VCD film sorunu

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Bir sinemasever olarak ortalama haftada 1-2 tane film alıp bilgisayarımda izliyorum. Bilgisayarımda Gomplayer, MEdia Player 10, K-Lite Mega Codec pack yüklü. Tahmin edersiniz ki bu programlar hemen hemen her tür video biçimini destekliyor. |)

Neyse sorunum şu ki aldığım bazı VCD filmleri ortam yürütücüleri oynatmıyor! %( VCD filmde bir sorun yok çünkü başka bir bilgisayarda denendiğinde film açılıyor ancak kendi bilgisayarımda her türlü medya yürücüsü program ile denememe rağmen izleyemiyorum. :L

Hata mesajıda gelmiyor. VCD filmini açmak istediğimde medya ortamı yürütücüsü donuyor. MEdia player ile deneyip uzun süre beklediğimde hata mesajı olarak "Geçersiz G/Ç sorunu" gibi bir mesaj verdi. o_O

Acaba bu VCD filmleri bilgisayarımda izleyebilmek için ne yapmalıyım?
:(

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
regedit dedi ki:
http://support.microsoft.com/kb/883646/tr

burada senin sorun ve çözümü ile bilgi verilmiş, birde bunu dene istersen.

Merhaba ilgin için çok teşekkür ederim. Sayfaya baktım çözüm için güncelleme dosyasını indirmek gerekiyor. Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows Server 2003 diyor.

İşletim Sistemim Win XP Pro

o yüzden sanırım bu işe yaramayacak. Ama ilgin için çok teşekkür ederim. Bu arada format attım ve yine kurdum ancak yinede olmuyor :(

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bsplayer gibi farklı ortam yürütücüler ile denemen çözümü kolaylaştırır kanısındayım ...

Media Player classic 6.4 de olabilir ...

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Wolker
Media player classic, Bsplayer, Gomplayer, K-lite pack, MEdia player 10, VLCplayer programlarını denedim. Anlayacağın bayağı bir seçeneği denedim :)

ama dediğim gibi bazı VCD'leri oynatıyor bazılarını oynatmıyor :(

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Programlarla fazla uğraşma. CD-rom'un cd seçiyor. Kendi bilgisayarına başka bir cd-rom takıp dene ;)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
hakikaten cd markası princo ise sıkıntı olabilir.