Soru Uyumamak için ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

1978

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar uyumamak için ne yapmalıyım?

SerBronze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
En büyük etkiyi kahve de bulabilirsin fakat şekerli değil de normal veya acı olması işe yarar şekerli içersen daha çok uykun gelebilir. Arada sırada elini yüzünü soğuk suyla yıkaya bilirsin.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
20-30dk uyursan uykunu kısmen almış olursun. Fakat 30-40dk yı geçme. Yoksa derin uykuya girersin ve uyandığında uykulu olursun. Tam dalmadan uyanacak şekilde alarm kur.

Ayrıca kahve iç. Ama filtre kahve veya Türk kahvesi falan olmalı. Nescafe gibi hazır çözünebilir kahvelerin kafein oranı düşük.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Sürekli olarak zift kıvamında sade kahve içeceksin. Çok yöntem denedim ama hiçbiri kahve kadar etkili değil.
Kola + kahve de işe yarıyor ama çok çarpıntı yapıyor, deneyebilirsin

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Uyumamak için en iyi çözüm, ara şekerlemeler yapmaktır.

Kola, kahve, çay kötü yöntemler, 1-2 gün işe yarar.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
Filtre kahve yaparken normalde koyduğun ölçeği 3 katına falan çıkart, hakkaten zift oluyor ama zımba gibi oluyorsun. Bu yöntemle beraber yaklaşık 40 saate kadar uyumama rekoru kaydettim.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Bende de uyku sorunu var…
Bende uyumak için ne yapabilirim…

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Hiçbir faydası olmuyor
Bende uyku sorunu yok ama birkaç öneri verebilirim. Belli bir düzende uyursan ona alışırsın. O yüzden kendine bir düzen bul. Hep o saatlerde yatmaya çalış.

Uyuyacağın zaman telefon ve bilgisayar ekranlarından uzak durmaya çalış. Yatmadan 1 saat önce bırakırsan iyi olur.

Yatacağın yer tamamen karanlık olmalı. Ufak tefek seslerden rahatsız oluyorsan sünger kulak tıkacı tak. Ben yurtta kalıyorken kullanıyordum. Başta garip gelse de alışıyorsun.

Gün içinde spor yaparsan daha rahat uyursun. Nasıl bir yaşamın var bilemiyorum ama vücudu biraz yormak lazım.

Youtube da "Deep Sleep Asmr" diye aratırsan bir sürü video var. Bu videoların bir sürü çeşidi var. Hangileri senin için işe yarar bilemiyorum ama birkaç video deneyebilirsin. Yorumlarında bu videolar olmadan uyuyamıyorum diyen bir sürü insan olduğuna göre işe yarıyor olmalı. Ayrıca ben de işe yaradığını düşünüyorum. Bir süre o seslerle uzanınca uykum gelmeye başlıyor.

En kötü ihtimal doktora gideceksin. Ne yaptıysan olmuyorsa bu normal bir durum değil.

Apomm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Onun fotosunu aç zaten en az 6 saat otomatikmen üzüntüden yatamassın
(denendi onaylandı (!))

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Bende uyku sorunu yok ama birkaç öneri verebilirim. Belli bir düzende uyursan ona alışırsın. O yüzden kendine bir düzen bul. Hep o saatlerde yatmaya çalış.

Uyuyacağın zaman telefon ve bilgisayar ekranlarından uzak durmaya çalış. Yatmadan 1 saat önce bırakırsan iyi olur.

Yatacağın yer tamamen karanlık olmalı. Ufak tefek seslerden rahatsız oluyorsan sünger kulak tıkacı tak. Ben yurtta kalıyorken kullanıyordum. Başta garip gelse de alışıyorsun.

Gün içinde spor yaparsan daha rahat uyursun. Nasıl bir yaşamın var bilemiyorum ama vücudu biraz yormak lazım.

Youtube da "Deep Sleep Asmr" diye aratırsan bir sürü video var. Bu videoların bir sürü çeşidi var. Hangileri senin için işe yarar bilemiyorum ama birkaç video deneyebilirsin. Yorumlarında bu videolar olmadan uyuyamıyorum diyen bir sürü insan olduğuna göre işe yarıyor olmalı. Ayrıca ben de işe yaradığını düşünüyorum. Bir süre o seslerle uzanınca uykum gelmeye başlıyor.

En kötü ihtimal doktora gideceksin. Ne yaptıysan olmuyorsa bu normal bir durum değil.
Teşekkür ederim

Doktor işi olmaz da

Ben gece televizyona çok bakarım
Spor yapmıyorum
İşte de yorulmuyorum kendi işim kafam rahat çalışıyorum…
Belli bir saatim var yatarken gece saat 03.30 bu yüzden uyku düzenim bozuk bugün telefondan uzak durup başlayacağım

Belkide psikolojiktir evet kendi işim ama kafam dolu sinir stres girdiler maliyetler işçiler derken kafam doluyor ve gece kendimle kalmak istiyorum antika 60-70 yolluk orijinal fmli radyolarım var…Tüm ışıkları kapatıp mum ışığıyla radyo dinliyorum sakinleşeyim diye

Son mesajlar