Vücudun En Yararsız 10 Yeri

7.43

Dekan
20lik dişlerim gayet sağlam. (maaşallah)

Gönüllü birisi kuyruk sokumu kemiğini aldırsın da anlayalım ne olduğunu.

Mai Nai

Guru
Emektar
Vücut kıllarının faydası olup olmadığını maymundan 5 dakika sonra doğmuş bi arkadaşım var ona sormak gerek :D
Şaka bi yana vücudumuzda hiç bir organ yokturki işe yaramasın;)Mevlam hiç işe yaramayan bir şey yaratırmı?

cakabuba

Asistan
Askerdeyken erat arasında bir kural vardı. Her koğuş her ay fhm, esquare, vs... erkek dergilerini almak zorundaydı. Her ay para toplanır dergiler alınırdı. Üst tertipten aşağıya doğru sırayla okunurdu. Hangi dergi, hangi sayı hatırlamıyorum kaynak belirtemem ve ne kadar bilimseldir bilemem. Makalelerden birinde erkekteki göğüs kıllarından bahsediyordu. Misyoner/klasik tarzda yaşanan cinsel ilişkilerde göğüs kıllarının teması sayesinde kadında ekstra uyarılma sağladığından bahsediyordu. Yine başka bir sayıda kıllı erkeklerin kendine daha çok güvendiğini vs. vs. okumuştum.

Bence çok saçma. Yaratıcının (C.C) sınırsız ilmini düşünürsek en küçük bir şeyin bile yararsız olacağına inanmıyorum.

honline

Profesör
Vücudun En Yararsız 10 Yeri

5. Kuyruk sokumu kemiği
Omurganın uzantısı kuyruk sokumu kemiği insan vücudunda omurga ile ilişkilidir ancak hala tam olarak işlevi anlaşılamamıştır.

Mynet

Müslim, Ebû Hüreyre (Radıyallahû anh) 'dan rivayet ettiğine göre Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
İnsanın âcbüzzeneb (kuyruk sokumu) kemiğinden başka her şe­yi çürür. Kıyamet gününde yaradılış onun üzerine terkib edilir.

Müslim, Ebû Davud, Nesâi, Ebû Hüreyre (Radıyallahû anh)'dan rivayet ettiklerine göre Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
«Toprak insanoğlunun her tarafını yer, kuyruk sokumu müstes­na, însan, ondan yaratılmış ve onun üzerine terkip edilecek...»

centigrade

Doçent
Müslim, Ebû Hüreyre (Radıyallahû anh) 'dan rivayet ettiğine göre Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
İnsanın âcbüzzeneb (kuyruk sokumu) kemiğinden başka her şe*yi çürür. Kıyamet gününde yaradılış onun üzerine terkib edilir.

Müslim, Ebû Davud, Nesâi, Ebû Hüreyre (Radıyallahû anh)'dan rivayet ettiklerine göre Resûlullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
«Toprak insanoğlunun her tarafını yer, kuyruk sokumu müstes*na, însan, ondan yaratılmış ve onun üzerine terkip edilecek...»

Allah razı olsun arkadaşım.Okur okumaz aklıma bu hadis gelmişti ve eklemeyi düşünürken eklendiğini görmek beni sevindirdi.

Tabi mynet yetkililerinin hadislerden bir haber olduğunu bilmemek mümkün değil.Günden güne ölçüyü kaçıran popülaritesini saçmalaıklarla dolu haberleriyle korumaya çalışan birsürü lüzumsuz servisi olup işi gücü magazinsel haber (pek çoğu yalan yanlış) üzerine kurulu bir ucube site haline geldi.

Eskiden çok sıkı bir takipçisiydim ancak günbegün kalitelerinin düştüğünü gözlemledim.Herkese tavsiye ettiğim bir site iken şimdilerde girmeye imtina ettiğim bir site.

mynet gibi bir siteden ancak bu kadar 'cahillik' örneği beklenirdi.cehaletin sınırı olmadığını bir kez daha bize göstermiş oldular.

Haberi buraya taşıyan arkadaşa gelince başlığını değiştirseydi en azından mynetin yaptığı hatayı tekrarlamamış olurdu ancak kendince ilginç bulduğu bir haberi yayınlamış.Geçenlerde de başka ilginç bir haberi bzilerle paylaşmıştı.Linke bakarsanız;

http://forum.shiftdelete.net/gundem-dunya-turkiye/67585-seks-gurusu-papaz.html

Demek ki ilginçlikleri seven bir arkadaş.Hakkında hayırlısını diliyorum.

Bu arada nacizane konuyla ilgili birkaç açıklama yapmak istiyorum.

Yazılan organların pekçoğu uyarıcı niteliktedir.Yani vücudun direnci düştüğünde sinyal vererek önlem alınması gerektiğini bzilere bildirirler.

Yani 'erken uyarı merkezleri' diyebiliriz.

Birkaç organımızın sadece bildiğim faydalarını söyleyeyim;

Erkek veya bayanların meme uçlarındaki renk değişimleri vücutta ne gibi problemlerin başgösterdiğini ve hemen müdahele edilmesini gerektiğinin bir göstergesidir.

