Uzaktan başka bilgisayara erişim

Bu konuyu okuyanlar

utkuysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devamlı başımı ağrıtan kuzenimin basit eror problemleri için gitmekte olan ben. Bu işi ücretsiz bir program ile halletmek isterim. Ama ne kullanıcağım konusunda bir fikrim yok. Bir program önerirseniz sevinirim.

Arbalot

Asistan
Reaksiyon puanı
10
daha da ücretsizi windowsun kendi uzaktan erişimidir.

bağlanılacak olan bilgisayarda Bilgisayarım sağ tuş özelliklerde uzak diye bir seçenek var ordaki
Başkalarının bana uzaktan erişmesine izin veri işaretle
daha sonra modemin ayarlarında 3389 nolu portu bağlanacağın bilgisayara yönledir.

kendi bilgisayarından ise
başlat/çalıştır/mstsc ' yi çalıştır
bağlanacağın pc nin internete çıkış ip sini öğrenip oraya yazdığında bağlantı sağlayabileceksin...

ip yi öğrenmek için
http://www.whatismyip.com
adresini kullanabilirsiniz...

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Windowsun Remote Desktop Connection programini kullan,Static IPa dresin varsa baska hcbirseye ihtiyacin yok :)

bkadri

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben yerel ağ dışında windowsun uzak masa üstünü birtürlü kullanamdım teamwiewer kullanıyorum bu daha iyi, ama msn den de uzaktan yardım isteden yararlanbilirsin msn daha hızlı.

superman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
radmin interseniz programı full olarak atarım burays tavsiyemdir.

moody

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
T-rex inde dediği gibi team wiever bu işte en kullanışlısı..vedee basiti..

MELIS_007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arbalot dedi ki:

bağlanılacak olan bilgisayarda Bilgisayarım sağ tuş özelliklerde uzak diye bir seçenek var ordaki
daha sonra modemin ayarlarında 3389 nolu portu bağlanacağın bilgisayara yönledir.

bağlanacağın pc nin internete çıkış ip sini öğrenip oraya yazdığında bağlantı sağlayabileceksin...

ip yi öğrenmek için

Merhaba arkadaslar ben bu sitede yeniyim. Su yukarida anlattiginiz olay cok ilgimi cekti ve ögrenmek istiyorum fakat benim bilgisayar almanca ve yazilanlari pek anlayamiyorum acaba diyodum yukarida anlatildigi gibi grafigini siteye kopyalayabilirmisiniz bende bu yolla yapabilirim.Sizlerede zahmet olmazsa tabi bilmem anlatabildimmi :)

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
en basiti bilgisayarıma sağ tıkla uzak masaüstü ve uzaktan yardımı aç .denetim masasından güvenlik duvarını kapat sonra msnde eylemlerden uzaktan yardım isteyi seç tüm verilen örneklerden daha hızlı ve basit olarak girebilirsin hem msn de bilindik bri şey olduğu için daha kolay anlar kuzenin hadin bye

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MELIS_007 dedi ki:
Arbalot dedi ki:

ip yi öğrenmek için

Merhaba arkadaslar ben bu sitede yeniyim. Su yukarida anlattiginiz olay cok ilgimi cekti ve ögrenmek istiyorum fakat benim bilgisayar almanca ve yazilanlari pek anlayamiyorum acaba diyodum yukarida anlatildigi gibi grafigini siteye kopyalayabilirmisiniz bende bu yolla yapabilirim.Sizlerede zahmet olmazsa tabi bilmem anlatabildimmi :)

Usb ise port açmana gerek yok, ethernet ile internete bağlanıyorsan modeminin ayarlarına girip ordan port açman lazım modem markasına göre değiştiği bu konuda kesin bi açıklama olmaz ama 10.0.0.2. 192.168.0.1 gibi bi adresi olup oraya login olacaksın. ayarlar var.

ama Hamachi adlı programı kurarsan sanal bi ağ oluşturmuş olursun. port açmanada gerek kalmaz. ayrica ip adresin static değilse bu cok daha iyi bi yöntem.

Hamachi nasıl bişey diye sorarsan gayet basit bi programdır googleda hamachi diye aratırsan bolca sey bulabilirsin :) hamachide sanal ağ oluşturduktan sonra ip adresi alırsın sora başlat > çalıştır (start > run) almancasını bilmiyorum :) ufak pencere cıkar ip adresini yazıp uzaktaki makinaya bağlanmış olursun.

ama bağlanmak için bağlanacagın makinanın kesinlike oturum şifresi olmak zorunda ve birde windowsun sp2 ile gelen güvenlik duvarında remote desktop izinli olması gerekir..

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar hiç gerek yok yukarıda en basit yönetmi anlattım hem hızlı hem basit ben kullanıyorum ve hiç bir takılmada yaşamadım

M17H41R

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok basit bir yöntem daha var. Başlattan "yardım ve destek" i açın.bir arkadaşınızı uzaktan yardım ile bağlanması için davet edin. Bir davetiye oluşturuyorsunuz. o davetiyeyi arkadaşınıza göndererek size bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Son mesajlar