Vatan Bilgisayardan alışveriş yapmayın !!!!

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vatan bilgisayardan 1500 tl lik bir bilgisayar toplamıştım ve bana ulaşıncaya kadar bir çok sorun yaşadım

1)Sipariş onay formu adı altında benden nüfüs cüzdanı ve kredi kartı fotokopisi olan bir belge istediler neyse gönderdik

2)Parçalar elime tek tek geldi (önce kasa 1gün sonra işlemciyle monitör 1 hafta sonra ekran kartı)

3)Tüm parçalar için ayrı ayrı kargo parsı ödedim

4)İnternet den yaptığım alışverişte önce verdiğim kartı limit yok diye kabul etmedi sonra diğer karttan geçtim onu kabul etti ve kredi kartı ekstrasına baktığımda ne göreyim ikisinden de 1500 tl çekmiş aklı sıra 3000 tl yi cebe atacak neyse müşteri hizmetlerini aradım beni 25. sıraya attı ve sıra geldiğinde birisiyle konuştum o başka birine aktardı öteki müdürüne derken gene ilk konuştuğum kişiye aktardılar bunun üstüne telefonu kapattım haklarında dava açıcam bakalım ne yapacaklar :w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Niye mağazadan alış veriş yapma yolunu seçmedin?

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Vatan ve büyük firma...( Tabiki Sözde )

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Rezillik vatan ın yaptıgı hakkını sonuna kadar ara

Şehzade~

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Vatan'dan bunu hiç beklemezdim...Hakkını ara kardeşim...

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İnternet satış ve hizmette vatan iyi değil zaten dikkat edilirse büyük tekno marketler netden satış yapmıyor.netden satış için daha uzmanlaşmış siteler tercih edilir..

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ben internete nedense bir türlü güvenemeyenlerdenim. Ufak tefek şeyleri satın alıyorum ama iş bilgisayar telefon almaksa hayatta işim olmaz.

Şu an kullandığım bilgisayarı fiyat araştırması yaptım. En uygun mağaza bana 350 km uzaklıktaydı yol parasını hesap ettim aklıma yattı gittim mağazaya ürünü gördüm inceledim karar verdim aldım geldim.

ankarali_gnc"

Asistan
Reaksiyon puanı
0
online alişverişlerde bir lımıt üzeri kargo bedava değilmi yahu.. Allah Allah..ayrıca dostum bankayı ara sen bankaya hesap sor asıl dava aç sonuna kadar kazanırsın aldıgın ürünlerin faturasını kaybetme cunkı almadıgın ürüne para almışlar devlette belge geçerlidir unuutma sözde birdey ıspat edilemez.. belgelerini iyi sakla ve kimseye verme avukatın dahi olsa..bir fotokopisini çek..
bazen avukatlar bile taraf değiştirir..

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vatan Bilgisayar'da, birden fazla ürünü ayrı ayrı kargoladıkları şikayetiyle çok karşılaştığımdan aynı anda 2-3 ürün almaktan hep uzak durmuşumdur. Keşke sende almadan önce internette yer alan şikayetleri bir inceleseydin ve sipariş öncesinde tek paket halinde kargolayacaksanız sipariş verecem diye irtibata geçseydin. Neyse geçmiş olsun arkadaş.

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Para için yapılmayacak şeyler çok az malesef, umarım satıcılar da bir müşteriyi mağdur etmenin önemini anlarlar.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
yaşadıklarına üzüldüm. sistemi birlikte toplamıştık. bugüne kadar vatandan sistem önerdiğim kimseden böyle bir şikayet gelmemişti. marım sorunun en kısa sürede hallolur.

ben de şimdi kullandığım sistemin çoğu parçasını netten topladım ama sıkıntı çıkmadı çok şükür. bu işler biraz da şans meselesi sanırım.

şikayet sitelerine şikate formu aç. olmazsa bulunduğun bölgedeki kaymakamlığa gidip tüketici hakem heyetine başvur. mutlaka birşeyler çıkar.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
iyide şimdi niye vatandan alışveriş yapmayayım defalarca oradan ürün aldım dünyanın parasını verdim senelerdir de giderim hiç sorun sıkıntı problem yaşamadım ufak tefek bir firma olsa dediğini anlayacağımda vatandan bahsediyoruz problem illaki düzeltilir site site gezip vatandan birşey almayın demenin bir anlamı yok bence

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyide şimdi niye vatandan alışveriş yapmayayım defalarca oradan ürün aldım dünyanın parasını verdim senelerdir de giderim hiç sorun sıkıntı problem yaşamadım ufak tefek bir firma olsa dediğini anlayacağımda vatandan bahsediyoruz problem illaki düzeltilir site site gezip vatandan birşey almayın demenin bir anlamı yok bence

Öyle dedim çünkü başkasını da bu firmadan mağdur olmasını istemedim

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bu tarz şeylerde yani yüksek ücretli sistemlerde mümkünse netten almamak bence daha mantıklı. Ben arkadaşıma gold'dan toplamıştım ama her parçayı orada seçtim, orada montaj yaptırdım.

