Uyumluluk ayrıntıları

Deathangel66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8 için uyumluluk ayrıntıları vardı bazı programlarım uyuyor ama Resimde anlatıyım işte . Windows temel araçlar sorunum .s Msn yok da nasıl olcak windows 8 i yüklemeden önce bilgi almak istedim . bide a4 tech kamera desteklenmiyorum ne yapmam gerekiyo ? :closedeyes:
9mb1y.png

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Windows 8 de kendisi iso dosyasını açtığı için daemon tools denemedim.(Daemon tools çalışma ihtimali var)
Microsoft security esentials yüklenmiyor çünkü yerine sistemle beraber yüklenen Windows Defender var.(Aynı işi yapıyor)
Windows Live ise çalışıyor.
Kameram a4tech olmadığı için bilmiyorum ama büyük ihtimal çalışabilir.(Aynı kamerayı kullanan windows 8 li biri çıkarsa daha iyi cevap verebilir.)

Deathangel66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8 de kendisi iso dosyasını açtığı için daemon tools denemedim.(Daemon tools çalışma ihtimali var)
Microsoft security esentials yüklenmiyor çünkü yerine sistemle beraber yüklenen Windows Defender var.(Aynı işi yapıyor)
Windows Live ise çalışıyor.
Kameram a4tech olmadığı için bilmiyorum ama büyük ihtimal çalışabilir.(Aynı kamerayı kullanan windows 8 li biri çıkarsa daha iyi cevap verebilir.)

Çok teşekkürler . windows 8'i yükleyebilirym peki düşünceniz nedir ?

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birincisi İyi Bir Virüs Sistemi yükle Bitdefender tavsiyemdir özellikle notebook kullanıyorsan
ikincisi a4 tech camera yada başka bir sürücü olsun win7 çoğu driver win 8 dede uyumlu çalışır o yüzden en son a4 kamera sürücüsünü yüklemeni tavsiye ederim benim toshiba a350-212 modeli notebookum var (ondan yazıyorum) kamerasıda var win 8 yükledi zaten buda 7 sürücüsü en son sürücüyü yüklendi problem yok win defender var doğru ama zaten virüs sistemi yüklenince o kapanıyor win live tabikide çalışıyor (gemes for windows live oyuncusu olarak oyunlarda performans getiri 4-5 fps denilebilinir :)))

sadece şunu sorim bilgisayar özelliklerini alabilirmiyim ?

sadece şunu sorim bilgisayar özelliklerini alabilirmiyim ?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114

Çok teşekkürler . windows 8'i yükleyebilirym peki düşünceniz nedir ?

Ben yükleyince çok sevdim ama şimdi bir oyunun yardımcı programı yüzünden windows 7 yükledim.
Windows 8 yüklediğimde sadece ekran kartı ve touchpad driver kuruyorum. Gerisini kendisi tanıdığı için ek program yüklemiyorum.
Metro arayüzünü beğenmeyenler var ama yeniliğe açığım dersen kısa zamanda alışırsın.

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende katılıyorum bana sorarsan metro arayüzü çok kullanışlı 1 haftaya en geç alışrsın hem bilgisayara renk geldiğini fark ettim win 8 de dene gör çok sevceksin hem win 7 den 2.5 kat kadar daha hızlı önceden win vista 32 bit olan notebookum 30 saniyede açılırken harddiski 200 gb kadarı dolu olmasına rağmen artık maşşalah inş hep böyle devam eder 9 saniyede açılış kapanış 2 saniye felan çok iyi bir işletim sistemi uyumluluk olayları felan onlar service pack 1 çıkınca komple düzelir merak etme kur keyfine bak buraya sor istediğinide :))

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eyer rami yükseltmiyceksen bence 32 bit win 8 kur ama bence rami en azından 2 gb a bütcen var 4 e yükseklt 64 bit yükle ama her şekilde performans artışı yaşayacağını düşünüyorum hem ram e ler ucuzladı eyer ram almak istersen bana söyle anakartını ben sana uygun olanı bulurum vatandan yada teknosadan :)

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aman bu arad benim gibi yüklerken (boot etmeden önce)keyi almayı unutma heyecandan bana öle oldu :)

Deathangel66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hı zahmet olmassa gecerli bi key verebilirmisiniz ? bide bu key ne kadar süre kullancaz sonra crack felan cıkarmı :D

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
13 ocak 2013 yada 31 ocak 2013 te bitiyor süresi key ise :
TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
valla 2013 e kadar (21 ekimde) win çıkıyor home premium basic starter professional ultimate felan hıı 32 bit yok sadece 64 bit bence ram eklemelisin bilgisayarına :)

Deathangel66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2013 De yani ekim De ne kadarlık bi ram alıyım peki ? 2013 'ün ekimine kadar kullanabilirym peki ?

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence o 1 gb elden çıkar bi şekilde anakartına göre 4 gb ram al bence o işlemci hiç kötü değil bak performans artışı iyi olur 2013 ekimde çıkmıyo win 8 2012 ekim 21 de çıkıyor :Dama 2013 ocak 13 e kadar sorun yok kullanabilirsin sonra home premium yada professional yüklersin :)

Deathangel66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın cok soru soruyom ama ocag'a kadar kullandım peki bu home premium felan ücretlimi yoksa güncelleme vs gibi bişey mi olacak ?

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
internnet indirirsin aynı win 7 gibi onuda hallederler indirilir bak ben seni arkadaşa ekliyorum ocağa kadar daha var ozamana kadar çıkartılar keyini felan bizde rahat rahat kullanırız orijinal yapılıyor keyle zaten

Deathangel66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hemen soruym o zaman :D şimdi ben 4 gb lik ram alcam fakat modeli Ddr felan var nasıl bişey almam lazım yardımcı olursanız sevinirim .

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tamam bak aç programı sol menüde anakart yazıyor ona gel anakart menüsünü genişlet orda ok var işte orda yine anakart yazıyor ona gel orda anakart ismini yaz buraya

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=280396]Deathangel66[/MENTION] forum kurallarına uyalım tamamı kalın ve renkli yazmiyoruz