Vatanbilgisayarın İndirim Yalanı

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
vatan tuttuğumu
sazan4bsc7.jpg
!

öper :)
size bir öpücük bu haftaki gelen mail içeriğinden bir tanesi
jmuo.png

Reaksiyon puanı
16,118
kredi kartı ile kolayca alış veri olmasa aldığım şeyi ertesi gün teslim etmese hiçbir şey almazdım vatandan.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
%30 indirim olayı elbette ki tamamen hikaye.Ama %30 indirim dediği zamanlarda çoğu ürün piyasa fiyatından %5-10 daha ucuza geliyor.Ayrıca bazı arkadaşlar S4 için indirimli fiyatının zaten piyasa fiyatı olduğunu söylemişler.Onların dedikleri ürünler ithalatçı firma garantisi altındaki ürünler.Ama Vatan Computer'da bütün ürünler distrübütör firmalar tarafından ülkemize ithal edilen ülkeler.Samsung ürünlerinin hepside "Samsung Türkiye" garantisi altında.Ayrıca aldığınız üründe bir sorun çıkması durumunda teknik servisleri ve ürün iade-değişim hizmetleri gayet güzel.Ben bütün teknoloji alışverişlerimi Vatan Computer'dan yapıyorum.Şu zamana kadar 15 bin liraya yakın alışveriş yapmışımdır Vatan Computer'dan.Hiçbir sorunlada karşılaşmadım.Bütün alışverişlerimde de memnun kaldım.Aynı şekilde hepsiburada.com'danda yıllardır çok sık alışveriş yaparım.Yine 10-15 bin liralık alışveriş yapmışımdır hiçbir sorunla karşılaşmadım.Ama gerek bu forumda gerekse internette bazen karşıma çıkan yerlerde bu iki firmadan çok şikayeti olan ve başı ağrıyan olmuş.Onlar mı şanssız yoksa biz mi şanslıyız ben anlayamadım ...

Reaksiyon puanı
16,118
%30 indirim olayı elbette ki tamamen hikaye.Ama %30 indirim dediği zamanlarda çoğu ürün piyasa fiyatından %5-10 daha ucuza geliyor.Ayrıca bazı arkadaşlar S4 için indirimli fiyatının zaten piyasa fiyatı olduğunu söylemişler.Onların dedikleri ürünler ithalatçı firma garantisi altındaki ürünler.Ama Vatan Computer'da bütün ürünler distrübütör firmalar tarafından ülkemize ithal edilen ülkeler.Samsung ürünlerinin hepside "Samsung Türkiye" garantisi altında.Ayrıca aldığınız üründe bir sorun çıkması durumunda teknik servisleri ve ürün iade-değişim hizmetleri gayet güzel.Ben bütün teknoloji alışverişlerimi Vatan Computer'dan yapıyorum.Şu zamana kadar 15 bin liraya yakın alışveriş yapmışımdır Vatan Computer'dan.Hiçbir sorunlada karşılaşmadım.Bütün alışverişlerimde de memnun kaldım.Aynı şekilde hepsiburada.com'danda yıllardır çok sık alışveriş yaparım.Yine 10-15 bin liralık alışveriş yapmışımdır hiçbir sorunla karşılaşmadım.Ama gerek bu forumda gerekse internette bazen karşıma çıkan yerlerde bu iki firmadan çok şikayeti olan ve başı ağrıyan olmuş.Onlar mı şanssız yoksa biz mi şanslıyız ben anlayamadım ...

onlar sorun olsada çirkeflik yapalım modunda olmalarından öyle kabaca onlar arızalı tipler biz sorun yaşamayanlar iyi niyetli düzgün insanlarız ondan.

lamantra

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vatan Bilgisayar dan bilgisayar alacaktım ama şimdi almaktan vazgeçtim.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
Vatan Bilgisayar dan bilgisayar alacaktım ama şimdi almaktan vazgeçtim.

vazgeçme takip et piyasayı biz yalanlarını söylüyoruz kimse gelipde doğruyu söylemez bu kadarindirim yalanı içinde doğru indirimleride var yani

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
indirmek için kaldırmak lazım.

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu yorumlara bakarak vatan'dan vazgeçtim demek mantıksız, telefon tv gibi ürünlerde indirim yalanı olduğu doğru fakat oem ürünlerinde bu geçerli değil, mesela logitech f710 yüzde otuz indirime geldiği zaman piyasanın en uygun fiyatına ulaşıyor...

finishim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu yorumlara bakarak vatan'dan vazgeçtim demek mantıksız, telefon tv gibi ürünlerde indirim yalanı olduğu doğru fakat oem ürünlerinde bu geçerli değil, mesela logitech f710 yüzde otuz indirime geldiği zaman piyasanın en uygun fiyatına ulaşıyor...

İşte millet sen gibi düşünürse diye biz bunları söylüyoruz. Şu anki fiyatı vatanda 92 tl. benim fiyatım 85 tl. Nerde şimdi indirim?

