Vista bootloader'ı yükleyemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sistemimde Windows Vista ve XP kuruluydu. Ben XP'nin yerine Pardus'u kurdum ve GRUB önyükleyicisi Vista'yı görmedi. Bir süre sonra Pardus'un yerine tekrar XP yükledim. Sistemimde iki harddisk var birinde Vista kurulu ancak XP önyükleyicisi de Vista'yı görmüyor. EasyBCD kullandım ancak yine de Vista Önyükleyicisini kuramadığım gibi XP önyükleyicisinde de hiçbir değişiklik olmadı. Hali hazırda sistemimde bulunan Vista'yı kullanmak istiyorum kaldırmadan. Şimdiden teşekkürler.

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Aynı sorun bendede oldu.Low level format tool u kullan.benim sorunumu çözdü...

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
TuningMert dedi ki:
Aynı sorun bendede oldu.Low level format tool u kullan.benim sorunumu çözdü...
Daha az riske girmek isterim :). Vista zaten kurulu, sadece önyükleyiciye ihtiyacım var, verilerimin olduğu gibi kalmasını istiyorum.

görmel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar aynı sorunu bede yaşıyorum HDD dem i üçe böldüm C de xp E devista kurulu vistayı bir türlü çalıştıramadım bu konuda lütfen yardım

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
vista dvd sini takın
şimdi yükle(install now) ekranında sol alt köşede onarma yazısını tıklayın
ordan vista önyükleyicisi yada bootloader gibi bişe vardı adı aklıma gelmiyo, onu tıklayın ve çıkan vista sistemini seçip tamam diyin, 1-2sn içersinde vista kendini düzelticektir. fakat artık xp yi görmicektir. onun içinse alternatif programlar var, araştırırsan bulursun. yada zamanım olduğu bi ara anlatırım burda.şimdilik bu kadar üzgünüm :)

görmel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Necronomicon yardımın için çok teşekkur ederim fakat ben xp ve vistayı çalıştırmak istiyorum dediğin programları buldum yalnız bir türlü beceremedim bu konu internettede resimli olarak hiç bir yerde açıklanmamış benim gibi birçok kişi bu sorunun çözümünü bekliyor yardımlarınızı bekler esenlikler dilerim

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
NecronomicoN dedi ki:
vista dvd sini takın
şimdi yükle(install now) ekranında sol alt köşede onarma yazısını tıklayın
ordan vista önyükleyicisi yada bootloader gibi bişe vardı adı aklıma gelmiyo, onu tıklayın ve çıkan vista sistemini seçip tamam diyin, 1-2sn içersinde vista kendini düzelticektir. fakat artık xp yi görmicektir. onun içinse alternatif programlar var, araştırırsan bulursun. yada zamanım olduğu bi ara anlatırım burda.şimdilik bu kadar üzgünüm :)
Çok sağol, heralde EasyBCD vistanın içerisinde xp'yi tanıtmaya yarar. Çok sağol önerin için, hiç gözüme çarpmamıştı yaa :). Saatlerce aradığım TV kumandasının cebimden çıkması gibi birşey oldu :).