vB-Destek.Org vBulletin Destek Sitesi

Bu konuyu okuyanlar

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vBulletin hakkında aradığınız her şeyi bu sitede bulabilirsiniz. Diğer vBulletin Destek Sitelerinden farkı anında yardım verilmesi. vBulletin kullananlar için ideal bir site. Kısa bir süre sonra resmi vbulletin türkiye destek sitesi olacaktır. Çalışmalar başlamıştır.

www.vb-destek.org

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
benim için çok yararlı oluyor böyle vb forumları
teşekkürler

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şevkinizi kırmak istemem ama openS. forumlar bu kadar populer olmaya başlamışken,insanları -bilmeyenleri- O.S. a yönlendirmemiz gerekirken bir zamanda neden dünyanın parası ödenerek lisans alınan,lisans parası ödenmediği takdirdede host sağlayıcınızla görüşüp sitenizi kapatan v.b. forum için açtınız ?

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MakeMeBad dedi ki:
Şevkinizi kırmak istemem ama openS. forumlar bu kadar populer olmaya başlamışken,insanları -bilmeyenleri- O.S. a yönlendirmemiz gerekirken bir zamanda neden dünyanın parası ödenerek lisans alınan,lisans parası ödenmediği takdirdede host sağlayıcınızla görüşüp sitenizi kapatan v.b. forum için açtınız ?

Dostum siz her şeyi bedavaya getirmek isteyenlerdensiniz sanırım. Her şeyin bir karşılığı adamlar emek verip yazmışlar isteyen kullanır isteyen kullanmaz zorla kullandırmıyorlar.Biz vBulletin kullanlar için yardım veriyoruz...

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ben vbulletin den çok memnunum.parasının hakkını sonuna kadar veriyor.
smf den daha kaliteli ve dah açok şey yapabiliyorum

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
checkirge dedi ki:
ben vbulletin den çok memnunum.parasının hakkını sonuna kadar veriyor.
smf den daha kaliteli ve dah açok şey yapabiliyorum

Binlerce insan memnun ki vBulletin kullaniyorlar vbulletin smf diger forumdan daha basit kullanımı sayesinde ilgi görüyor. Ücretsiz olmuş olsa diğer forumlarin bu kadar tutulacağına ihtimal bile vermiyorum :)

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence asıl siz herşeyden pasta payı almaya çalışanlardansınız,
Şimdi size open source un ne kadar başarılı ve harika bir icat oldugunu anlatıcak değilim ama o.s. forumların kullanıldıkça güçleneceğini, destek gördükce gelişeceğini eklemek gerekiyor.
Siz para vermeden rahat edemeyenlerdenseniz sizin biliceğiniz iş,
ayrıca o.s gibi bir güzelliğie beleçci lakabınıda yakıştıranda bi siz varsınız sanırım

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
isteyen V-Bulletin kullanır isteyen SMF serbest piyasa ekonomisi, her ikisinin de alıcısı farklı

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum konuyu neden saptiriyorsun simdi onu anlamadim biz kullanıyoruz ve memnunuz sen kullanmak istemiyorsan kullanma zorla sana da kullandirmiyor kimse biz emek verilmis her seyin hakkini veriyoruz sen kullandigin windosta lisanssizdir emeğe saygili olmaya ogren bence... Her neyse konu copluge dondu yoneticilerden kilitlenmesini rica ediyorum....

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sahip olduğum windows lisanslı,asıl olarakda bir linux kullanıyorum
emeğe saygı deyip binlerce insanın geliştirdiği sistemlere çamur atıp sonrada bana hakaret edip emeğe saygı diyemessin
ayrıca konuyu saptırmadım basit bir soru sordum konu dahilinde

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum senin sorunun nedir onu anlamadim vbulletine bu düşmanlığın neden kullanmıyorsan kullananlara saygi göstereceksin.! Kimse kimseyi zorlamiyor bu lafi elli sefer söylettirme :) Sana camur felan da attığım yok(yağmuyor yok cünki :D)

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım v.b. parali bir forum ayrıca crack ile kullanılması durumunda site belli bir hiti aldıktan sorna hosting ile konuşup parasını öde yada kapatırız diyorlar.
Bunu bilmeden kullanmak isteyenler olabilir ve bundan seneler önce benim düştüğüm duruma düşebilirer diye böyle bir uyarı yapmak istedim.
Ayrıca bu emir kipleri ve zorunluuk eklerini kullanmamanı rica ediyorum ,
çünkü bu seviyede değilsin.
o.s. a günül verip geliştiren binlerce insanın emeğine saygı göstermeyip,kendin için saygı mı bekliyorsun ? yok öyle yağma
ayrıca benimde kimseyi zorlamadığım aşikar sanrım değilmi ?
Ben fikrimi belirtiyorum herkes istediğini seçmekde özgür.

