Vb.Net Bi kaç sorum :S

Bu konuyu okuyanlar

RecLast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bir program yapıyorum gayet güzel gidiyor fakat 2 sorunum var.Uzatmadan sorularıma geçiyim direk.

1. sorunum Programımı yaptıktan sonra xp de çalışmıyor. XP de çalışması için nasıl bi kodlama yapmam lazım yada ne yapmamız lazım?

Dim os As OperatingSystem = Environment.OSVersion
if os.version < 6 (win7den düşük işletim sistemleri ise ) then
Process.start(regsvr32.exe , ' - gerekli argumentlar ile birlikte.)
end if

Bu şekilde bir kod buldum fakat çalışmıyor. Benzer bi yöntem ile açtırabilirmiyiz xp işeletim sistemine.

2. sorunum video kaydetme : Hypercam programını bilenler vardır benzer şekilde masaüstünü ses ile birlikte video olarak kaydeden bir kodlama yapmak istiyorum fakat onuda bulamadım.Mantığını anlarsam yaparım. Bu konudada sıkıntım var.

3. bi sorun var okadar önemli değil ama tema olayı eklemeyi düşünüyorum. Tema seçme ekranı falan olmasını istiyorum buna nasıl bi kodlama yapabilriz okadar gerekli değil ama flash şekilde bir form nasıl hazırlanır yardımcı olursanız onuda helletmiş olurum :)

Umarım sorunlara bi çözüm buluruz. Program gayet güzel geliştirildi fakat tam sürüme geçemiyorum bir türlü bu 2 sorun yüzünden. Bu arada decomple edilmemesi için bi koruma falan yapabilirmiyiz bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Teşekkürler şimdiden :)

ozkan370

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1. sorun .net framework sürümleri ile ilgili olabilir xp hangi versiyon kurulu ona bak ya programın versiyonunu ona ayarla yada xp ye o frameworku kur
2. masaüstünü resim resim kaydetebilir printscreen mantığı bunu sonra saniyede 25 kare yapıp video olarak atabilirsin bu sadece bir yol değişik kütüphane ile videoya alabilirsin mesela
3. tema ise önce ps tasarla tasarımı sonra bunu resim olarak ekle programa butonu filan yerleştir başka temalar yapmasıda sadece programda resimi değiştirirsin farklı tema olur bunun bir sürü yöntemi var bunlar basit olanları hadi kolay gele

decompile işi için ise çeşitli programlar değişken ismi değiştiren filan

RecLast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1.framework ile alakalı değil framework 4 olan xp de bile çalışmıyor. Programın versiyonunu nasıl ayarlayabilirim?
2.resim kaydetme kolayda o video olarak atma nasıl olacak kod olarak bi yardımcı olsan yada bi kaynak varsa bi link koysan ben baksam ^^
3.hmm orasını anladım fakat ben flash istiyorum flash nasıl olucak?

evet o programları araştırdım ben biraz. Bunu yaptığımda herhangi bi sorun vermesin. Virüs falan var gibisinden? onu denemedim ama denicem ^^