Vatanbilgisayarın İndirim Yalanı

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Son zamanlar da takip ettiğim ve aslında elektronik alışverişimi en çok yaptığım sitelerin başında gelir Vatanbilgisayar,
ancak son zamanlardaki indirim haberlerinin çoğunun balon olması artık beni nefretden öteye taşıdı bu siteye karşı,
yok tüm ürünlerde %30 yok telefonlarda %25 indirim hepsi yalan bir çok örnek var ama bugün gelen mail ile S4'de yaptıklarını iddaa ettikleri yalanı örnek vereyim, SAMSUNG Galaxy S4 I9500 16 GB 5" Ekranlı CEP TELEFONU (Beyaz) Fiyatı 1.699 TL bunun indirimi nerede???
Telefonun zaten satış fiyatı bu, telefonun fiyatını 2.399 TL gösterip sonra indirim yapmış gibi gösterip insanları kandırmak hiç hoş değil.
Daha öncede indirim haberlerine bir sürü yorum yaptım ancak tabiki hiç biri yayınlanmadı!
Sözün özü yalan indirim haberlerinden dolayı Vatanbilgisayardan nefret ediyorum.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
herkes indirimlerin yalan olduğunu söylüyor ama ben hiç ayrıntılı bir şekilde araştırmadım.Sağolasın

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kardeşim o hafta sonuna ayarlanmıştır yarın git o fiyata alırsın hafta sonları %25 %30 indirim oluyor ... firmaları bilip bilmeden bu kadar çabuk kötülemeyin

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Son zamanlar da takip ettiğim ve aslında elektronik alışverişimi en çok yaptığım sitelerin başında gelir Vatanbilgisayar,
ancak son zamanlardaki indirim haberlerinin çoğunun balon olması artık beni nefretden öteye taşıdı bu siteye karşı,
yok tüm ürünlerde %30 yok telefonlarda %25 indirim hepsi yalan bir çok örnek var ama bugün gelen mail ile S4'de yaptıklarını iddaa ettikleri yalanı örnek vereyim, SAMSUNG Galaxy S4 I9500 16 GB 5" Ekranlı CEP TELEFONU (Beyaz) Fiyatı 1.699 TL bunun indirimi nerede???
Telefonun zaten satış fiyatı bu, telefonun fiyatını 2.399 TL gösterip sonra indirim yapmış gibi gösterip insanları kandırmak hiç hoş değil.
Daha öncede indirim haberlerine bir sürü yorum yaptım ancak tabiki hiç biri yayınlanmadı!
Sözün özü yalan indirim haberlerinden dolayı Vatanbilgisayardan nefret ediyorum.

En pahalısı vatanda..

http://www.darty.com.tr/e_commerce/...I9500-GALAXY-SIV-16-GB-MAV--p-101180-c-12.htm

http://www.teknolojix.com/samsung-galaxy-s4-i9500-beyaz-cep-telefonu-fiyat

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
alacagim bir mause vardi bende dedim hafta sonu indirimle alirim felan(tüm ürünlerde %30 dedigi halde) siteden baktim ayni fiyat bende dedim degiştirmemişlerdir felan
gitim vatana sonra baktim gine ayni fiyat degişme olmamiş sordum felan adama o ürün girmedi dedi indirime o zaman neden tüm ürünlerde indirim var %30
diye reklamlarda yapiyonuz dedim bana yok stok yeni gelmiş yok bilmem ne hikaye anlati bana dedim he öyle tamam çiktim gülerek:D

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
İndirim kelimesini duydukları vakit, hipnotize olmuşçasına etrafa para saçan bilinçsiz müşteri kitlesini ortadan kaldırmadığınız sürece, semer vuran çok olur. Firma satış yapmanın, satış temsilcisi kendisine biçilen kotayı doldurmanın peşinde, kısacası adamlar işini yapıyor.

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bende ne zaman açılacak bu konu diyordum.indirim yazdıklarına bakmayın en pahalı fiyatlar vatanda

ozanc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçen hafta a4 tech x7 mouse 54 tl ye aldım %25 indirim yazıyordu.Başka bir sitede indirim yazısı olmadan 53 tl idi : )

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Aynı konuyu bende açmıştım örnekli birşekilde. Dolar Kuruyla alakalı savunmalar geldi. Dolar kuru 1.50 olsa fiyatlar inecek mi sanki..

kamildoan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
vatan ilk başlarda hafta sonları gerçekten indirim yapıyorlardı. Ben vakti zamanında asus monitör almıştım 390 liraya, almadan önce birçok yere baktım aynı monitör tüm mağazalarda 550 - 600 arasındaydı. Artık istediği fiyatı yazıp indirim yaptık diyor ama indirim falan yok hatta diğer firmalara göre daha pahalı artık hiçbir alışverişimi vatandan yapmıyorum.

