Yardım Virüs

pandoras19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar 7-8 ay önce hp omen (rtx 4080 li)serisinden fredos bir laptop aldım. Cihazımı yaklaşık 5 ay boyunca sorunsuz bir şekilde kullandım. 5 ayın ardından oyunlarda taş gibi 200 fps alırken bir anda 140-160 fps e düşmeler başladı ve buna anlam veremdim. Format attım yine düzelmedi ardından bir gece bütün internet hesaplarım gmail, amazon, steam, netflix, spotify, microsoft hesaplarım vs vs aklınıza ne gelirse hepsi çalınmaya başladı. Gece kalktım hepsini tek tek almaya başladım fakat bunların hepsinden alakasız kripto cüzdanım olan metamaskım boşlatıldı o gece hiç açmama rağmen içinden çok ciddi miktarda param çalındı gerçekten çok üzülecek bir miktar. Pc ye kaspersky aldım virüsü bulamadı servise gönderdim fps düşük ve virüs var diye çünkü o gece 2 doğrulamalı güvenlikler, parmak izim felan ne varsa adamlar atlayıp şifreyi değiştirdiğim gibi dünyanın 4 bir yanından tekrar hesaplarıma giriyorlardı. Serviste yeni ekran kartı ve anakart taktılar temizlediler cihazı. Cihazım 2 gün önce geldi tekrar kurulum yaptım akşamına tekrar gmail hesabıma girdiler kaspersky kurulu temiz kurulum yaptım hala pc min içindiler yardımcı olun birisi bana bir yol göstersin gerçekten yıldım. En son yeni bir ssd aldım yarın gelecek şuankı ssd yi çıkarıp yeni ssd ile tekrar kurulum yapmayı düşünüyorum. Yapayım mı yoksa o ssd yi hiç bulaştırmayım mı bilemiyorum. Bu alan da yetkin arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Bir yol gösterin bana cihazımda olduklarından eminim çünkü hala eski performansını vermiyor ekran kartım ya ekranım izleniyor yada keylogger gibi bişey var cihaz da yardımınıza çok ihtiyacım var.