varsayılan tarayıcımdan viruslu site açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Daha önce hiç karşılaşmadığım sitelerle karşılaşıyorum turk Telekom size iphone x vericek yok 250 bin tl verelim bilmem ne bide pc açıldığı gibi kendiliğinden açılıyor yapabileceklerimi yazarsanız yarın sonucu yazabilirim

Karam4ns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Tabi taracıyı ayarlarına girip varsayılana döndürmen yeterli en altta olması lazım bunu yapman yeterli ?

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Tabi taracıyı ayarlarına girip varsayılana döndürmen yeterli en altta olması lazım bunu yapman yeterli ?
Denedim olmuyor pc ile alakalı yuldek ihtimal tarayıcıları kaldırdım bana açmak için tarayıcı soruyor nabıcam bilmiyorum ama benim için duşunmen bile yeter çok muzdaribim :(

Karam4ns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
O zaman sen yakın zamanda bi uygulama yükledin tabi bu uygulamada sana bildirim gönderiyor son yüklediğin uygulamalara bak ve hepsini sil bence?

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
O zaman sen yakın zamanda bi uygulama yükledin tabi bu uygulamada sana bildirim gönderiyor son yüklediğin uygulamalara bak ve hepsini sil bence?
Yükledim ama uygulama ile alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü yaklaşık 6 yıldır aynı linkten indiriyorum

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Öncelikle merhaba.
Forumda ilk mesajım bu mesaj olacak hatam varsa kusura bakmayın.
Öncelikle bilgisayarında yüksek ihtimalle virüs / zararlı yazılım var. Önereceğim programlar şunlar: Kaspersky, Malwarebytes, Mcafee, Avast. Bunların hepsi ile tam tarama yap. Eğer virüs varsa zaten bulmaları lazım. Peki 4 antivirüs bile bir tane virüs bulamadı, o zaman diğer adıma geçeyim.
Eğer bilgisayarın Windows 7 ise;
-Arama kısmına msconfig yaz enter de.
-Çıkan pencerede başlangıç vb. Yeri olması lazım (Windows 10 kullandığım için tam bilmiyorum.) neyse işte sistem açılırken açılan hizmetleri gördüğün yere gel. Oradan tüm microsoft hizmetlerini gizle'yi seçtikten sonra virüs olduğunu düşündüğün şeyleri devre dışı bırak. Uygula, ardından tamam'a bas ve bilgisayarını yeniden başlat bakalım yine gelecek mi.
Eğer Windows 10 kullanıyorsan;
-Görev yöneticisini aç.
-Başlangıç kısmına gel.
-Bilmediğin program varsa üstüne gelip sağ tık yapıp devre dışı bırak de.
-Bilgisayarı yeniden başlat.
-Yeniden geliyor mu kontrol et.

Eğer sorununu bu yöntemler çözmez ise tekrar yaz. :)

Reaksiyon puanı
3,027
Eski bilgisayarımda bu sorun varmıştı formatla çözmüştüm ? Adwcleaner dene istersen, ondan sonuç alamazsan ESET de çok sağlam.

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Öncelikle merhaba.
Forumda ilk mesajım bu mesaj olacak hatam varsa kusura bakmayın.
Öncelikle bilgisayarında yüksek ihtimalle virüs / zararlı yazılım var. Önereceğim programlar şunlar: Kaspersky, Malwarebytes, Mcafee, Avast. Bunların hepsi ile tam tarama yap. Eğer virüs varsa zaten bulmaları lazım. Peki 4 antivirüs bile bir tane virüs bulamadı, o zaman diğer adıma geçeyim.
Eğer bilgisayarın Windows 7 ise;
-Arama kısmına msconfig yaz enter de.
-Çıkan pencerede başlangıç vb. Yeri olması lazım (Windows 10 kullandığım için tam bilmiyorum.) neyse işte sistem açılırken açılan hizmetleri gördüğün yere gel. Oradan tüm microsoft hizmetlerini gizle'yi seçtikten sonra virüs olduğunu düşündüğün şeyleri devre dışı bırak. Uygula, ardından tamam'a bas ve bilgisayarını yeniden başlat bakalım yine gelecek mi.
Eğer Windows 10 kullanıyorsan;
-Görev yöneticisini aç.
-Başlangıç kısmına gel.
-Bilmediğin program varsa üstüne gelip sağ tık yapıp devre dışı bırak de.
-Bilgisayarı yeniden başlat.
-Yeniden geliyor mu kontrol et.