husem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim o hafta sonuna ayarlanmıştır yarın git o fiyata alırsın hafta sonları %25 %30 indirim oluyor ... firmaları bilip bilmeden bu kadar çabuk kötülemeyin
katılmıyorum o indirimler hiç bir zaman gerçek değil. Aynı ürün indirimsizi zaten o fiyata

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
nasıl katılmıyosun ?
Demekki biraz daha takip etmelisin o tür siteleri mouse / mousepad / modem / ram gibi ürünlerin hepsini ordan aldım hafta sonu gerçektende çoğu internetten satılan ürünlere bakılaraktan ucuz oluyor

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kısmen doğru ona bende dikkat ettim pc ürünlerinde indirim yapıyorlar ama telefonda biraz araştırırsanız çok sırıtıyor.Mesela şimdi girsem 2599dan yok 1800e inmiş falan yazar halbuki hikaye zaten 1999 liradan giriş yapan telefon nasıl 2599 olabilir?

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
gerçekten mauselerde bazen internet sitelerinden çok ucuza satiyorlar diger ürünleri bilmiyorum ama ben o kadar araştirdim
daha uygununu bulamadim fiyat olarak

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Ben elektronik bi eşya alacaksam önce Carrefour ve Metro ya bakarım. Onlarda bazen aradığın ürün piyasaya göre daha aşağı olabiliyor.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Vatan'a özel değil, her yerde aynı.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
zaten bu yalanlara inan kaldımı.İndirim yazısını yazmayan mağaza yok.bu tüketici koruma dernekleri ne iş yapıyorlar.Resmen tüketiciyle dalga geçiliyor.Dur desin birileri şunlara.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36

Daha anlayarak okusaydın bilip bilmediğimi bilirdin

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
inidirim olabilir ama arkadasın dedıği fiyatının abartılı gösterilmesi ve indirim fiyatının yüksek tutulması

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36

S4'ün 2.400 TL ye satıldığına inanıyor ve benim yalan söylediğimi düşünüyorsun öylemi?
Telefonun çıkış fiyatı 1.999 TL idi bunun üzerine hiç çıkmadı aksine hep düştü, 2.400 TL'den %30 indirim yapmış gösterip seni inandırabiliyorlarsa söyleyecek lafım yok!..

samet246

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşa aynen katılıyorum bazı ürünlerde gerçekten indirim olabiliyor ama genelde yalan ben laptop alacaktım bütün cihazlarda indirimde yazmışlar tabi ki lenovo hp ve exper cihazlar begendim exper internetten baktım daha ucuzu var lenovo bimeks e girip baktıgımda indirimsiz aynı fiyattı ve bimeks %10 da hediye çeki veriyordu sadece hp ucuzdu gerçekten o da 50 tl

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İndirim yaptık dedikleri çoğu ürün yalan , sadece ucuz şeylerde biraz indirim yapıyorlar pahalı telefon v.s plazma gibi şeylerde aksine daha fazla fiyata satabiliyorlar.

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
yolunda aş de bi sahne vardı bunu tattıracan bunu ittirecen diye, vatanınkide onun gibi bişey işte :)

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Ben indirime normal fiyata düşme olarak algılıyorum, indirimli fiyata rağmen başka yerde daha ucuza varsa buraya yöneliyorum. Sonuçta bu tarz davranışı neredeyse yapmayan firma kalmadı.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Sadece vatan degil, benzer firmalarin yaptigi bir oyun bu. Bu oyun Türkiye'de fark ediliyor, cunku firmalarin kendi aralarinda fiyat anlasmalari fazla olmuyor. Yurtdisinda buna benzer firmalar, ayni urunu ayni fiyat ile satiyorlar. Indirimi de ayni gun yapiyorlar. Urunu yuksek fiyattan satmaya baslayip, bir kac hafta sonra da sanki fiyat indirimini kendileri yapmis gibi piyasaya sunuyorlar. Bir urunu almadan once buyuk satis sitelerini gezmekte yarar var. Boylece urunun gercek fiyati ortaya cikar.

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütün firmaların yaptığı yalan dolan indirimler bunlar... Ben şunu diyorum her zaman almayalım olsun bitsin. Adamlar da doğru düzgün indirim yapmayı öğrensinler. Adamların hafta sonu mağazaları dolup taşıyor. Sadece 2 hafta sonu alış veriş yapılmasın bak indirimler nasıl geliyor.

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Haklısınız arkadaşlar. İndirim yapmış gibi satış yapıyorlar.

çaltılı-33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar önce bindirim sonra indirim Metro marketin elektronik bölümündeki fiyatlar bahsetiğiniz mağazaların indirimli hallerinden daha hesaplı.

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bazı ürünlerde dedigin olay yapılıyor FAKAT bilgisayar bileşenlerinde oyle birsey yapılmıyor gercekten ana satıs fıyatından %25 dusuyolar (gercek fiyatı arttırmadan) vede kulaklıklardada aynen oyle bu örneklerı cogaltabılırım ama telefonlarda oyle yaptıkları dogru.