10can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende vatandan alışveriş yapıyorum uzun zamandır ancak hiç netten şipariş vermedim. Web sitesi hiç güven duygusu vermiyor zaten :) 2 hafta önce gidip mağazadan laptop aldım.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Şaşırdım doğrusu.Ben sadece bir kere Vatan'ın internet sitesinden ekran kartı almıştım.4-5 günde gelmişti sanırım.Herhangi bir sorunlada karşılaşmamıştım.Diğer alışverişlerimi hep mağazaya gidip yaptım.Vatan çok ayıp etmiş...

akrepzeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bankana ıyı sor.bazen bankadan cıksada hesaba gıtmıyor.hesabından para cıkıyor.ama arada kalıyor.dilekce ver bankaya.eger boyleyse tekrar hesabına yatar.

yunusemreu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben bilgisayar, telefon her şey iternet üzrinden alıyorum.Vatandan da telefon aldım hiç bir sorun çıkmadı zamanında teslim ettiler.Ama en iyi hepsiburada:)))

Ben bilgisayar, telefon her şey iternet üzrinden alıyorum.Vatandan da telefon aldım hiç bir sorun çıkmadı zamanında teslim ettiler.Ama en iyi hepsiburada:)))

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Dostum bankana ıyı sor.bazen bankadan cıksada hesaba gıtmıyor.hesabından para cıkıyor.ama arada kalıyor.dilekce ver bankaya.eger boyleyse tekrar hesabına yatar.
bankaya başvurup fazla ödemeyi iptal ettirmeyi önermeyi es geçmişlerse yuh onlara...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Çok şaşırdım. Çünkü ben de yaptığım çoklu alışverişlerde birden fazla kargo ile karşılaştım ama sadece 1 tanesi için kargo verdim gerisi ücretsiz gelmişti.

İlk defa böylesin büyük hata duydum VatanBilgisayar hakkında. Ama ticari dünya. Hakkınızı arayın.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bundan yaklaşık 1 sene önce bir arkadaşımla beraber 2 adet hdmi kablo sipariş etmiştik.kargo ben yokken firmamın güvenliğine teslim edilmiş.Kutuyu açtık içinde 1 adet kablo çıktı.Ama faturada 2 adet yazıyor tabi.Kısaca günlerce yapılan yazışmalar telefon görüşmelerinin sonucunda depomuzda yapılan sayımda fazlalık çıkmadığı için beni yalancı durumuna çıkardılar.Sonuç olarak internetten alışveriş yapmayın arkadaşlar.görerek elleyerek satın alın ne alacaksanız.

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bir firma doymuşsa yapacak bir şey yok,alternatiflere bakmak gerekiyor..Özellilklede çok büyük siteler yada firmalar böyle yapıyor...:(

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İnternet'ten karpuz alır mısınız?

Almazsınız... Gider manava iki tıklar, iki havaya atıp tutar, iki çevirir öyle alırsınız...

Bilgisayar nasıl böyle gidip görmeden dokunmadan alınır?

Ha bir de şöyle bir durum var...

Bilgisayar bu sorun çıksa kimin başına atacaksınız?

Mağazadan aldığınızda en azından olay çıkaracak bir kapınız olur :D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Netten alınacak sadece ıvır zıvır türü şeyler olmalı.
Böyle telefon pc vs. olayları can yakar ve zaman kaybına uğratır insanı.

Geçmiş olsun.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
mağazadan alışveriş yapmanın daha mantıklı olduğunu söyleyen arkadaşlara katılıyorum ancak mağaza ile internet siteleri arasında çok ciddi fiyat farkları oluyor. ayrıca her şehirde vatan, gold gibi mağazalar olmuyor. olsa bile internet mağazalarındaki kadar bol çeşit olamayabiliyor.

ben de geçen sene sistem toplarken hem mağaza hem internet fiyatlarını araştırdım. vatan, gold gibi mağazaları gezdim. almayı düşündüğüm sistemin liste şeklinde fiyatını araştırdım. mağaza ile interneta arasında 150-200 lira civarında fark vardı. kısıtlı bütçe ile sistem kurduğum için bu meblağ çok ciddi bir farktı benim açımdan.

ben de anakartı ve ramleri vatandan aldım. bu parçalar internet ile aynı fiyattı. diğer parçaları netten sipariş ettim. siparişim 2. gün kapıma geldi. sorun yaşadığım zaman da ilgilendiler.

mesela kasamın bir ayağı kırık çıktı. ertesi gün yeni ayak yolladılar. hdd ses çıkartıyordu. ücretsiz kargo ile yolladım, yenisini yolladılar. yeni yolladıkları hddnin markası/modeli benimkinden faklı idi. "elimizde bu vardı, yolladık. eşdeğer üründür" dediler. itiraz ettim, kabul ettiler. ürünü yine ücretsiz kargo ile yolladım bu sefer benim ürünümün aynısını yolladılar. neticede sorun çözüldü.

vatandan aldığım ramlerin biri de arızalı çıktı. sürekli mavi ekran hatası alıyordum. vatan müşteri hizmetlerine bıraktım. onlar da servise yolladılar. servis yenisi ile değişti. şimdi sorun yok çok şükür.

özetlersek; bu işler şans işi. şansınız yaver giderse nerden alırsanız alın, başınınız ağrımaz. kötü şans sizi bulursa mağazadan aldığınız ürün de internetten aldığınız ürün de sorun çıkartabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben dün vatandan harddisk sipariş etmiştim ve bugün daha postalanmış yazıyordu!:thumbdown: