mynet'in aklı sıra bilimsel geyiklerinden biri daha..
İnsan bedenindeki hiçbir organ gereksiz değil bence.
Ama bazı insanlarda beyin olması veya olmaması pek birşey farkettirmeyebilir, ayrı mesele.. (O da beyni verenin değil, kullanmayı beceremenin suçu :) )

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu konuyu açıp yazıları buraya ekleyenin en gereksiz yeri: BEYNİ

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
senden isterdim ama olmayan şeyi istesende veremezsin. :)

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
senden isterdim ama olmayan şeyi istesende veremezsin. :)

:D:D

sazancım yaşın küçükse parkta oyna...olgunsan cümlelerine dikkat et..

ikisinin ortası isen hiç yazma uğraşacak vaktim yok çünkü...büyü de gel yavrucum...abla tavsiyesi sana...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Dağılın uleeyyynn.......Çek ellerini kadının üstünden...:)

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
heeeytt :D zorhak kara murat canlandı gözümde...:D

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Kimseyi canlandırma gözünde kadıınnn!!
bundan böyle evinin kadını çocuklarının anası olaceksin..

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
yok artıkkk :D

konumu dağıtmayin leyyn :D vücut kılları gerekli mi değil mi onu tartışıyoduk bi durun :D

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Vücut kılları yararsız olur mu kışın tıpkı bir top yumak gibi sarıp sarmalar insanı verdiği sıcaklığı tarif etmek imkansızdır.
Yazın ise sıcak havanın narin cildimize direk temas etmesini engelleyerek serin tutar.

Ahh ben ve kıllarım.....çok mutluyuz

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
iyi o zaman bi tek erkeklerin işine yarıo demekki...:razz:

adaletin bu mu dünya :innocent:

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Vücut kılları gerekli mi?
Gövdenin üzerindeki vücut bölümündekiler gerekli ablacım.. Saçlar seyrelmeye başladıkça bunun gerekliliğini daha iyi anlıyorum.
Bir de 15 gündür sakallıyım, Anadolu soğuklarında kürk görevi yapıyor.. :)
Amma kıl tüy konu seçmişsin bu arada da ;)

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
saç sakal bıyık kaş kılına bişi diyemeyiz tabii allah eksik etmesin :innocent:

bu arada konuyu açayım...okuduğunu anlamak da zorlanan üyelerimiz olabiliyor çünkü...

konu vücudun bu 10 yerinin yararsız veya gereksizliğini değil işlevlerinin tam olarak ne olduğunun hala anlaşılamamış olmasıyla alakalı yazılmış ve mynet tarafından yayınlanmış bir konudur..

olayı din allah peygamber siyaset gibi mevzulara getirip gereksiz diyaloglar yaşamanın anlamı yoktur sanırım..

bundan sonra açtığım her konunu altına ilim ve bilimle yetiştiğini sandığım gençliğin kulaktan dolma gözü kapalı bilgilerle eğitildiğini unutmayarak açıklama yazacağım... offf çok yorucu bu işler :innocent:

bu arada ben 20 lik dişlerimin hiçbir yararını görmedim :razz:

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yararsız bulanlar aldırsın bakalım bu uzuvlarını.O zaman anlarlar kıymetini :D

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
evet ya olmasın da acaba nasıl oluyor

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
vucudumuzda kıl ve tüy olmasa yaşayamıyacağımız biliyorum ama diğerleri hakkında bi bilgim yok :) ama böyle yaratılmışsak mutlaka bizim bilmediğimiz bir cevabı vardır diye düşünüyorum.

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Allah emiin olun ki hiç bir şeyi gereksiz yaratmamıştır.İnsan vücudunun işleyişi Allah'ın varlığına inanmak için eşsiz sebeplerden yalnızca bir tanesidir.
helal olsun abi sana katılıyorum

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
20lik dişlerim gayet sağlam. (maaşallah)

Gönüllü birisi kuyruk sokumu kemiğini aldırsın da anlayalım ne olduğunu.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Vücut kıllarının faydası olup olmadığını maymundan 5 dakika sonra doğmuş bi arkadaşım var ona sormak gerek :D
Şaka bi yana vücudumuzda hiç bir organ yokturki işe yaramasın;)Mevlam hiç işe yaramayan bir şey yaratırmı?

cakabuba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Askerdeyken erat arasında bir kural vardı. Her koğuş her ay fhm, esquare, vs... erkek dergilerini almak zorundaydı. Her ay para toplanır dergiler alınırdı. Üst tertipten aşağıya doğru sırayla okunurdu. Hangi dergi, hangi sayı hatırlamıyorum kaynak belirtemem ve ne kadar bilimseldir bilemem. Makalelerden birinde erkekteki göğüs kıllarından bahsediyordu. Misyoner/klasik tarzda yaşanan cinsel ilişkilerde göğüs kıllarının teması sayesinde kadında ekstra uyarılma sağladığından bahsediyordu. Yine başka bir sayıda kıllı erkeklerin kendine daha çok güvendiğini vs. vs. okumuştum.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Bence çok saçma. Yaratıcının (C.C) sınırsız ilmini düşünürsek en küçük bir şeyin bile yararsız olacağına inanmıyorum.

