Ve Süper Bilgisayar Hizmette

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
GTA 5'i full grafik oynatamayacağına eminim:biggrin:

Night Mare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sdn ailesi ben foruma yeni üye oldum ve okuduğum ilk haber bu bu haber hakkında yorum yapmak istiyorum bu çok güzel bir cihaz bunu ülkemizde yararlı fikirler üzerinde kullanırsak ortaya çok güzel şeyler çıkabileceğine inanıyorum... Saygılar.

foxbat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Titan ABD'de meteoroloji araştırmaları için kullanılacak. Başta saçma gelebilir ama her yıl kasırgalar ve hortumlar yüzünden milyarlarca dolarlık hasarın oluştuğu ülkeye Titan ancak çare olur.

berkaysavci

Super Сasual Dating - Genuine Ladies
Reaksiyon puanı
1
vay vay vayyy sper bişi evimde olsun isterdim ama koycak yerim yok D:

vay vay vayyy sper bişi evimde olsun isterdim ama koycak yerim yok D:

azkader

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu bilgisayar sadece ekrandan mi ibaret acaba.

msxlabs

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ve Süper Bilgisayar Hizmette

136051.jpg

Dünyanın en gelişmiş iki süper bilgisayarından biri olan Titan'ın görevi belli.

Dünyanın en gelişmiş iki süper bilgisayarından biri olan Titan, bilimsel araştırmalar için hizmete girdi. Titan, iklim değişikliğinden, biyo-yakıtlara kadar sayısız alandaki araştırmalar için kullanılacak.

Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı, dünyanın en gelişmiş bilgisayarlarından biri kabul edilen Titan'ı, bilimsel çalışmalar için kullanmaya başladı. Üstün grafik işlemci birimleri kullanan Titan, saniyede 20 trilyon hesaplama yapabiliyor.

Amerikalı uzmanlar, Titan'ın bir çok alandaki bilimsel çalışmalarda kullanılmasını öngörüyor.

Bu alanlar arasında iklim değişikliğinin ölçümleri, alternatif yakıtların geliştirilmesi, nükleer enerji gibi birçok başlık yer alıyor.

Uzmanlar, Titan'ın, Çin ve Japonya'da bulunan süper bilgisayarlardan daha güçlü olduğuna inanıyor.

Titan'ın ayrıca, dünyanın bir numaralı bilgisayarı olarak kabul edilen Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarında bulunan Sequoia'yı da geçebileceği öne sürülüyor.

Kaynak

Üst modeli çıkınca alırız artık. :D

webjas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzmanlar, Titan'ın, Çin ve Japonya'da bulunan süper bilgisayarlardan daha güçlü olduğuna inanıyor.

:D iyiymiş

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Düşünsene bunu eve alıp Süper Mario oynuyormuşsun :)

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bunda oyun oynanmaz, fps o kadar yüksek olurki oyunda bi tuşa basarsın oyunun sonunu görürsün :)

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Düşünsene Pc'nin Power tuşuna basıyorsun İstanbul'un elektriği komple gidiyor :)

Crysis oynarken takılır mı ? :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bunu elektrik santraline yakın kurmak gerekir. Yada öncesinde santralin kendisini.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
aynı anda 35-40 tane çok yüksek grafikli oyunları oynarım :D