nasıl pc mi iade ederim.

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
8-9 ay once vatan pc bayisinden bir HP 15-BS107NT CORE İ5 8250U 1.6GHZ-8GB-1TB-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar aldım bu bilgisayardan toplam 6 ya yakın şikayetim var fabrika çıkışlı olarak sorunlu birkaç kez format atmama rağmen sorunlar çözülmedi servise hdd değişmesi için gonderdim geri gelince iyice yavaşladı onceden yavaştı bozuldu geri geldi servisten artık yazı yazarken bile takılıyor pc çok şikayetçiyim para iadesi alıp yeni bir pc almak istiyorum. yani kısacası fabrika çıkışlı hatalı. nasıl iade talebi oluşturabilirim veya iade edebilirim.
hatalardan bazıları (hepsini hatırlamıyo olabilirim):
ani fps düşüşleri
çok ısınma sorunu
aşırı yavaş şekilde çalışması (harddisk değişmesine rağmen)
çok hızlı pil bitme sorunu
pc açılırken güncelleme yapmaya çalışıyor ama yapmıyor çok faza bekletiyo pc yi açıp kapatırken
programlar ve oyunlar aniden çöküyor

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
8-9 ay once vatan pc bayisinden bir HP 15-BS107NT CORE İ5 8250U 1.6GHZ-8GB-1TB-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar aldım bu bilgisayardan toplam 6 ya yakın şikayetim var fabrika çıkışlı olarak sorunlu birkaç kez format atmama rağmen sorunlar çözülmedi servise hdd değişmesi için gonderdim geri gelince iyice yavaşladı onceden yavaştı bozuldu geri geldi servisten artık yazı yazarken bile takılıyor pc çok şikayetçiyim para iadesi alıp yeni bir pc almak istiyorum. yani kısacası fabrika çıkışlı hatalı. nasıl iade talebi oluşturabilirim veya iade edebilirim.
hatalardan bazıları (hepsini hatırlamıyo olabilirim):
ani fps düşüşleri
çok ısınma sorunu
aşırı yavaş şekilde çalışması (harddisk değişmesine rağmen)
çok hızlı pil bitme sorunu
pc açılırken güncelleme yapmaya çalışıyor ama yapmıyor çok faza bekletiyo pc yi açıp kapatırken
programlar ve oyunlar aniden çöküyor

ülkimizde garanti diye birşey var ve tüketici hakları mahkemesine şikayet edebilirsiniz.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
8-9 aylık bilgisayar iade edilmez. Benden sana tavsiyem bilgisayarını HD Tune ile güzelce tara. Uygulamanın deneme sürümü var resmi siteden onu indirip kur. Baktın hata yok o zaman bilgisayarına orijinal ISO dosyası ile Windows 10 formatı at ve sürücülerini Windows Update ile güncelle.

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hayır zaten format attım bi kaç kez sorunlar çözülmüyo

---- Mesajlar birleştirildi ----

servisede gitti cihaz

---- Mesajlar birleştirildi ----

hayır zaten format attım bi kaç kaz
servisede gitti cihaz peki başka bi modelle falan değiştirebilirmiyim cihazı çünkü bu moddle sahip kişiler pek memnun değil gene aynı şeylerin olmasını istemiyorum

Son düzenleme:

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
edit: iyice sorun çıkmaya başladı artık höparlör sesleri gidiyo bazen ve geri gelmiyo ses olsada çok cızırtılı oluyo