Vatanbilgisayarın İndirim Yalanı

Reaksiyon puanı
16,118
anakart,cpu ve bilumum donanım teknosa'da yok yanıtını duymak nasıl bir duygu?

kutup95

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Önce bindirim, sonra indirim :devil2:

İndirim oluyor ancak söylendiği oranda değil. Önce ürünün piyasa rayicine zam yapıyorlar, biz bu fiyata satmıyoruz (diyerek bu fiyatın üzerini çiziyorlar), şu fiyata satıyoruz diyerek bu şekilde %25-30 indirim yakalıyorlar. Totalde bakarsan piyasa rayicine göre %5-15 indirim falan olabiliyor.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
birşey alacağım zaman incelerim, fiyat karşılaştırması yapar yorum okurum.. böylelikle fiyatı da öğrenirim, vatandan hiçbir alışveriş yapmama kararım var, resmen kazıklıyorlar insanları..

düşmeyin arkadaşlar, ticaret bu.. isteyen tutturabildiğine satabilir..

bu aralar 55 inç tv bakıyorum, yaklaşık 7-8 gündür fiyat araştırması yapıp yorumları falan okuyorum.. acelem de yok yani. birşey alacak arkadaşlar da acele etmesin, vatan bedava vermiyor sonuçta..

araştırıp alın en mantıklısı bu.. vatan a gidip indiriminiz varmış şunu alayım gideyim demeyin..

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aslında bu bir satış politikasıdır. Gerçi uçuk rakamlarda biraz göze batıyor fakat makul fiyatlı ürünlerde dillendirilmeyen bir taktik. Üniversite okuduğum dönemler bir AVM de şef pozisyonunda çalışıyordum. Çok amaçlı bir mağazaydı ve indirim zamanlarından birkaç ay öncesinden '' indirim '' zamanı geldiğinde fiyatı düşürülecek ürünler seçilir bir insert oluşturulur ve bu ürünlere en az %20 kar koyularak raflara iliştirilirdi. Insert yapılacağı ve sözde indirime başlanılacağı zaman bu ürünler tekrar eski fiyatlarına getirilerek sanki '' İndirim '' varmış havası yaratılır ve yok satışlar yapılırdı. Basit ama geçerli bir taktik :)

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Herhangi bir malı eline al. Bulunduğu konumdan 30cm yukarı kaldır, sonra 30cm aşağı indir. Felsefe bu. %30 ne demektir ya.... 3-5-10 değil 30.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
ben daha önce buna benzer bir şeyi teknosada gördüm hepsi aynı .ok...

Reaksiyon puanı
16,118
ama hiç 3d security ile uğraştırmadan alış veriş yapabiliyon kart benim ama benim numaram kayıtlı değil kart satışını artırmak için çakala bağlayan ablamın nosu kayıtlı kod ona gidiyor...

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
bi ara meclise bununla ilgili bi yasa geliyordu sonuçta buda bi nevi dolandırma ama ne oldu bilmiyorum

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
indirim olayı tam bir yalan balonu, aslında yasak ama takmıyor firmalar, tabi denetim de olmayınca..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bir şey farkettim geçenlerde, malesef ki yeni farkettim. Vatan'da aslında haftasonu indirimi yok, haftaiçi bindirimi var. Hafta içi piyasanın üstünde satıp, haftasonu piyasa seviyesine ya da biraz aşağısına indiriyor. Ancak yine bazı ürünlerde, diğer teknoloji mağazalarına göre biraz daha uygun.
Ayrıca Vatan'ın garantisi bir başka tabi.

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İndirim adı altında bütün mağaza,market vs. aynı stratejiyi uyguluyorlar zaten ürünün asıl fiyatı 200 TL ise onu 300 TL olarak yazıyorlar sonra indirim diye yine 200 TL'ye satıyorlar ve ne yazık ki ülkemizde buna inanan insanlar hala bulunmakta.

POMEM

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İndirim kelimesini duydukları vakit, hipnotize olmuşçasına etrafa para saçan bilinçsiz müşteri kitlesini ortadan kaldırmadığınız sürece, semer vuran çok olur. Firma satış yapmanın, satış temsilcisi kendisine biçilen kotayı doldurmanın peşinde, kısacası adamlar işini yapıyor.

Kısaca özetlemişsin üstad

emmolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
vatnadan netbook aldık.alırken vıtrınde ındırm ornalrını okudum %40laravaren ındırm dıyor.dedım bu nasıl oluyor ne ayak ordakı görevlı %40 deil %40 kadar dıyor dedı her urunde degıl üstelık farklı urunlerde farklı %lik ındırm sanmayın 2 3bın tllık urunlerde öyle buyuk ındırım var.basıt olsada olur olmasada olurlarda 30 40 tllik urunlerde o sözde yuksek ındırmler kısaca ındırm adı var dıcem ama indirimmmmmm var ınkar etmemek lazım ama nasıl bir indirim.kalın yazılı olanı nasıl anlarsanzı artık

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
vatan türkiyede tek kalmak istio diğer bi kaç firma küçülmeye gittikten sonra fiyatlara daha bi bindirir oldu.

tcatikkas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim de en kızdığım nokta kredi kartıyla indirimli nakit daha pahalı alıyorsun. Ben illa kredi kartı kullanmak zorunda mıyım

Reaksiyon puanı
16,118
Benim de en kızdığım nokta kredi kartıyla indirimli nakit daha pahalı alıyorsun. Ben illa kredi kartı kullanmak zorunda mıyım

https://www.paypal.com.tr/nakit/ bu kartı al kullan kredi kartı gibi ama değil.
anasayfa_gorsel.jpg

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Teknoloji marketleri işin cıvığını çıkardı artık genelde hep bu mantık ile indirim yapıyorlar.. Halk etkileniyor mu bilmiyorum ama beni etkilemiyor bu indirimler..

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Son zamanlar da takip ettiğim ve aslında elektronik alışverişimi en çok yaptığım sitelerin başında gelir Vatanbilgisayar,
ancak son zamanlardaki indirim haberlerinin çoğunun balon olması artık beni nefretden öteye taşıdı bu siteye karşı,
yok tüm ürünlerde %30 yok telefonlarda %25 indirim hepsi yalan bir çok örnek var ama bugün gelen mail ile S4'de yaptıklarını iddaa ettikleri yalanı örnek vereyim, SAMSUNG Galaxy S4 I9500 16 GB 5" Ekranlı CEP TELEFONU (Beyaz) Fiyatı 1.699 TL bunun indirimi nerede???
Telefonun zaten satış fiyatı bu, telefonun fiyatını 2.399 TL gösterip sonra indirim yapmış gibi gösterip insanları kandırmak hiç hoş değil.
Daha öncede indirim haberlerine bir sürü yorum yaptım ancak tabiki hiç biri yayınlanmadı!
Sözün özü yalan indirim haberlerinden dolayı Vatanbilgisayardan nefret ediyorum.
indirimlerin çoğu bütün mağazalarda o tip zaten ilk çıkış fiyatını yazarlar sonra onun üstünü çizerler indirim var gibi gösterirler mağazaların hangi birine küsüp alışveriş yapmıcaz hepsi aynı