Soru Cad Programlarını Hızlı Kullanabilmek Için Ssd Mi Almalıyım Ram Mi

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar ben elektrik-elektronik mühendisiyim ve proje çizimleri için sürekli autocad kullanıyorum.
2015 yılında Casper Nirvana Notebook satın almıştım. Donanımımda;
(İntel Core i5-4210M CPU @ 2.60GHz 2.60GHz işlemci)+
(4gb ram-crucial marka)+
(2gb Nvidia Geforce GT840 ekran kartı)+
(500gb HDD) bulunmaktadır. İşletim sistemim Windows 10 Home Single Language.
Aida64 ile ekran görüntüsü aldım inceleyebilirsiniz.
##Artık bilgisayarım çok yavaş çalışıyor ve kendi kendine baya ısınıyor, termal macunu hiç yenilemedim, fanını temizlemedim ama kendi kendine ısındığından artık bazı parçaların yaşlandığını düşünüyorum. Bilgisayarımın daha hızlı çalışmasını, AutoCAD vs programları daha hızlı ve pratik kullanabilmeyi istiyorum. İki slot ram yuvasından birisi boşta ve toplamda en fazla 16gb ram destekliyor. 350 lira ile 500 lira arasında limitim var. Sizce RAM bellek mi almalıyım yoksa SSD mi almalıyım ve ne kadarlık kapasitede olmalı? Alacağım parçaların özellikleri hakkında detaylı açıklama yazabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 102
  • 2.jpg
    2.jpg
    56.8 KB · Görüntüleme: 94
  • 3.jpg
    3.jpg
    97.1 KB · Görüntüleme: 90

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Anladım çok teşekkür ederim arkadaşlar :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu bilgisayarı 480 GB SSD ve 4GB aynı RAM ile takviye edebilirsin. İkinci el olarak piyasadan RAM araştırmanı ve tercih edeceğin iyi bir SSD edinmeni öneririm.
Bir süre bu makina idare edecektir.

İlerleyen süreçte daha güncel ve başka yeni bir makina geleceğini söylemek için müneccim olmamıza gerek yok.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Birde sizce bilgisayarımın çok yavaş olması normal bir durum mu? Sizce neden olabilir? Normal sistem açışını kapanışını hızlandırmak için anlık olarak ne yapmalıyım?

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bu bilgisayarı 480 GB SSD ve 4GB aynı RAM ile takviye edebilirsin. İkinci el olarak piyasadan RAM araştırmanı ve tercih edeceğin iyi bir SSD edinmeni öneririm.
Bir süre bu makina idare edecektir.

İlerleyen süreçte daha güncel ve başka yeni bir makina geleceğini söylemek için müneccim olmamıza gerek yok.
Çok teşekkür ederim :))
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hdd olması dolaysıyla normal Ssd alınırsa düzelir.
sağolun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar son bir sorum daha var, ikinci el ram bellek almak için özellikle tavsiye ettiğiniz site var mı? Güvenilirlik için sormak istedim.

Son düzenleme: