VR1200 modem dalgalı internet

Bu konuyu okuyanlar

Uemmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3 Gün önce hepsiburadan sitesinden VR1200 model bir modem aldım. Modemi 1 gün ADSL olarak kullandım sıkıntı çıkmadı. Daha sonra VDSL geçtim ilk gün dalgalı internet ping sorunu vardı. Diğer gün biraz daha düzgün ama aynı sorun gün içersinde devam etti. 3 gün ise sabah 10 -4 arası sonuna kadar kullanabiliyordum interneti daha sonra gene dowloand hızım 4 MB kadar upload hıızım her zaman 4 MB onda hiçbir zaman sıkıntı olamadı. Modem arayüzü ve TürkNet teknik bilgiler sayfasında her şey normal 77 dowloand 4 upload alyorum ama iş Wi-Fi veya kablolu hız testlerine gelince bu hızları göremiyorum. Sorun modemde midir acaba?

Bu görseler sadece göstermek içindir upload sürekli 3-4 arası sıkıntısı yok ama dowloandım sürekli değişken gösteriyor bu modem böyle sorun yaşayan veya türknet böyle bir sorun yaşayan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ?

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Hat yoğunluğu ile alakalı bir durum olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Modem ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Uemmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki modem bir sorum var modem arayüzü resim görüldü gibi gelen sorun yok teknik bilgilerde sorun yok ama pc gelen bu hız göremiyorum birde hat yoğunluğu sizce eskişehir gibi bir yerde 77 bir interneti 4 mb düşürür mü yani

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Şu anda herkes evde, düşürme ihtimali az da olsa var.
Bence siz bir türk.net'i arayın.

Birde siz neden vr400'ü tercih etmediniz ?
Merak ettiğimden soruyorum.

Uemmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
oraya bir şikayet açtım zaten cevapların için teşekkürler sadece aynı sorunu yaşayan var mı bunu merak ediyorum modem yeni aldım sormak istiyorum denemek için başka bir modem yok dedim gibi sadece beni şüpheye düşüren durum modem arayüzü ve türknet teknik bilgilerinde kısımda aynı olması ama gelen hız çok farklı olması

Malasef fiyat farkı. Yeni aldım zaten ve daha vdsl yeni geçtim şu an için sabit bir gelirim de yok bu yüzden çok masraf etmek istemedim

Son mesajlar