Vistaya hiçbirşey yükleyemiyorum.Yardım lütfennn!!!

Bu konuyu okuyanlar

packardbell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bilgisayarımı yeni aldım. ve vista kuruyorum. kurulum bitince gerekli program ve oyunları yüklerken bilgisayar mavi ekran hatası verip resetliyor kendini.hiçbirsey kuramıyorum. başka vista kuruyorum yine yapıyor. en güncel driverları kurdum ama sonuç yine aynı. neden olabilir. bi yardım lütfen

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sanırım xp de oynadığın oyunları kurmaya çalışıyorsun o oyunların bir çoğu vista da çalışmaz

packardbell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nizam dedi ki:
sanırım xp de oynadığın oyunları kurmaya çalışıyorsun o oyunların bir çoğu vista da çalışmaz

ilgine teşekkür. ama sadece oyun değil. tüm programlarda yapıyor. vista uyumlu programlarda bile. aslında oyunların çoğunu yükleyebiliyorum. kafayı yiycem. büyük ihtimalle donanımsal bi sorun

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
mavinok.ta dedi ki:
vista mı illallah!

Bişey diycem olmuycak.Neyse.

Konuya gelirsek ben 9 aydır vista home premium 32 bit türkçe kullanıyorum.İlk başlarda program ve driver sıkıntısı çekebiliyorduk ama şuan için hiç öyle bir sıkıntı yok.Canavar gibi çalışıyor 512 ram ile..Sendeki sorun biraz karışık.Mavi ekran veriyo demişsin.Bi chkdsk yaptır bilgisayara sorun ya donanımsal yada yüklediğin driverler hatalı.32bit-64bit driverlere dikkat et..

packardbell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
blogger dedi ki:
mavinok.ta dedi ki:
vista mı illallah!

Bişey diycem olmuycak.Neyse.

Konuya gelirsek ben 9 aydır vista home premium 32 bit türkçe kullanıyorum.İlk başlarda program ve driver sıkıntısı çekebiliyorduk ama şuan için hiç öyle bir sıkıntı yok.Canavar gibi çalışıyor 512 ram ile..Sendeki sorun biraz karışık.Mavi ekran veriyo demişsin.Bi chkdsk yaptır bilgisayara sorun ya donanımsal yada yüklediğin driverler hatalı.32bit-64bit driverlere dikkat et..

sağol. chkdsk yı deneyecem. ama driver da sorun yok. 32-64 bite dikkat ettim. zaten vistayı kurunca normalde benden hiç driver istemedi. kendisi yüklemişti zaten. o zaman da sorun veriyodu. bende driverları güncelledim belki sorun çözülür diye. ama nafile...

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Vistanın yüklediği driverlere sen bakma sen eğer yapabiliyosan driverleri elle indirip kur..Ama vistaya program veya oyun kurulamıyor diye bi sorun olmadığına göre ki şimdiye kadar vistaya 1500 farklı oyun program vs. yükledim hepsi canavar gibi çalıştı sorun bilgisayar kaynaklı..

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
blogger in dediği gibi vista ilk çıktığı zmaan yükleyenlerdenim ve ilk başlarda driver ve program sıkıntısı çekebiliyoduk ama neredeyse programların tamamı rayına oturdu ve hemen hemen hepsi vista da çalışmaya başladı.. xp de çalışan oyunların çoğu da vista da çalışabiliyo.. ne zaman biticek bu vista düşmanlığı anlamıyorum.. xp çıktığında da bi grup insan kötüleyip dururdu...

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu vista düşmanlarını taksim meydanında asmak lazım :D

erdogan666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
packardbell dedi ki:
arkadaslar bilgisayarımı yeni aldım. ve vista kuruyorum. kurulum bitince gerekli program ve oyunları yüklerken bilgisayar mavi ekran hatası verip resetliyor kendini.hiçbirsey kuramıyorum. başka vista kuruyorum yine yapıyor. en güncel driverları kurdum ama sonuç yine aynı. neden olabilir. bi yardım lütfen

eger kardes sen vistayi OEM kullanmiosan yane baska vista cdlerinden kuruosan bu hatayi wermesi dogal cunku teyzeme isyerinden werilen vestel laptop a vistanin hercesidini kurdum sistem desteklio ama birden kapanio yada kapaninja geri acilmio mavi ekran geliodu kendisinin dvd yane recoveriyi boot ile baslayarak formatladim ve gercekten sorun kalmadi bazi marka larda galiba bu sorun oluo.mesala bu makinede ole bi sorun yasamiorumki makine xp logolu ve catircatir calisio herturlu proda kuruluo iste bitek nero 6 serisini sewiodum onu kuramioruz image driver i war die nero8 kurduk image driver i da ucretsiz bi yazilim olan Dameon ile cozduk no problem harbi vista manyak ya xp de guseldi ama bunda islewsellik war we tanimadigi surucude yok alayi icinde kurulu zate