Eğer sorununu bu yöntemler çözmez ise tekrar yaz. :)
Sağ olasın bi yarın deneyip mesajını atarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eski bilgisayarımda bu sorun varmıştı formatla çözmüştüm ? Adwcleaner dene istersen, ondan sonuç alamazsan ESET de çok sağlam.
Tamamdır deneyeceğim

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Bir arkadaşım da bu sorunu yaşamıştı. Tarayıcıyı kaldırıp yeniden kurunca düzelmişti

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Bir arkadaşım da bu sorunu yaşamıştı. Tarayıcıyı kaldırıp yeniden kurunca düzelmişti
Zaten ilk yanıt veren arkadaşın dediği gibi tarayıcıyı varsayılan ayarlarına geri döndürmüş. Yani Android bir cihazda bir uygulamanın verilerini silmek gibi birşey. Silip yükleme ile aynı şeyi yapıyor.(neredeyse) :)

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Zaten ilk yanıt veren arkadaşın dediği gibi tarayıcıyı varsayılan ayarlarına geri döndürmüş. Yani Android bir cihazda bir uygulamanın verilerini silmek gibi birşey. Silip yükleme ile aynı şeyi yapıyor.(neredeyse) :)
İyide virüs klasörün içinde kaldığı sürece aynı hatayı almaz mı? Varsayılan ayarlara döndürmek kişisel verileri siliyor. Virüsü algılayamıyor. Programı kaldırıp yüklü klasörü silip hatta kalıntı dosya ve not defterleri uzantılarını silip 0 dan kurulum yapması daha mantıklı olmaz mı? Gerçi ben o zaman programı kaldırıp CCleaner ile temizleyip kurulum yapmıştım.

fastorm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Selamlar, diğer arkadaşlarında dediği gibi bilgisayarında virüs olma ihtimali var. Hatam varsa arkadaşlar düzeltsin. İlk olarak hangi tarayıcıyı kullandığını belirtirsen sevinirim.

Sisteminde RKill çalıştırman daha mantıklı olacaktır buradan indirebilirsin : Download RKill
RKill bulabildiği Malware'leri durdurur ve Sistemdaki hataları gösterir.
Zararlı yazılımları temizlemediysen bilgisayarını her yeniden başlattığında RKill'i bir daha çalıştır.
RKill eğer zararlı bir yazılım bulduysa durduracağı için tarama yapman ve temizlemen daha kolay olacaktır.

MalwareBytes indirip taratmanı öneririm buradan indirebilirsin : Malwarebytes Download - Free Virus Scan & Virus Protection Tool

ADWCleaner ile sistemini taratman lazım sistemde reklam yazılımları olabilir.
https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

Malwarebytes Junkware Removal Tool ile tarat. (Linki açtıktan sonra forumlar kısmının altından indir.)

Bu adımlardan sonra herhangi zararlı bir yazılım bulduysan bu araçlarla bilgisayarından kaldır ve sorun bir daha oluyorsan bak.
Eğer hiçbir şey bulamadıysan bir diğer ihtimalde bilgisayarında malware - reklam yazılımı değil, başka bir zararlı yazılım vardır. Kaspersky ve Avirayla taratmanı öneririm ben. Avirayla taratacaksan ayarlardan en derin şekilde tarama yapmasını sağlamalısın. Eğer bu adımlardan sonrada çözülmezse tekrar yazabilirsin.

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Öncelikle Selamlar, diğer arkadaşlarında dediği gibi bilgisayarında virüs olma ihtimali var. Hatam varsa arkadaşlar düzeltsin. İlk olarak hangi tarayıcıyı kullandığını belirtirsen sevinirim.

