Ve youtube'da mutlu son...

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Youtube tekrar mahkemece yasaklandı!

Bu sefer sebep farklı

02 Kasım 2010 Salı, 17:56:05
567657_detay.jpg

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve Ankara Milletvekili Nesrin Batok'un yer aldığı iddia edilen videoları yayınladığı için Youtube'a karşı açılan dava sonucunda mahkeme siteye erişimin engellemesine karar verdi.
Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı video paylaşım sitesi ''Youtube''a erişimin engellenmesi kararı aldı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) ''Youtube''dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyeceği, aksi halde siteye erişimi engelleyeceği kaydedildi.

Baykal'ın avukatları, müvekkillerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin ''Youtube''da yayınlanması üzerine, bu görüntülere erişimin engellenmesi istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Bu şikayet üzerine harekete geçen Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti.

Mahkeme, Savcı Yücetürk'ün talebi doğrultusunda, ''Youtube''a erişimin engellenmesi kararı aldı.

YASAK HENÜZ UYGULAMAYA KONMADI

Karar, gereğinin yapılması için dün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) gönderildi. TİB'in, ''Youtube''a yazı yazarak, söz konusu görüntülerin kaldırılmasını talep edeceği, aksi halde bu internet sitesine erişimi engelleyeceği kaydedildi.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/567657-youtube-tekrar-mahkemece-yasaklandi

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Youtube Türkiye'ye kafa turuyor. O videoları kaldırmayacaktır , haliyle youtube yine kapanacaktır.

Yalama oldu youtube.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Bunu saymadık , yine bekleriz :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Dalga geçiyorlar resmen. Olacak iş değil.. .

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
youTube değil Türkiye Devleti'ne, Çin gibi her gün belki de milyar kez ziyaret eden ziyaretçilerine kapılarını kapatmıştı. Kapansın! Tek değil. Vay be Google'a karşı bunları söyleyeceğime hiç inanmazdım.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bulunmaz hint kumaşı değildir kendisi. Kendilerine bir lütuf gösterilmiş ve kullanıma açılmış ama o şımarık çocuklar gibi davranmış. Bind microsoftun olmasa onu kullanacam ama bu da gavura kızıp oruç bozmak gibi olacak :D

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
neden site engelleniyor anlamıyorum direk bağlantı engellense çok gerizekalıca bir uygulama

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Vay beee koca ülke bu sefer de Baykal yüzünden youtube'den mahrum kaldı haaa:D:D:D

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Kapalı kalması çok daha iyi çünkü halkımız internet konusunda kendi geliştiriyor. Dns in ne olduğunu bilmeyen kimse kalmadı youtube sayesindeEkli dosyayı görüntüle 6034

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Nesi mutlu son anlamadım :S istenmeyen videolar orda yüklü bizim görmemiz değil başka ülkelerin görmesini istemiyoruz.. Ama onlar görüyor bize engelliyoruz saçmalık.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Nesi mutlu son anlamadım :S istenmeyen videolar orda yüklü bizim görmemiz değil başka ülkelerin görmesini istemiyoruz.. Ama onlar görüyor bize engelliyoruz saçmalık.

Deve kuşları kafasını kuma gömünce, kendisinin kimseyi görmediği gibi kimsenin de kendisini görmediğini sanır. :)

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
artık alıştık haydi geçmiş olsun naz yapıp duruyorlar bu kadarına da pes inşallah bir daha açılmaz yani ömürboyu müebbet :D

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Kapanırsa kapansın benim insanımla dalga geçiliyorsa Cehennemin dibine kadar yolları var peh..!

unmedico

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Bencede kapatılmalı kendilerini bir ülkeden üstün görüyorlar

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bulunmaz hint kumaşı değildir kendisi. Kendilerine bir lütuf gösterilmiş ve kullanıma açılmış ama o şımarık çocuklar gibi davranmış. Bind microsoftun olmasa onu kullanacam ama bu da gavura kızıp oruç bozmak gibi olacak :D

Katılıyorum dostum :))

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Bir kez daha açılsa yine kapanmasına neden olacak bir olay ortaya çıkacak.

jascuha

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kapalı kalması çok daha iyi çünkü halkımız internet konusunda kendi geliştiriyor. Dns in ne olduğunu bilmeyen kimse kalmadı youtube sayesindeEkli dosyayı görüntüle 6034

katılıyorum bu yasaklar sayesinde herkes dns ip hosts uzmanı oldu :)) klavyede tuş arayanlar bile dns değiştirmesini öğrendi. bir zamanlarda virüsler yüzünden format atmayı register kurcalamayı öğrenmiştik bu yüzden Tib'e selam yasaklara devam!

s3limm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yasaklanmasını gerektirecek bir çok video hala mevcut, karar isabet olmuş.
Keza şirketin yaptığı ciddiyetten uzak açıklama cabası