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Vistada herşey rayına oturduysa TEK birşeyimi bulun kuran

çarpsın vista ya geçicem :D

Creative 5.1 live audio [E880] driver ının vista

uyumlusunu bulun tamam ;)

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
blogger sanırım bulamadın o zaman böyle konusma birdaha ok ;)

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
blogger dedi ki:
Vistanın yüklediği driverlere sen bakma sen eğer yapabiliyosan driverleri elle indirip kur..Ama vistaya program veya oyun kurulamıyor diye bi sorun olmadığına göre ki şimdiye kadar vistaya 1500 farklı oyun program vs. yükledim hepsi canavar gibi çalıştı sorun bilgisayar kaynaklı..
Bencede... "packardbell" arkadaşın konusuna el atmak gerekirse, Herşeyi sorunsuz yaptığına emin misin? Eğer birilerinden oem vista bulduysan bu sorunu yaratır.Bu makinada daha önceden Win XP denemişmiydin?. Bu mavi ekran hatasını görsem yardımcı olabilirdim. Donanımsal sorun olabileceği kanaatindeyim. Ram'leri kontrol et derim. İyice oturduğundan emin ol veya soketleri değiştir. Önyükleme sırasında hataya neden olabir...
Bu sorunu çözmediyse geçici bir hdd temin ederek üzerine XP kurup bir dene. Kendi hdd'kine format atma, daha sonradan kurulum can sıkıcı olabilir. 3 5 gb hdd biyerlerden bulurusun...

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
diyorsun ya vistaya laf atmayın vista iyidir falan filan..

Creative 5.1 live EMU10K1 driver bul bana o zaman ben bulamadım da

vistaya uygun..

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Vista eğer crackli ise yani orjinal değilse bunun korsan olduğunu vista belli bir süre yada bazı yapılan işlem yada işlemlerin ardından anlayabiliyor ve o zaman sürekli sistemi mavi ekranla kapatıyor zaten dikkatinizi çekerse mavi ekran ile kapanıp açıldığında bir uyarı verir çözüm ara yada iptal gibi bişey orda çözüm ara seçeneğini kontrol ederseniz lisansed alert diye bir uyarı göreceksiniz durum bu sanıyorum tabi vista orjinal değilse bu durum söz konusu, eğer arkadaş yetkili bayiden orjinal aldıysa ve bu hatayı veriyorsa microsoft Türkiye müşteri hizmetlerini arayıp bu konuda kendisine bilgi vermelerini isteyebilir yardımcı oluyorlar.

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
hala bulamadın :S demekki neymiş vista tam olarak oturmamış ;) bu sorun

için sadece bu sorun için binlerce kişi vista ya geçmiyor..

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Zibi$ dedi ki:
diyorsun ya vistaya laf atmayın vista iyidir falan filan..

Creative 5.1 live EMU10K1 driver bul bana o zaman ben bulamadım da

vistaya uygun..
Driverin olmamasının vistanın iyiliğiyle veya kötülüğüyle ne alakası var creative driveri çıkartacak firmadır microsoft ne yapsın creative çalışanlarına zorla drivermi çıkarttırsın..

pafter dedi ki:
Vista eğer crackli ise yani orjinal değilse bunun korsan olduğunu vista belli bir süre yada bazı yapılan işlem yada işlemlerin ardından anlayabiliyor ve o zaman sürekli sistemi mavi ekranla kapatıyor zaten dikkatinizi çekerse mavi ekran ile kapanıp açıldığında bir uyarı verir çözüm ara yada iptal gibi bişey orda çözüm ara seçeneğini kontrol ederseniz lisansed alert diye bir uyarı göreceksiniz durum bu sanıyorum tabi vista orjinal değilse bu durum söz konusu, eğer arkadaş yetkili bayiden orjinal aldıysa ve bu hatayı veriyorsa microsoft Türkiye müşteri hizmetlerini arayıp bu konuda kendisine bilgi vermelerini isteyebilir yardımcı oluyorlar.

Tüm crackları anlayamıyor.Benimkide cracklı 11 aydır orjinal görünüyor ;)

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Valla ben karışmam.Benim sorunum varmı vistayla alakalı

var.O zaman ben ve milyonlarca kişi kullanmaz vista güzel

değil der hiçte kimseyi asamassın ;)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bence gayet güzel.Driver çıkmamışsa o creativenin sorunu.Kıçı kırık bi webcam bile vista çıkmadan vista driveri çıkartırken creative 1 senedir çıkarmamışsa o creativenin sorunu..

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
packardbell dedi ki:

Mavi Ekran Nvıdıa yapıyor. Nvıdıa yeni Sürümü sil.

Son mesajlar