Sisteminde RKill çalıştırman daha mantıklı olacaktır buradan indirebilirsin : Download RKill
RKill bulabildiği Malware'leri durdurur ve Sistemdaki hataları gösterir.
Zararlı yazılımları temizlemediysen bilgisayarını her yeniden başlattığında RKill'i bir daha çalıştır.
RKill eğer zararlı bir yazılım bulduysa durduracağı için tarama yapman ve temizlemen daha kolay olacaktır.

MalwareBytes indirip taratmanı öneririm buradan indirebilirsin : Malwarebytes Download - Free Virus Scan & Virus Protection Tool

ADWCleaner ile sistemini taratman lazım sistemde reklam yazılımları olabilir.
https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

Malwarebytes Junkware Removal Tool ile tarat. (Linki açtıktan sonra forumlar kısmının altından indir.)

Bu adımlardan sonra herhangi zararlı bir yazılım bulduysan bu araçlarla bilgisayarından kaldır ve sorun bir daha oluyorsan bak.
Eğer hiçbir şey bulamadıysan bir diğer ihtimalde bilgisayarında malware - reklam yazılımı değil, başka bir zararlı yazılım vardır. Kaspersky ve Avirayla taratmanı öneririm ben. Avirayla taratacaksan ayarlardan en derin şekilde tarama yapmasını sağlamalısın. Eğer bu adımlardan sonrada çözülmezse tekrar yazabilirsin.
Malwebytes pc me virüs soktu pc ye format atmak zorunda kaldım :(

Tarayacı ister google ister opera ister yandex hepsinde açıyor sorun pc de

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Malwebytes pc me virüs soktu pc ye format atmak zorunda kaldım :(

Tarayacı ister google ister opera ister yandex hepsinde açıyor sorun pc de

Eğer orjinal sitesinden indirdiysen böyle birşeyin olması çok zor. Ama crackli indirdiysen çok normal. :)

İyide virüs klasörün içinde kaldığı sürece aynı hatayı almaz mı? Varsayılan ayarlara döndürmek kişisel verileri siliyor. Virüsü algılayamıyor. Programı kaldırıp yüklü klasörü silip hatta kalıntı dosya ve not defterleri uzantılarını silip 0 dan kurulum yapması daha mantıklı olmaz mı? Gerçi ben o zaman programı kaldırıp CCleaner ile temizleyip kurulum yapmıştım.

Arkadaşın sorunu tarayıcıya ilgili değil.
Yukarılarda bir yerde gördüğün (görmediğin) gibi arkadaş bütün tarayıcıları silmiş ve yeniden başlattığında açmak için tarayıcı soruyormuş. Bu da bariz şekilde adware zararlı davranışıdır. :)

Son düzenleme:

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Heee özür dilerim ben tarayıcı sandım. Kusura bakmayın

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Hâlâ aynı sorun mu?
Bütün dediklerimi yaptın mı?
Eğer yaptıysan çözülmüş olması gerekir.
şuan çözdüm irternetten araştırma yaptım dediklerini yaptım ama işe yaramadı canın sağolsun regedit kısmından hkey user kısmına ordan microsoft windows current vision sonrada run kısmına geldim run kısmında benim karşıma açılan sitenin adresi yazıyodu onu sildim şimdi yeniden başlatınca sorunum çözüldü

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
şuan çözdüm irternetten araştırma yaptım dediklerini yaptım ama işe yaramadı canın sağolsun regedit kısmından hkey user kısmına ordan microsoft windows current vision sonrada run kısmına geldim run kısmında benim karşıma açılan sitenin adresi yazıyodu onu sildim şimdi yeniden başlatınca sorunum çözüldü
Hayırlı olsun :) Başlığa [çözüldü] veya [çözüm] olarak değiştirirsen başka insanlar da faydalanabilir. :)

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Hayırlı olsun :) Başlığa [çözüldü] veya [çözüm] olarak değiştirirsen başka insanlar da faydalanabilir. :)
şuan konuda nedenini bilmediğim bi şekilde ismini bir türlü değiştiremiyorum

şuan konuda nedenini bilmediğim bi şekilde ismini bir türlü değiştiremiyorum
sadece takibi bırak kısmı var başka yok heralde başlangıçta değiştirebiliyodum