Vista'yı yüklesem mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ben şimdi xp home kullanıyorum elimede vista kgeçti orjinal acaba yüklesem mi

vistayı bi denemek istiyorum hiç elime degmedi
benim ram da 512

olmazsa sonra vistaya format atıp tekrar xp kurarım

SİZCE YÜKLESEM Mİ??

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bence hiç uğraşma derim sadece görüntü farkı ve bir çok uyarı var boşver 512mb da sana tat vermez

ben yüklemiştim home premium herşey güzel hoş çogu donanım destekledi bi ethernet kartını desteklemedi bende sildim zaten D ye kurmuştum :D

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
arkadasım normalde yukle dene derdim ama o ram la ezıyet olur hatta belkı kullanamassın bile..ben 1 gb ram kullanıyorum ama performanstan memnun oldugum soylenemz . 2 gb sart rahat kullanmak ıcın bence.. o yuzden degısıklık olsun ıstıyorum dıyosan vısta temasıyla ıdare etmenı tavsıye ederım ..

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Aha işte çok bilen arkadaşlar hemen gelmiş 512mb ramle nereye kurcan diye.Windows Sidebar'ı kapa aero falan açık olsun bana mısın demez.Aşşadaki sistem ile bizzat hem beta2 hem rc1 hemde vista ultimate rtm ile denenmiştir,hepsi sorunsuz çalışmıştır:
Pentium 4 3.00GHZ HT
2*256mb dual channel ddr ram
80gb hdd
Geforce fx5500ultra(ultrasıda olacak kartya sanki :) )

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
ya arkadaşlar iyi diyosunuzda ben vistayı denemek için yüklemek istiyorum yani olmazssa formatlayıp xp kurarım

başka yorumu olna yokmu

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Flash diskin varsa readyboost özelliğini kullanarak vistayı xp den rahat kullanırsın.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
m1903 dedi ki:
Aha işte çok bilen arkadaşlar hemen gelmiş 512mb ramle nereye kurcan diye.Windows Sidebar'ı kapa aero falan açık olsun bana mısın demez.Aşşadaki sistem ile bizzat hem beta2 hem rc1 hemde vista ultimate rtm ile denenmiştir,hepsi sorunsuz çalışmıştır:
Pentium 4 3.00GHZ HT
80gb hdd

benim hdd 160 ram tek 512
işlemci aynı

yükliyim mi?

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
PC MERAKLISI dedi ki:
heyula07 dedi ki:
Flash diskin varsa readyboost özelliğini kullanarak vistayı xp den rahat kullanırsın.

2 gb var nasıl olacak ram olarak kulllanma
Bence yükle.Readyboost desteğini kullanman içinse flash belleğin readyboost desteklemesi lazım.Destekliyse taktığında zaten sana sorar readyboost için kullanılsın mı diye.

MeLank0Ly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şahsen ben 256 mb rame kurdum çalıştı hoş ta ben begenmedim yani XP den vazgeçmiycen ki piyasaya çıkmadan harcanan sistemden hayır gelmez yükledigimin öteki günü xp ye geçtim sizin tercihiniz gene ben görüşlerimi yazdım ..

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Donanımın şimdiden zayıf olduğunu düşünüyorsan, yükledikten sonra nasıl bir donanım canavarı işletim sistemi ile karşılaşınca hayalkırıklığı olur. Sistemini bilmiyorum; sadece ram in eksik olduğunu düşünüyorsan evet flashdisk desteğiyle bunu çözersin. Ha ben şöyle bakıyım çıkayım diyosan o ram de yeter bunun için :)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Benim 512 ram ile kullandıgım bilgisayarda 3 sistem var, vede suan (vista ultimate) ile size kasıntısız cevap yazıyorum. Ayar gerekiyor tabiki,bunları daha sonra paylasırım.Tek üzen taraf creative firmasının live serisi kartlar için sürücü çıkartmaması.
Soru soran arkadaşım, aynı anda hem xp hem vista kullanabilirsin,aynı bölüme kurulmamak şartıyla.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
online destek dedi ki:
Benim 512 ram ile kullandıgım bilgisayarda 3 sistem var, vede suan (vista ultimate) ile size kasıntısız cevap yazıyorum. Ayar gerekiyor tabiki,bunları daha sonra paylasırım.Tek üzen taraf creative firmasının live serisi kartlar için sürücü çıkartmaması.
Soru soran arkadaşım, aynı anda hem xp hem vista kullanabilirsin,aynı bölüme kurulmamak şartıyla.

o zaman ben c yi 2y e bölsem (silmeden) nasıl olacak ayrıca xp yi silmeden 80gb lik hdd de nasıl olacak xp +vista

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Partition Magic senin işini görür.Ama bu işlemi yaparken dikkatli olman gerekir,aksi taktirde tüm bölümlerinden olabilirsin.Kolay gelsin.

