Yardım Vatan bilgisayardan PC aldım, iade edilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

thanosamakelolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vatan bilgisayardan 1 bilgisayar 1 monitör aldım ilk 15 gün sorunsuz kullandım bilgisayarı sonradan ekran kartı tam performans vermemeye başladı kasanın LED tuşu bozuk gönderdikleri power kablosu temassizlik yapıyor ve monitörde 2 tane ölü pixel var ve bilgisayarı alalı 1 ay oldu.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
geçti o iş.

thanosamakelolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk aldığımda olmadı ki bunlar 2 gün önce felan oldu.

Son düzenleyen moderatör:

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Bence iade etme abicim, seçim geliyor dolar patlarsa aynı paraya alamayabilirsin benden söylemesi. Teknik servis kovalayabilirsin. Sorunlarını madde madde yaz. Eğer sorunlarını çözmezlerse, sen bu yazılı olarak belirttiğin problemler ile tüketici heyetine gidip hakkını arayabilirsin.
İşte yaşadığın problemlerle ilgili yasal çözümler:

1. Tüketici Hakları Kanunu'na göre, tüketiciler malın ayıplı olduğunu öğrendikleri tarihten itibaren 30 gün içinde satıcıya başvurarak, ücretsiz tamir, değişim, bedel indirimi veya sözleşmeden dönme (iptal) haklarından birini kullanabilir. Bu durumda, öncelikle Vatan Bilgisayar ile iletişime geçerek yaşadığınız sorunları ve taleplerinizi açıkça belirtin.
  2. Eğer Vatan Bilgisayar ile iletişime geçtikten sonra sorunlarınız çözülmezse, tüketici hakem heyetine başvuruda bulunabilirsiniz. İlçe düzeyindeki tüketici hakem heyetleri, Türkiye genelinde bulunan tüketici sorunlarına çözüm sağlamak için kurulmuştur. Başvurunuzu değerlendirmeye alacak ve sizin lehinize karar verirlerse, Vatan Bilgisayar'ı ücretsiz tamir, değişim, bedel indirimi veya sözleşmeden dönme (iptal) talebinizi kabul etmeye zorlayabilirler.
  3. Ayrıca, tüketici dernekleri veya tüketici örgütleri gibi bağımsız kuruluşlarla iletişime geçerek, yaşadığınız sorunlar ve talepleriniz hakkında bilgi ve destek alabilirsiniz. Bu kuruluşlar, tüketicilerin haklarını koruma konusunda bilgi ve deneyime sahiptir ve sizin için çözüm önerileri sunabilirler.
  4. Eğer tüm bu adımlar sonrasında hâlâ tatmin edici bir çözüm elde edemiyorsanız, avukat tutarak dava açma hakkınızı kullanabilirsiniz.

thanosamakelolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bir pc alacağım için iade etmek istiyorum iade ederler mi?

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Başka bir pc alacağım için iade etmek istiyorum iade ederler mi?
Yerel yönetimle alakalı. Bazı müdürler daha katı, bazıları o kadar değil. Yine de şansını dene yanlız sıfır pc de öyle kolay kolay problem yaşamaman lazım. Daha burada ben ikna olamadım pc nin sorunlu olduğundan, oradaki ilgili kişileri ikna edecek kadar sıkıntın olmalı, hatta kanıtın olmalı. Video vb.

thanosamakelolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğim gibi bende çok şaşırdım 1 ayda bu kadar problem yaşamama normalde rdr oynarken ekran kartının %99 unu kullanıyordu şimdi ise %70 %60 da kullanıyor normalde ultra ayarlarda 70 80 FPS alırken şimdilerde Max 50 FPS alıyorum.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Dediğim gibi bende çok şaşırdım 1 ayda bu kadar problem yaşamama normalde rdr oynarken ekran kartının %99 unu kullanıyordu şimdi ise %70 %60 da kullanıyor normalde ultra ayarlarda 70 80 FPS alırken şimdilerde Max 50 FPS alıyorum.
Sorunun kişiden kaynaklı değil ve gerçekse yardımcı olacaklardır.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Vatan bilgisayardan 1 bilgisayar 1 monitör aldım ilk 15 gün sorunsuz kullandım bilgisayarı sonradan ekran kartı tam performans vermemeye başladı kasanın LED tuşu bozuk gönderdikleri power kablosu temassizlik yapıyor ve monitörde 2 tane ölü pixel var ve bilgisayarı alalı 1 ay oldu.
Zamanında Vatan bilgisayardan Fujitsu Siemens marka leptopa bundan 14 yıl evvel 2.300 TL para basılmış dönemin en pahalı bilgisayarını alan biri olarak bilgisayar 12 kez bozulduğu halde iade almadılar ve en sonunda bilgisayarı kapısının önünde kırdım...

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Zamanında Vatan bilgisayardan Fujitsu Siemens marka leptopa bundan 14 yıl evvel 2.300 TL para basılmış dönemin en pahalı bilgisayarını alan biri olarak bilgisayar 12 kez bozulduğu halde iade almadılar ve en sonunda bilgisayarı kapısının önünde kırdım...
Tüketici heyeti topuklarına sıkıyor artık. Akıllı olup yazılı ve temkinli ilerlemek lazım.

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Hocam İade Süreciniz Geçmiş Ayrıca Driverlar Güncel Mi? Servise Yönlendirileceksiniz Keşke Daha Önceden İade Hakkınızı Kullansaydınız