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İşte millet sen gibi düşünürse diye biz bunları söylüyoruz. Şu anki fiyatı vatanda 92 tl. benim fiyatım 85 tl. Nerde şimdi indirim?
yüzde otuz olunca 82 liraya iniyordu, son zamanlarda bakmadım dediğin doğru olabilir

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Arada ufak şeyler alıyorum üzerindeki fiyat düşüyor iyi oluyor

GeneralMobile D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İndirimleri hep %25 - %30 yav o kadar reklam yapılıyor bari biraz daha düzgün indirim verin ayrıca yaz kış her zaman aynı şekilde vatanda fiyatlar iniyor arkasında bir resim hep aynı resim %25'e varan indirimler diye. Hep aynı reklam ile her zaman var olan indirim oranı ile insanları vatan her zaman kandırabileceğini sanıyor;ama yanılıyor.

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bak mesela bugün ASUS MX239H monitör , geçen haftalara göre ucuzlamış. 644 TL idi geçen hafta indirimli hali , bugün 598 TL ..

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Onların bahsettiği indirim, o ürünün piyasaya ilk giriş fiyatı üzerindendir. Yani S4 ilk önce 1999TL ile girdi piyasaya şimdi 1699TL'ye satıyorsa "indirim yaptım hede hödö" derler tabii ki :)

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
indirim gibi göstermek ve XX.99 gibi kuruşlara satış yapmak ticaret taktiğidir

webdunyam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kim ne derse desin. Vatan bilgisayar indirim var dese hele hele bu %25 indirim olayı çok komiğime gidiyor.
maaşallah bitmiyor indirim ama fiyatlar hep de yüksek arkadaş.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
kim ne derse desin. Vatan bilgisayar indirim var dese hele hele bu %25 indirim olayı çok komiğime gidiyor.
maaşallah bitmiyor indirim ama fiyatlar hep de yüksek arkadaş.
Reklam yapmak zorunda, çoğu zaman da belli kalemlerde Türkiye fiyatlarının üstünde ancak neyin ucuz olacağını bilirsen, özellikle donanımda olabilecek en ucuz fiyata satıyorlar

Winter Nights

Asistan
Reaksiyon puanı
13
En basitinden haftasonu indirimiyle Logitech G300 Oyun Mouse'unu 35 Liraya almıştım. Donanımda gerçekten indirimi var, diğer ürünleri bilmiyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Evde bilgisayara bağlı kalmak yerine hafta sonu bir vatan bilgisayar'a gitseydiniz anlardınız indirim var mı, yok mu? İnternet sitelerinde tüm firmalar aynı naneyi yiyor. Bimeks'in sitesinde G2 güya 2200'den 1800'e düşmüş olarak gösteriliyordu. Bu telefon 2200lirayı ne zaman görmüş? Zaten 1800'den giriş yaptı. Piyasa takibi yapmadan sandalye üstünde firma kötülüyorsunuz ayıptır.

oduncu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elektronik marketlerin genelinde aynı numaralar var, herhangi birşey almadan önce güzel bir araştırma yapmak gerekiyor, Vatan'ın zaman zaman avantajlı pozisyona düştüğü ürünler oluyor. İyi takip etmek lazım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
va9amugu.jpg

Konu tarihi eskidir bunu biliyorum. Başka sitelerde hala ilk fiyat gösterilip indirim yapılırken vatan'ın sitesinde indirim ibaresi bile yok. Soldaki üründe %30'a VARAN İNDİRİM yazıyor. Bu satış politikasıdır. Reklamdır ve şartları vardır. %30'a varan indirim haftasonları için geçerlidir. O indirim ibaresi hiçbir zaman ordan kalkmaz ancak fiyat sadece haftasonları düşürülür. Yani bugün salı, fiyat normal ancak hala %30 indirimli görünüyor. O indirim haftasonu için geçerli bir indirim. Piyasayı takip etmeden heybeye sallıyorsunuz.
Şimdi ben bu vatanı niye savundum bu kadar ben de bilmiyorum ama böyle bilgisizce eleştiri yapanlara hep ayar olmuşumdur.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bir siteden bilgisayar toplayın, aynı parçaları hafta sonu vatandan toplayın.
Fark belli oluyor.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ne hikmetse indirimin yapılacağı an görünmez el dolar kurunu veya tl fiyatını yükseltiyor ürün fiyatı oluyor x iken y.

Şimdi y fiyatından indirim yapılıyor.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Reaksiyon puanı
16,118
aynendoğru zamanda toplarsan fark olur bende toplardım ama artık toplamıyorum limitlerle sınırlandırılmak hoşuma gitmiyor dahası amd-intel kavgası istemiyorum zaten topladığım pc 3000 ve üzeri oluyor µATX anakart koymam vs...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Siz gidin teknosadan alın o zaman :D