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
vista süper bence tavsiye ederim ama 512 kaldıramayabilir benim ram 4gb :)

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
m1903 dedi ki:
Pentium 4 3.00GHZ HT
80gb hdd
İyi güzel dedinde Aero'suz vistaya vista demem ben :D Tema dışında bi numarası yokki zaten.

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar aero demısen vısta home basıc kullanıyorum aero yok.. sanırım olabılıyormus ama bı bılgınız warmı nası yapabılırım .. boyle pek guzel degıl omercagatay ın dedıgı gıbı

webdelisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İçinde kalmasın yükle şöyle bi bak sonra XP yi tekrar yükle.

Henüz kullanışlı değil ben biraz daha sabır derim.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
OmerCaqatay dedi ki:
m1903 dedi ki:
Pentium 4 3.00GHZ HT
80gb hdd
İyi güzel dedinde Aero'suz vistaya vista demem ben :D Tema dışında bi numarası yokki zaten.
aero açık zati,windows sidebar kapalı bir tek :D Tema dışında çok numarası varda siz görmüyorsunuz.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
webdelisi dedi ki:

Yükledim ama adsl modemi desteklemedi bende tekrar xp kurdum ama yinede bi denemiş oldum

flash diski readboot olareak kullandım güzel oluyo keşke adsl modem destekleseydide biraz daha deneseydim

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
PC MERAKLISI dedi ki:
webdelisi dedi ki:

Yükledim ama adsl modemi desteklemedi bende tekrar xp kurdum ama yinede bi denemiş oldum

flash diski readboot olareak kullandım güzel oluyo keşke adsl modem destekleseydide biraz daha deneseydim
Önce xpden vista için sürücülerini indir sonra tekrar vista kur :)

MeLank0Ly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
alperkaan41 dedi ki:
vista remin 300 mb sini yiyor

256 ya kurdum bende bişiy bırakmamış o zaman :) alakası yok yaa photoshopumu actım dreamweaver , gif programları Vs actım az kastı ama banamaısın demedi :) mozilla yı acmıyorum asıl rami o yiyor gene attım lafı mozillaya yaa :D :D

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
MeLank0Ly dedi ki:
alperkaan41 dedi ki:

256 ya kurdum bende bişiy bırakmamış o zaman :) alakası yok yaa photoshopumu actım dreamweaver , gif programları Vs actım az kastı ama banamaısın demedi :) mozilla yı acmıyorum asıl rami o yiyor gene attım lafı mozillaya yaa :D :D

256 ya nası kurdun arkadasım anlamadım.512 de acılmıyo dıyolar hadı actın diyelım 256 da nası kullandın anlayamadım ..

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
eeemmmrrreeeee dedi ki:
MeLank0Ly dedi ki:
alperkaan41 dedi ki:

256 ya nası kurdun arkadasım anlamadım.512 de acılmıyo dıyolar hadı actın diyelım 256 da nası kullandın anlayamadım ..
Her okuduğuna inanmayacaksın ;) Ama 256mb ram meselesine bende inanmadım pek :)

MeLank0Ly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
512 ye kurulmuyo diyoalr denedilermi hiç 256 da hayır eee nerden bilicen olup olmadıgını :) 512 ram verin ben uzay sistemi kuruyum ya :D misalen yani

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
arkadasım blıyorum demedım duydum dedım.. bu ınanddıgım anlamaına da gelmıyo .. way be 512 ye neler yapılıomuss keriz gbı gttık 1 gb aldık iyimi

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar adsl modemim vistayı desteklemiyo ne yapsam sizce

tabiihab

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence xp yeterli geliyorsa vistaya hiç bulaşmayın derim. 2 aydır kullanıyorum ve nefret ettim desem yeridir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...