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilimsel bir kanit olmadan atip tutmayin

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296

5. Kuyruk sokumu kemiği
Omurganın uzantısı kuyruk sokumu kemiği insan vücudunda omurga ile ilişkilidir ancak hala tam olarak işlevi anlaşılamamıştır.

Mynet

Müslim, Ebû Hüreyre (Radıyallahû anh) 'dan rivayet ettiğine göre Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
İnsanın âcbüzzeneb (kuyruk sokumu) kemiğinden başka her şe­yi çürür. Kıyamet gününde yaradılış onun üzerine terkib edilir.

Müslim, Ebû Davud, Nesâi, Ebû Hüreyre (Radıyallahû anh)'dan rivayet ettiklerine göre Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
«Toprak insanoğlunun her tarafını yer, kuyruk sokumu müstes­na, însan, ondan yaratılmış ve onun üzerine terkip edilecek...»

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Müslim, Ebû Hüreyre (Radıyallahû anh) 'dan rivayet ettiğine göre Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
İnsanın âcbüzzeneb (kuyruk sokumu) kemiğinden başka her şe*yi çürür. Kıyamet gününde yaradılış onun üzerine terkib edilir.

Müslim, Ebû Davud, Nesâi, Ebû Hüreyre (Radıyallahû anh)'dan rivayet ettiklerine göre Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
«Toprak insanoğlunun her tarafını yer, kuyruk sokumu müstes*na, însan, ondan yaratılmış ve onun üzerine terkip edilecek...»

Allah razı olsun arkadaşım.Okur okumaz aklıma bu hadis gelmişti ve eklemeyi düşünürken eklendiğini görmek beni sevindirdi.

Tabi mynet yetkililerinin hadislerden bir haber olduğunu bilmemek mümkün değil.Günden güne ölçüyü kaçıran popülaritesini saçmalaıklarla dolu haberleriyle korumaya çalışan birsürü lüzumsuz servisi olup işi gücü magazinsel haber (pek çoğu yalan yanlış) üzerine kurulu bir ucube site haline geldi.

Eskiden çok sıkı bir takipçisiydim ancak günbegün kalitelerinin düştüğünü gözlemledim.Herkese tavsiye ettiğim bir site iken şimdilerde girmeye imtina ettiğim bir site.

mynet gibi bir siteden ancak bu kadar 'cahillik' örneği beklenirdi.cehaletin sınırı olmadığını bir kez daha bize göstermiş oldular.

Haberi buraya taşıyan arkadaşa gelince başlığını değiştirseydi en azından mynetin yaptığı hatayı tekrarlamamış olurdu ancak kendince ilginç bulduğu bir haberi yayınlamış.Geçenlerde de başka ilginç bir haberi bzilerle paylaşmıştı.Linke bakarsanız;

http://forum.shiftdelete.net/gundem-dunya-turkiye/67585-seks-gurusu-papaz.html

Demek ki ilginçlikleri seven bir arkadaş.Hakkında hayırlısını diliyorum.

Bu arada nacizane konuyla ilgili birkaç açıklama yapmak istiyorum.

Yazılan organların pekçoğu uyarıcı niteliktedir.Yani vücudun direnci düştüğünde sinyal vererek önlem alınması gerektiğini bzilere bildirirler.

Yani 'erken uyarı merkezleri' diyebiliriz.

Birkaç organımızın sadece bildiğim faydalarını söyleyeyim;

Erkek veya bayanların meme uçlarındaki renk değişimleri vücutta ne gibi problemlerin başgösterdiğini ve hemen müdahele edilmesini gerektiğinin bir göstergesidir.

Bademcik ve apandisitte yine bu görevi görürler.Boğazımızdaki iltihaplanmaya karşı direnç noktalarımızdan biridir ve mikrobun vücuda inmesini gücü nispetinde yavaşlatır.

Apandisit kan zehirlenmesini engeller.Hastalık nüksettiğinde şişer ve bu kesenin içerisinde zehir birikir.çok büyük ağrılara neden olur ve önlem alınması gerektiğinin sinyalini verir.Bu yüzdendir ki patladığında müdahale edilmezse zehir kana karışır ve hastayı öldürür.

Vücut kılları ise tenimizdeki hassasiyet artırır.Örneğin ben ayağımın üst yüzeyinde yürüyen bir karıncayı ayak bileğimdeki kıllara gelinceye kadar hissetmediğimi söyleyebilirim.Zaten kıllarınıza dokunduğunuzda ne kadar hassas sinir demetlerine bağlı oldukarını göreceksinizdir.

Diğerleri hakkında da kendime has fikir yürütmelerim var ancak 'deli saçması' gibi algınalabileceği için yazma taraftarı değilim.

Herkesin sonsuz kudret sahibinin yarattıklarına saygı duyması ve kendi vücudunda sahip olduklarının kıymetini bilmesi dileğiyle...

Shanex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
muhalefet olarak algılamayın ama RAbbim hiç bir şeyi gereksiz yaratmamıştır..