Bademcik ve apandisitte yine bu görevi görürler.Boğazımızdaki iltihaplanmaya karşı direnç noktalarımızdan biridir ve mikrobun vücuda inmesini gücü nispetinde yavaşlatır.

Apandisit kan zehirlenmesini engeller.Hastalık nüksettiğinde şişer ve bu kesenin içerisinde zehir birikir.çok büyük ağrılara neden olur ve önlem alınması gerektiğinin sinyalini verir.Bu yüzdendir ki patladığında müdahale edilmezse zehir kana karışır ve hastayı öldürür.

Vücut kılları ise tenimizdeki hassasiyet artırır.Örneğin ben ayağımın üst yüzeyinde yürüyen bir karıncayı ayak bileğimdeki kıllara gelinceye kadar hissetmediğimi söyleyebilirim.Zaten kıllarınıza dokunduğunuzda ne kadar hassas sinir demetlerine bağlı oldukarını göreceksinizdir.

Diğerleri hakkında da kendime has fikir yürütmelerim var ancak 'deli saçması' gibi algınalabileceği için yazma taraftarı değilim.

Herkesin sonsuz kudret sahibinin yarattıklarına saygı duyması ve kendi vücudunda sahip olduklarının kıymetini bilmesi dileğiyle...

F-rekans

Profesör
Günden güne ölçüyü kaçıran popülaritesini saçmalaıklarla dolu haberleriyle korumaya çalışan birsürü lüzumsuz servisi olup işi gücü magazinsel haber (pek çoğu yalan yanlış) üzerine kurulu bir ucube site haline geldi.

Arkadaşımız mynet'i çok güzel açıklamış...:mrgreen: Zaten bu konuda sanmıyorum ki SDN okuru burda yazanları ciddiye alsın. (işi hakaret boyutuna taşıyan istisnalar hariç)...:razz:
Tabiki o gereksiz olarak gösterilen ölgelerin (haber kaynağına göre) çok ufak bir görevi bile olsa vardır ve o yüzden oradadır, zaten açıklanmış... (Yaradılırken malzemeden mi çalınacak ? :D Tövbe estafirullah):sweatdrop:

Bence konunun komik yazı bölümünde olması lazım ki; yanlış anlamaların önü kesilsin...

Bu arada sağol fish bayıla bayıla güldüm özellikle şu kıl mevzusuna aklıma türlü sahneler geldi eski türk filmlerinden (yatak, hat safada vücut kılı olan bir türk erkeği, başı erkeğin omzunda olan bir kadın ve kılları bigudilemeye çalışan bir parmak...) :D :D :D

muratflash

Rektör
5. Kuyruk sokumu kemiği[/B]
Omurganın uzantısı kuyruk sokumu kemiği insan vücudunda omurga ile ilişkilidir ancak hala tam olarak işlevi anlaşılamamıştır.

İşte MYNET TEN saçmalardan seçmeler... Hepsi saçma uyduruk. Ama canım o kadar merak ettiysen şu 5. maddenin ne işe yaradığını ben sana söyliyim... Kuyruk sokumu kemiği ne için var biliyormusun?... Sen öldükten sonra bütün bedenin toprakta çürüyecek ama sadece tek bir yerin kalacak oda bu KUYRUK SOKUMU KEMİĞİN sonra ALLAHÜ TEALA SENİN YENİ BEDENİNİ BU KUYRUK SOKUMU KEMİĞİN ÜZERİNE DİZYN EDECEK SONRADA SEN YENİ BEDENİNLE MEZARDAN KALKACAKSIN.. OKEYMİ CANIM BENİM İNSANIN HİÇ BİR TARAFI GEREKSİZ DEĞİLDİR... BU SÖZ İMANI BİLE TEHLİKEYE SOKAR. ÇÜNKÜ KURAN I KERİMDE BİZ İNSANI EN GÜZEL BİÇİMDE YARATTIK BUYRULUYOR... YANİ DANGALAKLIĞINIZIN Bİ ALEMİ YOK...

antilove

Profesör
bence insan vücudunda yarasız bir yer yoktur yoksa neden yaratıldı
bu tür yazıların sebebi ise sayılanların faydasının halen bulunamaması
saygılarrrr

RosenRood65

Doçent
Allah emiin olun ki hiç bir şeyi gereksiz yaratmamıştır.İnsan vücudunun işleyişi Allah'ın varlığına inanmak için eşsiz sebeplerden yalnızca bir tanesidir.

Ve biz, göğü ve yeryüzünü ve ikisinin arasındakileri boş yere yaratmadık; bu, kâfir olanların zannı; artık vay haline kâfirlerin ateşten.
SÂD SURESİ

Jerusalem

Profesör
Var olan herşey nedenleriyle birlikte vardır, ben buna inanmak istiyorum. Hele ki bahsi geçen şey insan vücudu olunca... Allahu ekber.

Son mesajlar