Ve youtube'da mutlu son...

exop

Asistan
13 Ekim 2010
334
4
18
Youtube tekrar mahkemece yasaklandı!

Bu sefer sebep farklı

02 Kasım 2010 Salı, 17:56:05
567657_detay.jpg

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve Ankara Milletvekili Nesrin Batok'un yer aldığı iddia edilen videoları yayınladığı için Youtube'a karşı açılan dava sonucunda mahkeme siteye erişimin engellemesine karar verdi.
Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı video paylaşım sitesi ''Youtube''a erişimin engellenmesi kararı aldı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) ''Youtube''dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyeceği, aksi halde siteye erişimi engelleyeceği kaydedildi.

Baykal'ın avukatları, müvekkillerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin ''Youtube''da yayınlanması üzerine, bu görüntülere erişimin engellenmesi istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Bu şikayet üzerine harekete geçen Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti.

Mahkeme, Savcı Yücetürk'ün talebi doğrultusunda, ''Youtube''a erişimin engellenmesi kararı aldı.

YASAK HENÜZ UYGULAMAYA KONMADI

Karar, gereğinin yapılması için dün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) gönderildi. TİB'in, ''Youtube''a yazı yazarak, söz konusu görüntülerin kaldırılmasını talep edeceği, aksi halde bu internet sitesine erişimi engelleyeceği kaydedildi.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/567657-youtube-tekrar-mahkemece-yasaklandi

Beo

Doçent
5 Eylül 2010
730
6
18
Youtube Türkiye'ye kafa turuyor. O videoları kaldırmayacaktır , haliyle youtube yine kapanacaktır.

Yalama oldu youtube.

eratosten

Doçent
12 Ekim 2008
688
5
18
youTube değil Türkiye Devleti'ne, Çin gibi her gün belki de milyar kez ziyaret eden ziyaretçilerine kapılarını kapatmıştı. Kapansın! Tek değil. Vay be Google'a karşı bunları söyleyeceğime hiç inanmazdım.

seckyn

Profesör
21 Nisan 2010
2,942
18
218
Bulunmaz hint kumaşı değildir kendisi. Kendilerine bir lütuf gösterilmiş ve kullanıma açılmış ama o şımarık çocuklar gibi davranmış. Bind microsoftun olmasa onu kullanacam ama bu da gavura kızıp oruç bozmak gibi olacak :D

mned

Doçent
9 Mart 2009
715
24
18
Vay beee koca ülke bu sefer de Baykal yüzünden youtube'den mahrum kaldı haaa:D:D:D

1ruby1

Profesör
29 Aralık 2007
2,436
37
228
Nesi mutlu son anlamadım :S istenmeyen videolar orda yüklü bizim görmemiz değil başka ülkelerin görmesini istemiyoruz.. Ama onlar görüyor bize engelliyoruz saçmalık.

penguin

Profesör
11 Haziran 2009
3,494
201
243
Nesi mutlu son anlamadım :S istenmeyen videolar orda yüklü bizim görmemiz değil başka ülkelerin görmesini istemiyoruz.. Ama onlar görüyor bize engelliyoruz saçmalık.

Deve kuşları kafasını kuma gömünce, kendisinin kimseyi görmediği gibi kimsenin de kendisini görmediğini sanır. :)

Ay Parçası

Profesör
9 Şubat 2009
3,821
27
0
artık alıştık haydi geçmiş olsun naz yapıp duruyorlar bu kadarına da pes inşallah bir daha açılmaz yani ömürboyu müebbet :D

mustang

Dekan
30 Ekim 2008
8,663
34
228
Kapanırsa kapansın benim insanımla dalga geçiliyorsa Cehennemin dibine kadar yolları var peh..!

jascuha

Asistan
6 Temmuz 2008
220
1
0
Kapalı kalması çok daha iyi çünkü halkımız internet konusunda kendi geliştiriyor. Dns in ne olduğunu bilmeyen kimse kalmadı youtube sayesindeEkli dosyayı görüntüle 6034

katılıyorum bu yasaklar sayesinde herkes dns ip hosts uzmanı oldu :)) klavyede tuş arayanlar bile dns değiştirmesini öğrendi. bir zamanlarda virüsler yüzünden format atmayı register kurcalamayı öğrenmiştik bu yüzden Tib'e selam yasaklara devam!

s3limm

Öğrenci
11 Şubat 2008
25
0
0
Yasaklanmasını gerektirecek bir çok video hala mevcut, karar isabet olmuş.
Keza şirketin yaptığı ciddiyetten uzak açıklama cabası