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vBulletin kullanip lisansli oldugunu bilmiyordun demek bu pek inandirici gelmedi bana ben bi webmaster olarak bir yazilimi siteme koyarken onu arastirip gerekli incelemeleri yapip ondan sonra sitemi yaparim... Senin niyetin belli crackla felan bu isler yurumez bir yere kadar... o.s. u kotuledigim felan da yok ben hicbir bir yazilimi kotulemem cunku sonucta ortada bir emek var benim vbulletini digerlerinden ayirmamin sebebi kullaniminin kolay olmasi..

Benim anlamadigim senin vbulletin hakkinda neden bu kadar ofkeli oldugun belki siteni kapattiklari icindir bilinmez.

Biz sitemizde destek verirken bunlari ayrintili bir sekilde yaziyoruz benim haberim yoktu sitemi kapattilar gibi bir mazaret olmadi suana kadar da...

Her neyse sonucta vBulletin kullananlar sitemizde destek alabilirler. Gerekli eklentileri yazdirabilirler coder arkadaslarimiza...

Nokta

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
konuyu kilitlemeye gerek yok sanırım. hakaret göremedim ben ama kaçırdığım yerler de olabilir.

bu konunun tartışılması bence iyi oldu. neden derseniz, biz de sitemizin forumunu yedeklerken önce Vbulletin ve InvisionBoard arasında kaldık ama son anda SMF'yi farkettik.

açık kaynak kodlu olan içerik yönetim sistemimizden oldukça memnunuz. forumumuzdan da öyle. geliştiricilerimiz sayesinde dilediğimiz gibi bir forum olacak inşallah.

vbulletin ile kapışır belki de geçer diyebilirim smf için. yakında bir de 2.0 sürümü çıkacak. asıl onu beklemek lazım.

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yanlış anlaşılma olmasın hiçde öfkeli değilim ben kendi fikrimi yazıyorum sadece.
Open source kullanmanın daha iyi bir seçim olduğunu düşündüğüm için
o.s u kötülemediğini söylüyorsun ama hiç tanımadığın biri için kullandığın windows da kaçaktır senin demekten geri kalmıyorsun.
smf için düşük seviye kullanıcılar için yorumuna ne demeli ?
sonuç olarak insanları open source programla yönlendirmeyi doğru buluyorum kendi adıma,forum olsun olmasın
zaten ilk mesajımda basit bir soruydu neden open source değil şeklinde

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Troy dedi ki:
konuyu kilitlemeye gerek yok sanırım. hakaret göremedim ben ama kaçırdığım yerler de olabilir.

bu konunun tartışılması bence iyi oldu. neden derseniz, biz de sitemizin forumunu yedeklerken önce Vbulletin ve InvisionBoard arasında kaldık ama son anda SMF'yi farkettik.

açık kaynak kodlu olan içerik yönetim sistemimizden oldukça memnunuz. forumumuzdan da öyle. geliştiricilerimiz sayesinde dilediğimiz gibi bir forum olacak inşallah.

vbulletin ile kapışır belki de geçer diyebilirim smf için. yakında bir de 2.0 sürümü çıkacak. asıl onu beklemek lazım.

Su an zaten kapisiyorlar hocam :) Ben konuyu acarken amacim vbulletin kullananlar icin bir site tavsiye etmekti ama umdugum gibi olmadi konu tartismaya dondu :) İlk basta dedigim gibi vbulletin hakkinda yardim almak isteyen arkadaslar sitemizden yardim alabilirler... Saygilar...

MakeMeBad ben smf icin dusuk kullanicilar icin demedim demem de. vBulletinin kullanimi smf oranla daha basittir. sevdigim bir site olan shiftdelete.net'te smf kullaniyor... :)

Son mesajlar