Vücudun En Yararsız 10 Yeri

fish

Profesör
Vücudun En Yararsız 10 Yeri

Bedeninizin hiç kullanılmayan ya da kullanışsız olan bölümlerinin olduğunu biliyor musunuz? Peki nereleri ve neden kullanılamıyor? İşte en az kullanışsız olandan en çok olana doğru insanın yararsız bölümleri..

10. Plica semilunaris
Çocuğunuz bunu ilk defa duyuyor olabilirsiniz ancak üçüncü bir göz kapağına sahibiz. İki gözünüzü iyice açtığınızda göz yaşınızın geldiği bölüm ile göz beyazı arasında yer alır. Bu küçük göz kapağı kuşlar, kertenkele ve köpek balığı gibi hayvanlarda üçüncü göz kapağını oluşturan zardır. İnsanlarda konjonktivanın yarım ay şeklinde kıvrılmasıyla oluşmuştur.

9. Vücut kılları
Bizden önce yaşayanların daha tüylü oldukları kesin. Bu tüylerin giderek azalması insanların ısınmak için farklı şeyler denemelerinin sonucu olabilir mi?

8. Sinüsler
Doktorlar sinüslerin gerçekten ne işe yaradığını henüz bilmiyorlar ve bizde onlardan çok var. Gözlerimizi koruma, sesimizin tonunu ayarlama gibi görevleri olabilir.

7. Adenoidler / Bezeler
Adenoidler bakterileri toplar ama şiş ve enfeksiyona karşı dayanıksızdır. Adenoidler zamanla ve yaşla küçülürler ve kaybolurlar.

6. Bademcikler
Enfeksiyona dayanıksızdırlar ve şişerler. Eğer 30'larınızda hala bademcikleriniz varsa hastalıklara karşı dayanıklı ve başarılı sayılırsınız.

5. Kuyruk sokumu kemiği

Omurganın uzantısı kuyruk sokumu kemiği insan vücudunda omurga ile ilişkilidir ancak hala tam olarak işlevi anlaşılamamıştır.

4. Saçları diken diken eden Arrector pili kası
Arrector pili kası şimdilerde sadece saçların dik ve inatçı durmasını sağlıyor.

3. 20'lik dişleri
20'li yaşlara doğru çenenin en sonunda 20'lik dişleri çıkar. Çabuk çürür ve tedavi süreci çok ağrılıdır.

. Apandisit
Apandisit sindirime yardımcı bir organancak kolay sindirilebilir besinler yenilmeye başladığından beri önemi oldukça azaldı.

1. Erkek memesi
Yararsızdır çünkü.. Niçin bilmiyoruz?

Mynet

eratosten

Doçent
3. 20'lik dişleri
20'li yaşlara doğru çenenin en sonunda 20'lik dişleri çıkar. Çabuk çürür ve tedavi süreci çok ağrılıdır

Benim bütün 20'lik dişlerim ameliyatla alındı. Diş etinin üzerine çıkamamış zavallılar ve diş etinin altında gömülü kalmışlar ve bir süre sonra ağzımı açamayınca " bunun bir tek çaresi var "AMELİYAT" " dedi doktor.

ZorhaK

Rektör
Allah emiin olun ki hiç bir şeyi gereksiz yaratmamıştır.İnsan vücudunun işleyişi Allah'ın varlığına inanmak için eşsiz sebeplerden yalnızca bir tanesidir.

CZC

Profesör
Mynet'in aklı sıra bilimsel geyiklerinden biri daha..
İnsan bedenindeki hiçbir organ gereksiz değil bence.
Ama bazı insanlarda beyin olması veya olmaması pek birşey farkettirmeyebilir, ayrı mesele.. (O da beyni verenin değil, kullanmayı beceremenin suçu :) )

ZorhaK

Rektör
Kimseyi canlandırma gözünde kadıınnn!!
bundan böyle evinin kadını çocuklarının anası olaceksin..

fish

Profesör
yok artıkkk :D

konumu dağıtmayin leyyn :D vücut kılları gerekli mi değil mi onu tartışıyoduk bi durun :D

ZorhaK

Rektör
Vücut kılları yararsız olur mu kışın tıpkı bir top yumak gibi sarıp sarmalar insanı verdiği sıcaklığı tarif etmek imkansızdır.
Yazın ise sıcak havanın narin cildimize direk temas etmesini engelleyerek serin tutar.

Ahh ben ve kıllarım.....çok mutluyuz

CZC

Profesör
Vücut kılları gerekli mi?
Gövdenin üzerindeki vücut bölümündekiler gerekli ablacım.. Saçlar seyrelmeye başladıkça bunun gerekliliğini daha iyi anlıyorum.
Bir de 15 gündür sakallıyım, Anadolu soğuklarında kürk görevi yapıyor.. :)
Amma kıl tüy konu seçmişsin bu arada da ;)

fish

Profesör
saç sakal bıyık kaş kılına bişi diyemeyiz tabii allah eksik etmesin :innocent:

bu arada konuyu açayım...okuduğunu anlamak da zorlanan üyelerimiz olabiliyor çünkü...

konu vücudun bu 10 yerinin yararsız veya gereksizliğini değil işlevlerinin tam olarak ne olduğunun hala anlaşılamamış olmasıyla alakalı yazılmış ve mynet tarafından yayınlanmış bir konudur..

olayı din allah peygamber siyaset gibi mevzulara getirip gereksiz diyaloglar yaşamanın anlamı yoktur sanırım..

bundan sonra açtığım her konunu altına ilim ve bilimle yetiştiğini sandığım gençliğin kulaktan dolma gözü kapalı bilgilerle eğitildiğini unutmayarak açıklama yazacağım... offf çok yorucu bu işler :innocent:

bu arada ben 20 lik dişlerimin hiçbir yararını görmedim :razz:

ByKaMiKaZe

Profesör
vucudumuzda kıl ve tüy olmasa yaşayamıyacağımız biliyorum ama diğerleri hakkında bi bilgim yok :) ama böyle yaratılmışsak mutlaka bizim bilmediğimiz bir cevabı vardır diye düşünüyorum.